تولد ریزترین نوزاد جهان + تصاویر باورنکردنی

18:00 - 1399/12/12
کوچکترین نوزادی که با وزنی کمتر از 1 کیلو گرم بدنیا آمده است و البته زنده مانده است. تصاویر آن را در ادامه مشاهده می نمایید.
تولد-ریزترین-نوزاد-جهان--

تولد ریزترین نوزاد جهان با وزن کمتر از 1 کیلوگرم

این پسر، از توکیو ژاپن، تصور می شود که کوچک ترین نوزاد تازه متولد شده است. او در حال ترک بیمارستان با یک وضعیت سالم است بعد از اینکه فقط با 268 گرم به دنیا آمد. این پسر بچه به طور معجزه آسا با وزن کم تر از 1 کیلوگرم به دنیا آمده است و در نهایت سالم به خانه رفت. این نوزاد کوچک که تصاویرش را در بخش سرگرمی مشاهده می کنید مجبور بود چند ماه اول عمرش را در دستگاه انکوباتور سپری کند.

او در هفته 24 ام پس از اینکه رشدش در رحم متوقف شد، در ماه آگوست توسط پزشکان و با سزارین بدنیا آمد و پزشکان نگران بودند که جانش در خطر است. کودک در هنگام تولدش خیلی کوچک بود و می توانست در دست های گود انسان جا بگیرد اما پس از اینکه پزشکان بیمارستان کیو در عرض چند ماه تنفس و تغذیه او را مدیریت کردند، او به 7 کیلوگرم وزن سالم رسید و توانست با شیر مادر تغذیه شود.

تولد ریزترین نوزاد جهان + تصاویر باورنکردنی2

تولد ریزترین نوزاد جهان

او چهارشنبه گذشته و پس از دو ماه بیمارستان را ترک کرد و اکنون، پزشکانی که این نوزاد را درمان می کنند، امیدوارند که این پرونده به خانواده های دیگر نوزادان زودرس امید ببخشد. این رکورد پیش از این توسط پسری که در سال 2009 در آلمان به دنیا آمده بود و 274 گرم (9.7) وزن داشت متعلق داشت و همچنین کوچک ترین دختر در سال 2015 با وزن 252 گرم (8.9 اونس) به دنیا آمد. براساس وب سایت ثبت نوزادان کوچک، تنها 23 کودک نارس در جهان با وزن زیر 300 گرم (10.6 گرم) موفق به زنده ماندن شده اند.

تولد ریزترین نوزاد جهان + تصاویر باورنکردنی0

تولد نوزادی با 268 گرم وزن