آزاده نامداری با چه چیزی خودکشی کرد؟ +عکس

12:46 - 1400/01/09
در حالی که فرضیه خودکشی در حال حاضر قوی ترین فرضیه برای علت فوت آزاده نامداری است؛ حال این سوال در اذهان عمومی جای می گیرد که آزاده نامداری چگونه خود کشی کرده است؟

در حالی که فرضیه خودکشی در حال حاضر قوی ترین فرضیه برای علت فوت آزاده نامداری است؛ حال این سوال در اذهان عمومی جای می گیرد که آزاده نامداری چگونه خود کشی کرده است؟

آیا می توان با استناد به یکی از دست نوشته های آزاده نامداری این احتمال را داد که او به نوعی افسردگی دچار بوده است؟

آزاده نامداری در یکی از آخرین پست های اینستاگرام خود در شب جشن تولدش، دل نوشته ای غمبار منتشر کرد که مضمون ناامیدی و یاس در آن به خوبی احساس می شد.

حرف های غمناک آزاده نامداری قبل از مرگ

آزاده نامداری در شب چهارشنبه سوری کلیپی از جشن تولد منتشر کرد.این کلیپ در آذرماه ضبط شده بود. آزاده نامداری در پست خود نوشت:«این چند ثانیه مال تولد من است، آذر ماه، اما مرور که میکنم یکی از قشنگترین شبهای زندگیم بود که میخواهم بماند به یادگار. آنقدر حرف توی دلم تلمبارشده که نمیدانم چه بنویسم، سال سخت، سال درد، شبها یا دعا میکردیم یا با اشک خداحافظی.

چندین و چند بار نمیدانم اما خیلی بیشتر از توان مان برای یک سال. حرفهای کارشناس برنامه که از دیروز همه جا هست به من احساس تحقیر میدهد،اواز یک تریبون رسمی میگوید نخورید آخر اینجا ایران است سرزمینی سرشار از انواع نعمات خدا، من بچه جنگم با سن کم بمباران یادم هست، اما درتصورم نمیگنجد دخترم، قلبم، همه چیزم قرار باشد توجیه شود که جنگ است جنگی از نوعی دیگر، انصافا شما که بچه دارید نمیترسید؟؟

اگر روزی از من بپرسد که بااین همه رنج چرا من را به دنیا آوردی چه بگویم؟ چرا بساطت را جمع نکردی واز این کشور نرفتی؟؟ بگوید چرا من را اینجا به دنیا آوردی؟؟

حرفهایم برایش قابل فهم نیست که دخترم من عاشق این خاکم، من تحت هیچ شرایطی سرزمینم راترک نمیکنم، من امیدوارم، میخواهم بسازم این سرزمین آبا واجدادی را، نباید خاکمان را رها کنیم و وای اگر بمن پوزخند بزند که بفرما این وضع ماست. توی ممنوع الکار به چی دقیقا امیدواری؟ کجا را دقیقا میخواهی بسازی؟

خدا کند از چشمهایم بخواند که عشق به وطن رگ وریشه دارد، به هر قیمتی.

پ.ن

نمیخواهم کام تان را تلخ کنم، تا ساعاتی دیگر جشن ایرانی چهارشنبه سوری است، البته با مراقبت های کامل.

بگذارید به حساب درد دل آخر سال.

من امیدوارم سخت امیدوار،بهار با روزهای بلندش،با خورشید عالم تابش شاید مرهم دردمان شود شاید بهارمان واقعی باشد چه معلوم

آزاده نامداری با چه چیزی خودکشی کرد؟ +عکس9

کشف قرص روی کانتر آشپزخانه

در شب کشف جسد آزاده نامداری در خانه اش مقداری قرص روی کانتر آشپزخانه او دیده شد که شاید مصرف همین قرص ها سبب مرگ او شده باشد. می توان احتمال داد که مصرف دارو به طور ناخواسته او را به کام مرگ فرو برده است و دقیقا همین جا سوالی در ذهن، پرانتز باز می کند که آیا اگر کسی از مرگ خود بی خبر باشد قبل از فوت برای دخترش نامه ای با مضمون خداحافظی می نویسد؟

با این حال باید منتظر بود تا نظر دقیق پزشکی قانونی از طریق مراجع قضایی در مورد علت دقیق فوت آزاده نامداری اعلام شود و مشخص شود که چه چیز او را به کام مرگ کشاند.

بدترین تصمیم برای انسان های افسرده

افسردگی عامل اصلی بیشتر خودکشی‌هاست. عوامل دیگری هم ممکن است وجود داشته باشند اما درصد آنها بسیار کمتر است. حالا چه افسردگی که در حال درمان و شناخته شده باشد وچه افسردگی‌هایی که نه خود شخص و نه دیگران آن را شناخته باشند و متوجه آن شده باشند. خودکشی از بدترین و مهمترین عوارض افسردگی است و به همین دلیل شناخت و درمان افسردگی مسئله بسیار مهمی در بهداشت روانی است. به خصوص افسردگی هایی که درمانشان به طور ناگهانی قطع شود.

عوارض دارو یک مسئله احتمالی است در حالی‌ که عوارض افسردگی درمان نشده یک مسئله قطعی و حتمی است. نگرانی جدی وقتی است که یک بیماری جدی خصوصا افسردگی بدون درمان بماند و مزمن شده و درمانش سخت‌تر شود یا نگرانی وقتی است که تعلل خود فرد یا اطرافیان منجر به خودکشی شود. این‌ها باید دلیل نگرانی باشد؛ دارویی که هیچ عارضه‌ای نداشته باشد، نداریم اما به خاطر عارضه احتمالی از درمان بیماری‌ها چشم پوشی نمی‌کنیم. پزشک وقتی دارویی را تجویز می‌کند از عوارض آن هم آگاه است و به بیمار هم آگاهی می‌دهد و در صورت بروز جدی عوارض ممکن است دارو را عوض یا قطع کند یا عوارضش را درمان کند.

با این حال نمی توان شیوه ای را به عنوان یک شیوه همگانی برای کسانی که مبتلا به افسردگی هستند و دست به خودکشی می زنند عنوان کرد.

در برخی مقاله ها گفته می شود اکثر بیماران افسرده با مصرف بی رویه داروهای ضد اضطراب به زندگی خود پایان می دهند و عده ای هم با روش های دیگر دست به خودکشی می زنند