قتل عام فجیع خانواده 8 نفره در زاهدان + جزئیات پرونده

09:56 - 1400/03/13
خانواده زاهدانی به طرز هولناکی در خانه خودشان قتل عام شدند.خیابان شهید فاضلی زاهدان جایی است که ظهر امروز آبستن التهابی هولناک شد.
قتل-عام-فجیع-خانواده-8-نفره-زاهدان-

خانواده زاهدانی به طرز هولناکی در خانه خودشان قتل عام شدند.خیابان شهید فاضلی زاهدان جایی است که ظهر امروز آبستن التهابی هولناک شد.

مردم از خیابان‌های اطراف به اینجا سرک می‌کشند و به خانه خانواده کاشانی چشم می‌دوزند که همه ساکنان آن قتل عام شده و به کام مرگ فرو رفتند و در خانه شأن بوی خون پیچید. حالا از خانواده کاشانی تنهای یک بازمانده باقی مانده است: پدر خانواده که روز قبل از جنایت راهی زندان شد.

راز جنایت ۸ ساعت بعد از وقوع فاش شد

ساعت حدود دوازده و نیم ظهر روز یازدهم خرداد بود که گزارش قتل عام خانواده کاشانی در دستور کار پلیس زاهدان قرار گرفت.

طاهری، فرمانده انتظامی سیستان بلوچستان اظهار کرد: ساعت حدود دوازده بود که یکی از آشنایان خانواده با پلیس تماس گرفت و اطلاع داد که در پی تماس‌های بی نتیجه مکرر، نگران ساکنان خانه شده و بالاخره وارد خانه آنها شده و با جسدهای غرق در خون مواجه شده بود. بلافاصله عوامل انتظامی، تیم کارآگاه و بازپرس ویژه قتل برای رسیدگی وارد صحنه قتل شدند و مشاهده شد، دو خانم و شش کودک جان خود را از دست داده‌اند که در میان قربانیان یک نوزاد هشت ماهه هم بود. همانطور که در خبر اولیه هم اشاره شد، پدر این خانواده زندانی بوده و مدتی قبل با قرار وثیقه آزاد شده بود اما ظهر روز دهم خرداد خود را به زندان معرفی کرد.

طاهری در ادامه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد هنگام کشف اجساد حدود ۸ تا ۹ ساعت از وقوع قتل گذشته بود. همه قربانیان به ضرب گلوله از پا در آمده‌اند.

هیچکس صدای شلیک گلوله‌ها نشنیده است

سراغ نانوایی محل می‌رویم. شخصی که خانه‌اش پشت خانه خانواده کاشانی است و نانوایی‌اش در همان خیابان است، درباره این جنایت می‌گوید: «خانواده کاشانی از بومیان این محله نیستند. مدتی قبل یک خانه دو طبقه را در این خیابان اجاره کردند. رفت و آمدشان خیلی کم بود و چون تازه وارد بودند کسی شناخت چندان از آنها ندارد. فقط می‌دانیم از طایفه براهویی هستند. ظهر بود که با حضور پلیس و آتش نشانی متوجه شدم اتفاقی در این خانه افتاده است. اول فکر کردم آتش سوزی رخ داده است، اما آتشی در کار نبود. از همسایه‌ها شنیدم که همه اهل خانه با شلیک گلوله کشته شده‌اند. اما هیچکس صدای تیراندازی نشنیده بود. در چپ و راست خانه و روبروی آن، منازل مسکونی هست. اما هیچکس حرفی از اینکه صدای شلیک گلوله شنیده باشد نمی‌زد. اگر کسی صدای شلیک را شنیده بود حتماً به گوش ما می‌رسید.»

تیر خلاص به نوزاد ۸ ماهه

شنیده‌ایم یک مادر با شش فرزندش به قتل رسیده‌اند و نفر هشتم پیرزن همسایه بوده که شب را در خانه خانواده کاشانی گذرانده و همان جا خوابیده بوده است. یکی دیگر از اهالی محل می‌گوید: «پیرزنی که خانه شأن بود همسایه ما نبود. شنیده‌ایم مادر آقای کاشانی بوده است. یک نفر می‌گفت قاتل به قربانیان تیر خلاص زده بوده و حتی اسلحه را در دهان بچه ۸ ماهه فرو برده و او را با شلیک داخل دهانش از پا درآورده است.»

قتل عام فجیع خانواده 8 نفره در زاهدان + جزئیات پرونده7

عامل قتل چه اختلاف حسابی با پدر خانواده داشته است؟

زمزمه‌ها در میان اهالی محل تمامی ندارد. همین زمزمه‌هایی که گاهی بزرگترین حقیقت را روشن می‌کند و بهترین سرنخ را به دست می‌دهد. یک نفر می‌گوید: «پدر این بچه‌های طفل معصوم به اتهام قاچاق مواد مخدر زندانی بود. شنیده‌ایم که با عده‌ای قاچاقچی اختلافاتی داشته است و شاید عامل این جنایت هر که هست، بر سر همین اختلافات مالی این جنایت را رقم زده باشد. خانواده کاشانی وضع مالی خیلی ضعیفی داشتند.»

بررسی‌های قضائی برای پیدا کردن ردی از عاملان پرونده ادامه دارد و کارآگاهان برای روشن شدن ابعاد پنهان ماجرا در تلاش هستند.