درمان نازایی با ناشناخته های طب سنتی

11:45 - 1399/12/12
نازایی یکی از مشکلات مهم در بین زوجین است که تا به امروز روش های زیادی برای درمان این اختلال ارائه شده است که یکی از این روش ها روش های خانگی و گیاهی است.
درمان-نازایی-ناشناخته-های-طب-

بهترین نسخه های خوراکی طب سنتی برای درمان نازایی زنان و مردان

اختلال ناباروری و نازایی در زنان به صورت پیچیده در سیستم تولید مثل آنها تاثیر می گذارد و روش های درمانی را گاهی خنثی می کند. در لیست بهترین های درمان نازایی زنان برخی گیاهان دارویی عالی عمل می کنند. گیاهان یکی از بهترین درمان ها برای نازایی محسوب می شوند و افراد زیادی از آن ها نتیجه گرفته اند. البته هنوز هیچ سند علمی در مورد چگونگی اثر گیاهان بر باروری وجود ندارد اما در هر صورت اگر قصد دارید برای بارداری اقدام کنید، حتما با پزشک خود صحبت کرده و از داروی گیاهی نیز کمک بگیرید. در این قسمت از نمناک گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که در باروری آقایان و خانم ها موثر خواهد بود.

گیاهان دارویی با توانایی درمان نازایی زنان

1. گیلاس زمستانی :

گیلاس زمستانی برای باروری بسیار موثر است. همچنین عملکرد سیستم درون ریز را قدرت می بخشد، بنابراین غده های تیروئید و آدرنال را تنظیم می کند که همین امر در تعدیل هورمون های تناسلی موثر است. این گیاه همچنین تخمدان ، رحم و سیستم ایمنی را نیز تقویت می کند.

درمان نازایی با ناشناخته های طب سنتی12

2. تمشک قرمز:

تمشک قرمز خواص بسیار زیادی در باروری به طور طبیعی دارد و همچنین یک گیاه خوشبو است و بافت رحمی را نیز تقویت می کند. البته ممکن است که برای بعضی از افراد، مشکلاتی مثل اسهال یا حالت تهوع را به همراه داشته باشد.

3. شبدر قرمز:

استروژن های گیاهی شبدر قرمز به افزایش باروری در خانم هایی که کمبود استروژن دارند، کمک می کند. همچنین التهابات موجود در لوله فالوپ را از بین می برد و در نتیجه چرخه قاعدگی را تنظیم می کند که در از بین بردن مشکلات باروری موثر خواهد بود.

شبدر قرمز برای خانم های باردار و شیرده ممنوع است. بنابراین اگر فهمیدید که باردار شده اید، از این گیاه استفاده نکنید. همچنین اگر به سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، مشکلات دیگر رحمی و ... مبتلا هستید، نیز از این گیاه استفاده نکنید.

4. گیاه ماکا:

این گیاه ناتعادلی هورمون ها را درمان می کند و مصرف آن باعث افزایش تولید هورمون لوتئین می شود که نقش بسزایی در چرخه تخمک گذاری خواهد داشت.

5. گیاه سنبل ختایی ( دانگ کوای )

این گیاه در کشور چین به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گیرد و چرخه قاعدگی و تخمک گذاری را نیز تنظیم می کند . این گیاه را نباید با داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید زیرا باعث اسهال و افزایش خونریزی قاعدگی می شود.

6. سیب زمینی شیرین وحشی

این گیاه سنتی چینی بسیار گرم است و در تقویت رحم موثر است. همچنین سیستم تناسلی خانم ها را نیز بهبود می بخشد و مشکلاتش را برطرف خواهد کرد. شاید بخواهید که این گیاه قبل از تخمک گذاری استفاده شود اما بهتر است که در وسط چرخه قاعدگی خود از آن استفاده کنید. اگر سابقه ابتلا به سرطان های زنانه را دارید، از این گیاه استفاده نکنید.

درمان نازایی با ناشناخته های طب سنتی0

7. توت مار

این گیاه نیز دارای ترکیباتی شبیه استروژن است و به متعادل سازی استروژن در بدن زنان کمک کرده و در درمان نازایی نیز موثر خواهد بود.

8. گیاه پنج انگشت

این گیاه پروسه تخمک گذاری را نرمال می کند و این کار را از طریق تحریک هورمون جسم زرد و کاهش آزادسازی هورمون های محرک فولیکول انجام می دهد. گیاه پنج انگشت همچنین تولید هورمون استروژن و پروژسترون را متعادل می کند. این دارو را نباید با داروهای دیگر که برای تنظیم هورمون می باشد، استفاده کنید.

