تولد دوقلوهای به هم چسبیده با جنسیت نامعلوم + عکس

11:40 - 1400/01/12
نوزادانی در بیمارستان پانپات در شمال هند متولد شده که قلب و مغز جدای این نوزادان به پزشکان امید داده است و به همین علت پزشکان امیدوارند مدتی لازم بعد از تولد بتوانند در پانپات، شمال هند جراحی شوند.
تولد-دوقلوهای-هم-چسبیده-جنسیت-نامعلوم--عکس-

نوزادانی در بیمارستان پانپات در شمال هند متولد شده که قلب و مغز جدای این نوزادان به پزشکان امید داده است و به همین علت پزشکان امیدوارند مدتی لازم بعد از تولد بتوانند در پانپات، شمال هند جراحی شوند. آنها ارگان های حیاتی را دارند اما در یک بدن تنها با چهار دست و دو پا هستند پزشکان می گویند آنها به خوبی تغذیه می شوند و ممکن است در آینده در بیمارستان پیشرفته ای از هم جدا شوند.

دکترویجی می گوید:"زن با درد زایمان به بیمارستان آمده بود و ما مجبور شدیم عمل سزارین را انجام دهیم چون فشار خون مادر بالا بود و احتمال این را داشت که رحم او اگر بخواهد به طور طبیعی زایمان کند پاره شود . نوزادان بدن مشترک دارند، اما اندام های فردی با دو ریه ، دو قلب و دو مغز دارند."ما نمی توانیم جنسیت نوزادان را به دلیل چسبیدن ، شناسایی کنیم، اما با CT Scan و MRI مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تولد دوقلوهای به هم چسبیده با جنسیت نامعلوم + عکس4

نوزادان دوقلوی بهم چسبیده عجیب

مادر در ماه سوم بارداری تنها یک سونوگرافی داشت."معمولا هر سه ماه یکبار نیاز است و تنها اختلال را می تواند در سه ماهه دوم تشخیص دهد." خانواده مادر این دوقلوهای عجیب بهم چسبیده که تصاویرشان را در بخش سرگرمی نمناک مشاهده میکنید گفتند که او در دوران بارداری تحت اسکن سونوگرافی بوده است، اما پزشکان تشخیص نداده اند که دوقلوها به هم وصل بوده اند.

مادربزرگ رانی 50 ساله گفت:"ما از او تمام آزمایشها و اسکنها را گرفتیم. پزشکان نتوانستند دو سر و چهار دست را شناسایی کنند و به جای آن گفتند ما دوقلو خواهیم داشت.ما خوشحال بودیم که دختر ما دوقلو باردار است؛ زیرا اولین فرزند این زوج بود که در سال 2016 ازدواج کردند و سالها بچه دار نشدند اما هنگامی که متوجه شدیم بچه ها به یکدیگر چسبیده اند شوکه شدیم. "

تولد دوقلوهای به هم چسبیده با جنسیت نامعلوم + عکس12

دوقلوهای بهم چسبیده با 4 دست و 2 پا

از خانواده خواسته شده است تا نوزادان را به موسسه برتر بهداشت هند، موسسه علوم پزشکی هند بفرستد.

محار سینگ، 58 ساله، پدربزرگ بچه ها، گفت:"پزشکان این شهر به ما گفته اند که نمی توانند به نوزادان کمک کنند."اگر می خواهیم آنها را نگه داریم، باید آنها را به AIIMS برسانیم."ما منابع لازم برای انتقال کودکان به دهلی نو نداریم، اما امیدواریم که کمک مان کنند ؛ "ما می خواهیم آنها را نگه داریم."