خبر مهم برای پاداش سال ۹۹ بازنشستگان

09:08 - 1400/02/28
نوبخت گفت: لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان را با مصوبه‌ای که از دولت می‌گیریم، می‌توانیم هرچه سریع‌تر به مجلس تقدیم نماییم.

محمدباقر نوبخت(رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور) در یک لایو اینستاگرامی به سوالاتی در خصوص لایحه‌ی دائمی‌شدن متناسب‌سازی، رتبه‌بندی فرهنگیان، قانون تسری و پاداش سال ۹۹ بازنشستگان توضیحاتی ارائه داد.

نوبخت در خصوص اجرای قانون تسری برای کارکنان سازمان زندان‌ها گفت: با اقدامات انجام شده و جلسه‌ای که با رئیس سازمان زندان‌ها داشتیم، همه‌ی منابع مالی اجرای قانون تسری به سازمان زندان‌ها ابلاغ شد و قرار شده است این قانون از فروردین ماه ۱۴۰۰به انجام برسد. یعنی در پرداختیِ اردیبهشت ماه معوقاتِ فروردین ماه نیز پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه این قانون بعد از تغییر دولت نیز همچنان پابرجاست، گفت: هیچ کس نمی‌تواند از قوانین سرپیچی کند و این قانون بعد از روی کار آمدن دولت جدید نیز قابل اجراست.

نوبخت در خصوص همسان‌سازی یا متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین‌اجتماعی نیز گفت: هرآنچه برای بازنشستگان لشگری و کشوری در نظر گرفتیم برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز قابل انجام است. ما توانستیم با رایزنی و همکاری نمایندگان بازنشستگان در ۶ماده و ۵تبصره پیش‌نویس لایحه‌ی دائمی‌شدن متناسب‌سازی را تامین کنیم و دقیقا همان قانون حداقل ۹۰درصدِ میانگین ناخالص حقوق فوق‌العاده مشمول کسورِ بازنشستگیِ شاغلِ سی سال خدمتِ هم‌رتبه و هم‌پایه‌ درنظر گرفته شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن تشکر از افرادی که موضوع پیش‌نویس لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی را پیگیری کرده‌اند، گفت: برخی دوستان تمایل داشتند سایر مسائل بازنشستگی را نیز در لایحه دائمی کردن قرار دهند که این اقدام عملی نبود و قرار شد ما سایر مسائل رفاهیِ بازنشستگان را به شکل دیگری پیگیری کنیم.

نوبخت گفت: لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان را با مصوبه‌ای که از دولت می‌گیریم، می‌توانیم هرچه سریع‌تر به مجلس تقدیم نماییم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: در حال حاضر دستورالعملی را در قالب لایحه‌‌ای مرتب با طرح رتبه‌بندی معلمان، تقدیم مجلس کرده‌ایم و به محض تصویب در مجلس آن را ابلاغ می‌کنیم و مشکلی نیز بابت تامین اعتبارات آن نداریم. به محض تصویب، به سرعت پرداخت‌ها انجام می‌شود.

نوبخت در پایان در خصوص پاداش سال ۹۹ بازنشستگان گفت: ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا قبل از پایان کار دولت یعنی قبل از شهریورماه، این پرداختها انجام شود.