9. روغن گل مغربی

این روغن برای درمان نازایی و تقویت رحم موثر است. مقدار کمی از روغن گل مغربی را هر روز، بعد از مشورت با پزشک متخصص استفاده کنید.

درمان نازایی با ناشناخته های طب سنتی14

10. کوهوش سیاه

این گیاه در درمان مشکلات رحمی موثر است. همچنین سطح استروژن را در بدن بالا می برد و احتمال سقط جنین را تا حد زیادی در مراحل اولیه بارداری می کاهد. استفاده بیش از حد یا اووردوز کردن این گیاه باعث دل درد و حالت تهوع خواهد شد.

11. گیاه دونگ کویی

این گیاه برای درمان مشکلات زنان کارآمد است و حتی برای رشد و پرورش جنین در رحم نیز بسیار مفید و موثر خواهد بود.

12. گزنه

این گیاه به شدت در تقویت کلیه ها ، غده های آدرنال و رحم موثر است. کلروفیل موجود در آن نیز یک سم زدا است و بدن را برای بارداری سالم آماده می کند. اگرچه که هنوز هیچ سند علمی مبنی بر اثر آن برای باروری در دسترس نیست.

13. گیاه مادرورت

این گیاه با تحریک عملکرد بهتر رحم ، باعث تنظیم چرخه قاعدگی می گردد و استرس و اضطراب را نیز از بین می برد. در نتیه روی باروری نیز تاثیر دارد.

برخی گیاهان مناسب برای باروری در مردان

گیاهان می توانند به مردان برای غلبه بر تعداد کم اسپرم کمک کند و کیفیت و کمیت اسپرم آن ها را تضمین می کند .

1. گیاه دامیانا

دامیانا هم برای مردان و هم برای زنان در باروری موثر است و همچنین سلامت سیستم تناسلی را نیز تضمین می کند و زودانزالی و ناتوانی جنسی را نیز درمان خواهد کرد.

درمان نازایی با ناشناخته های طب سنتی11

2. جینسینگ آمریکایی

این گیاه به شدت در تقویت سیستم تناسلی مردان موثر است و ناتوانی جنسی را درمان می کند. همچنین تعداد اسپرم ها ، حرکت آن ها و غلظت تستوسترون را تنظیم می کند. هرگز این گیاه را با داروی رقیق کننده خون استفاده نکنید.

3. ماکا جینسینگ

گیاه ماکا در افزایش میل جنسی، تعداد اسپرم ها و حرکت آن ها بسیار موثر است. همچنین استقامت بدنی مردان را نیز افزایش می دهد و اختلال نعوظ را نیز برطرف می کند. از طرفی انرژی کافی فرد را نیز تامین می کند اما هرگز نباید قبل از خواب استفاده شود.

4. گیاه تریبلوس

این گیاه سیستم تناسلی مردان و زنان را تقویت می کند و همچنین تعداد اسپرم ها ، حرکت آن ها و نعوظ را بهبود می بخشد. البته با داروهایی فشار خون و قلب نیز تداخل ایجاد می کند.

5. علف هرز بز شاخی ( اپیمدیوم )

این گیاه برای درمان ناتوانی جنسی بسیار موثر است . سطح تستوسترون را افزایش می دهد ، عصب حسی را تحریک می کند و تولید سالم اسپرم ها را نیز افزایش خواهد داد . استفاده بیش از حد و طولانی مدت از این گیاه برای درمان و بهبود استفراغ ، حالت تهوع ، سردرد ، تشنگی و خشکی دهان ، مشکلات تنفس و اسپاسم عضلانی موثر است.

6. گیاه آستراگالوس

آستاراگالوس نیز به بهبود سیستم ایمنی و افزایش کیفیت و کمیت اسپرم کمک می کند و کیفیت و حرکت آن ها را نیز بهبود می بخشد. عوارض جانبی این گیاه، اسهال است. همچنین روی فشار خون و افزایش قند خون نیز تاثیرگزار است.

7. گیاه یوهیمب

این گیاه عاملی برای جریان خون مناسب و سالم در سیستم تناسلی می باشد. همچنین برای درمان اختلال نعوظ و افزایش میل جنسی نیز به کار می رود. اگر فشار خون پایینی دارید، از این گیاه استفاده نکنید. زیرا دوز بالای آن سمی است.

8. گوجی بری

میوه گوجی بری ، اسپرم ها را در برابر حرارت بالا محفوظ می دارد و کیفیت و کمیت آن ها را نیز حفظ می کند. همچنین تعادل هورمونی نیز ایجاد می کند و عملکرد کبد را بهبود می بخشد. اگر قند خون دارید یا فشار خون شما پایین است، از این میوه مصرف نکنید زیرا باعث افت فشار می گردد.