کرونا جان کارگردان زن ایرانی را گرفت + عکس

17:32 - 1399/12/27
رئیس مرکز سیمای استان‌ها در پیام تسلیت به دلیل درگذشت سعیده ذاکری، فقدان وی را ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران دانست.
کرونا-جان-کارگردان-زن-ایرانی-

رئیس مرکز سیمای استان‌ها در پیام تسلیت به دلیل درگذشت سعیده ذاکری، فقدان وی را ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران دانست.در پی درگذشت بانوی هنرمند سرکار خانم «سعیده ذاکری» از مدیران و فعالان پویانمایی رسانه ملی و مرکز صبا و از پیشکسوتان انیمیشن ایران و عضو شورای سیاستگذاری و داور جشنواره پویانمایی و عروسکی، سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها و رئیس جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی ایران پیام تسلیتی را صادر کرد.

کرونا جان کارگردان زن ایرانی را گرفت + عکس18

در متن پیام وی آمده است: با کمال تاسف و تاثر خبر درگذشت بانوی هنرمند سرکار خانم ذاکری جامعه هنری و رسانه ای و بویژه هنرمندان صنعت انیمیشن را غافلگیر کرد.

«سعیده ذاکری» کارگردان و استاد پویانمایی کشور، در لحظات شکوفایی و زنده شدن دوباره طبیعت، سر زندگی و طراوت جوانی را در مواجهه با ویروس منحوس کرونا بدرود گفت و ما را در غم عمیق فرو برد.

او سال‌ها در امر تولید و مدیریت گروه‌های پویانمایی و برپایی انجمن‌های تخصصی و جشنواره‌ها، بی تکلف نقش‌آفرینی کرد و در جشنواره تولیدات رسانه‌ای معاونت امور استان‌های رسانه ملی و دو دوره جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی عضو شورای عالی و داور و استاد نشست های تخصصی و فردی موثر و دلسوز بود.

در ادامه تصریح شده است: خانم ذاکری خالق انیمیشن «خداوند لک‌لک‌ها را دوست دارد»، از آثار ماندگار تولیدات انیمیشن تلویزیونی بود؛ بدون شک فقدان این هنرمند توانا ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران وارد کرده است. فقدان تلخ و غافلگیر‌کننده این بانوی هنرمند را به همه فعالان تولیدات انیمیشن کشور و رسانه ملی و به ویژه شبکه‌های استانی و خانواده محترم و همسر گرامی ایشان تسلیت گفته و از خدای بزرگ برای او رحمت، غفران و رضوان الهی و علو درجات و برای بازماندگان، صبر جزیل مسئلت می‌کنم.