سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت

19:04 - 1399/12/11
سرمربی سابق تیم امید ایران، سپاهان، پرسپولیس و تیم ملی کرواسی درگذشت.
سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت

به گزارش "ورزش سه"، رسانه‌های کرواسی خبر دادند وی پس از یک بیماری کوتاه و شدید، در این کشور دارفانی را وداع گفت. وضعیت سلامتی زلاتکو کرانچار حدود 10 روز در شهر زادار پیش وخیم شد و به بیمارستان منتقل شده و از آن‌جا به زاگرب رفت اما پزشکان نتوانستند جان او را نجات بدهند.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت1

کرانچار در دوران فوتبال به عنوان یکی از بهترین مهاجمان تاریخ دیناموزاگرب شناخته می‌شود؛ وی در 261 مسابقه، 98 گل برای آبی‌ها به ثمر رسانده است. موفقیت اصلی کرانچار به دوران مربیگری‌اش بر می‌گردد که به جز هدایت باشگاه‌های متعدد، مدتی سرمربی تیم ملی کرواسی نیز بود و موفق شد در جام جهانی 2006 آلمان و هم‌چنین یورو 2008 حضور داشته باشد. او 25 بار روی نیمکت تیم ملی کرواسی نشسته و 11 پیروزی، 8 تساوی و 6 شکست را کسب کرد.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت0

برانکو ایوانکوویچ با انتشار این پست درگذشت کرانچار را تسلیت گفت.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت1

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی با انتشار عکس کرانچار نوشت: تو به معنای واقعی کلمه اسطوره بودی.

او در ایران نیز سابقه فوق‌العاده و طولانی دارد و با تیم فوتبال سپاهان سابقه قهرمانی باشگاهی ایران را دارد و یک جام حذفی را نیز با این تیم کسب کرده است؛ آخرین شغل زلاتکو کرانچار در ایران، سرمربیگری تیم ملی امید ایران بود که بعد از صعود از مرحله اول، به دلیل اختلافاتی سمت خود را ترک کرد. کرانچار هم‌چنین در مقطعی هدایت پرسپولیس را برعهده داشته و یکی از نزدیک‌ترین دوستان برانکو ایوانکوویچ نیز محسوب می‌شد.

"ورزش سه" این ضایعه تلخ را به هواداران فوتبال تسلیت می‌گوید.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت11

همراه با محرم نویدکیا در سال قهرمانی با سپاهان در لیگ برتر فوتبال ایران؛ کرانچار جانشین لوکا بوناچیچ شد و ۱۱ امتیاز فاصله با استقلال را جبران و برای چهارمین بار در تاریخ لیگ حرفه ای سپاهان را قهرمان کرد.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت12

یکی از عجیب ترین روزهای کرانچار در زمانی رقم خورد که حبیب کاشانی مدیرعامل وقت پرسپولیس، علی دایی را به جای او به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب کرد. کرانچار در روز معارفه دایی در زمین تمرین پرسپولیس (استادیوم کارگران) حاضر شد و به آرامی به تغییر قدرت کمک کرد و علی دایی را در آغوش گرفت.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت11

کرانچار به عنوان سرمربی تیم امید در دو تورنمنت حضور یافت؛ بازی های آسیایی جاکارتا و مسابقات مقدماتی المپیک توکیو. این آخرین نقش فنی او در فوتبال ایران است.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت20

تصویری از جوانی های زلاتکو زمانی که در دینامو زاگرب یک گلزن قهار بود.

سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان درگذشت15

همراه چیرو بلاژوویچ، سرمربی سابق تیم ملی ایران. کرانچار در فوتبال کرواسی به چیکو معروف بود.

منبع ورزش 3