راه اصلی ابتلا به کرونا کشف شد

10:09 - 1400/02/20
یکی از راه‌های اصلی ابتلا به کرونا استنشاق است و انتقال از طریق سطوح احتمال کمتری دارد.

یکی از راه‌های اصلی ابتلا به کرونا استنشاق است و انتقال از طریق سطوح احتمال کمتری دارد.

سی ان ان نوشت: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده (CDC) در جدیدترین به‌روزرسانی خود درباره انتقال ویروس کرونا، بر استنشاق به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های ابتلا به این بیماری تأکید کرد. همچنین این مرکز تأکید کمتری بر خطر انتقال آن از روی سطوح دارد. تغییرات در وب‌سایت CDC مطابق با تأکید تدریجی این مرکز بر عدم نیاز به تمیز نگه‌داشتن سطوح و بیشتر به سمت این عقیده است که ویروس از طریق هوا پخش می‌شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده در وب‌سایت خود آورده: هنگامی‌که یک فرد آلوده قطرات و ذرات بسیار ریز حاوی ویروس را بیرون می‌دهد، کرونا گسترش می‌یابد. این قطرات و ذرات توسط افراد دیگر قابل‌تنفس است و یا روی چشم، بینی یا دهان آن‌ها قرار می‌گیرد. همچنین در برخی شرایط ممکن است کرونا از طریق سطوحی که افراد لمس می‌کنند منتقل شود. علاوه بر این افرادی که از فرد آلوده فاصله‌ای کمتر از ۱ متر و ۸۰ سانتی‌متر دارند، احتمال آلوده شدنشان زیاد است.

CDC همچنین برای مقابله با ترس در مورد ایمنی استفاده از ماسک، خلاصه علمی خود را در مورد استفاده از ماسک به‌روز کرد. در این تحقیق آمده است: تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از ماسک هیچ اثر منفی بر سلامتی استفاده‌کنندگان ندارد.