این روستا هر شب زیر شن مدفون می شود + عکس

21:51 - 1399/12/18
روستای عجیب شوینا در ساحل دریای سفید شمال روسیه قرار دارد که هر شب در شن و ماسه دفن می‌شود. شرایط روستا، زندگی را برای شهروندان منطقه دشوار کرده است.
این-روستا-هر-شب-

این روستا هر شب زیر شن مدفون می شود + عکس 3

روستای عجیب شوینا در ساحل دریای سفید شمال روسیه قرار دارد که هر شب در شن و ماسه دفن می‌شود. شرایط روستا، زندگی را برای شهروندان منطقه دشوار کرده است، اما با این وجود شوینا به عنوان یک نمونه شگفت انگیز که توانایی سازگاری انسان با شرایط مختلف را نشان می‌دهد، شناخته شده است.

روستای شوینا به دلیل پدیده امواج شن‌های عجیب که به طور مداوم به این روستا برخورد می‌کند، یکی از عجیب‌ترین مناطق موجود در شناخته شده در جهان است. این روستا، ساکنان این منطقه مجبورند از طریق اتاق‌هایی که در سقف خانه‌ها قرار دارند وارد خانه‌های خود که غرق در شن و ماسه است، شوند. روستای شوینا در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم، به یک مکان تجاری پر رونق متشکل از ۷۰ کشتی تبدیل شد و برای چندین سال متوالی، این روستا همچنان جزء مهمترین و برجسته‌ترین منطقه ثروت ماهی در روسیه بود.

این روستا هر شب زیر شن مدفون می شود + عکس 10

دلیل دفن روستا در زیر شن و ماسه

بسیاری بر این باورند که دلیل اصلی دفن این روستا در زیر شن و ماسه، قایق‌های ماهیگیری است که در حال پاک کردن بستر دریا از جلبک هستند و به همین دلیل دیگر جلبکی برای جلوگیری شن و ماسه در این مکان وجود ندارد. خانه‌های روستای شوینا با هر موج در شن و ماسه غرق می‌شوند و فقط سقف آن‌ها قابل مشاهده است.