رئیس جدید فدراسیون فوتبال؛ عزیزی خادم

19:40 - 1399/12/10
شهاب الدین عزیزی خادم با 49 رای به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران برای چهار سال آینده انتخاب شد.
رئیس جدید فدراسیون فوتبال؛ عزیزی خادم

به گزارش "ورزش سه"، از صبح امروز انتخابات فدراسیون فوتبال در سالن اجلاس و پس از تلاوت قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد. در ابتدای مراسم چند تیزر نمایش داده شد و سپس با صحبت های علی فلاحتی رئیس کمیته بدوی، کار به شکلی رسمی تر پیش رفت. او همچنین عنوان کرد که «نامزدها اجازه عکسبرداری از برگه رای» خود را ندارند.

با این حال از ساعت 11:30 با دعوت از اعضای مجمع رای گیری رسما آغاز شد و اعضای مجمع به ترتیب حروف الفبا فراخوانده شدند و رای خود را نوشتند و سپس ناظران شمارش آرا را آغاز کردند.

پس از شمارش آرا مشخص شد که شهاب الدین عزیزی خادم 35 رای، کیومرث هاشمی 24 رای، مصطفی آجرلو 18 رای و علی کریمی 9 رای را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که در ابتدای شمارش، هاشمی دست بالاتر را داشت اما به مرور عزیزی خادم به او رسید و حتی اختلاف را هم بیشتر کرد.

باتوجه به این که عزیزی خادم نتوانست 50+1% از آرا را جلب کند، کار به دور دوم کشید و او با کیومرث هاشمی رقابت تازه ای را آغاز کرد. در همین حین علی کریمی و مصطفی آجرلو از سالن بیرون رفتند تا کارشان در انتخابات تمام شده باشد.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال؛ عزیزی خادم 7

در لحظه خروج علی کریمی، او با نامزدهای دیگر خوش و بش کرد و همچنین حاضران وی را به شدت مورد تشویق قرار دادند. کریمی نیز در خارج از سالن با خبرنگاران گفتگوی کوتاهی انجام داد و با «تبریک روز مهندس» به برگزاری انتخابات کنایه زد.

همان لحظات در سالن دوباره رئیس کمیته بدوی از حاضران خواست تا به ترتیب لیست، در محل اخذ رای حضور یابند و نام فرد موردنظر را روی کاغذ رای بنویسند. نبی دبیرکل فدراسیون از نامزدها خواست تا در جای خود بنشینند و گفت: «وقت لابی گذشته است». فرآیند رای دهی از ساعت 12:10 آغاز شد و در حوالی 12:30 به پایان رسید تا دوباره روی وایت برد، نام دو کاندیدا نوشته و شمارش آرا آغاز شود.

این بار شهاب الدین عزیزی خادم 47 رای گرفت و کیومرث هاشمی 38 رای را به خود اختصاص داد تا خادم برنده انتخابات سال 1399 فدراسیون فوتبال لقب گیرد و برای چهار سال هدایت فوتبال را برعهده داشته باشد.

عزیزی خادم که پس از انتخاب ماسک را کنار زد و چهره شادمانش را به نمایش گذاشت، سابقه عضویت در کارخانه ایران خودرو، مدیریت در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت رفاه، حضور در هیات مدیره باشگاه سایپا، شرکت پتروشیمی امیرکبیر و شرکت پتروشیمی شازند را دارد. از فعالیت های ورزشی وی می توان به عضویت در تیم ملی فوتبال دانشجویان و تیم نیروی زمینی اشاره کرد. عزیزی خادم در انتخابات هیات رییسه سال ۱۳۹۰ در مبارزه انتخاباتی علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال را شکست داد و به هیات رییسه فدراسیون فوتبال رسید.

پیش از او به مدت یک سال هدایت فوتبال برعهده حیدر بهاروند بود و پیش تر هم از سال 1385 علی کفاشیان به مدت 8 سال و مهدی تاج به مدت 7 سال ریاست فدراسیون را برعهده داشتند و حالا باید دید که عمر مدیریتی عزیزی خادم چند سال خواهد بود.

منبع ورزش 3