درخشش طارمی فقط گل نداشت

10:40 - 1399/12/10
اف سی پورتو با وجود ارائه یک نمایش فوق‎‌العاده، شانس شکست دادن صدرنشین لیگ پرتغال را از دست داد.
درخشش طارمی فقط گل نداشت

به گزارش "ورزش سه" شاگردان سرخیو کنسیسائو امشب در ورزشگاه دراگائو امشب میزبان اسپورتینگ 54 امتیازی و صدرنشین لیگ پرتغال بودند که این مسابقه با وجود فشار حملات پورتو با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ برای طرفداران فوتبال ایران که چشم انتظار درخشش مجدد مهدی طارمی در این بازی بزرگ بودند، این انتظار به سر نیامد، اگر چه طارمی می‌توانست در دو صحنه دروازه حریف سختکوش را باز کند.

بار اول او در نیمه دوم مقابل دروازه اسپورتینگ و روی پاس سریع کورونا، این شانس را داشت که با یک بغل پا کار را تمام کند اما توپ روی پای او ننشست تا این موقعیت طلایی به هدر برود؛ طارمی که در طول مسابقه بارها و بارها با فشار روی مدافعان حریف به دنبال شکستن قفل دروازه اسپورتینگ بود، در دقایق پایانی نیز روی یک ضربه کاشته، با یک ضربه آکروباتیک توپ را از روی دروازه حریف به اوت فرستاد. این قیچی که چندین بار از سوی تلویزیون پرتغال به نمایش در آمد، می‌توانست سرنوشت بازی را تغییر بدهد که شانس با طارمی یار نبود.

درخشش طارمی فقط گل نداشت9

بعد از 55 مسابقه در ورزشگاه دراگائو پورتو موفق نشد دروازه حریفش را به پاشنه بچرخاند.پورتو صفر - اسپورتینگ لیسبون صفر. آخرین بار آنها در بازی مقابل بنفیکا در سال 2017 به تساوی بدون گل رضایت داده بودند.

تساوی امشب یک نتیجه ایمن و خوب برای اسپورتینگ بود که فاصله 10 امتیازی خود را با پورتو در صدر جدول حفظ کرد؛ جالب این‌که میهمان سبز و سفیدپوش در این مسابقه حتی یکبار هم شوت به درون چارچوب پورتو نداشت. اسپورتینگ به خصوص در دقایق پایانی، با خطاهای بسیار هم‌تیمی‌های طارمی را متوقف کرد اما پورتو نتوانست از ضربات کاشته‌ای که به خصوص در پنج دقیقه آخر بازی به دست آورد، استفاده بهینه را ببرد. در این بین فرانچسکو کنسیسائو فرزند جوان سرمربی پورتو هم مثل چند بازی گذشته درخشش خوبی داشت.

درخشش طارمی فقط گل نداشت15

طارمی تلاش زیادی برای فرصت هدررفته امشب کرد اما این زحمت به ثمر ننشست .

به این ترتیب شاگردان روبن آموریم سرمربی 36 ساله اسپورتینگ با دست پر ورزشگاه دراگائو را ترک کردند؛ نکته جالب این‌که په‌په کاپیتان تیم پورتو دو سال از آموریم بزرگ‌تر است. او که امشب یک کارت زرد نیز از داور بازی دریافت کرد، مثل اغلب بازیکنان پورتو نمایش خوبی داشت.

درخشش طارمی فقط گل نداشت3

این لحظه‌ای بود که طارمی می‌توانست دروازه اسپورتینگ را باز کند اما توپ روی پایش جفت و جور نشد.

پورتو که با بحران مصدومیت نیز رو در روست، با تساوی در این مسابقه پر برخورد و خشن، خود را آماده ادامه رقابت‌ها می‌کند؛ اگر چه افسوسی بزرگ در پایان این مسابقه برای آن‌ها باقی ماند. سرجیو اولیویرا بازیکن مشهور پورتو با انتقاد از شیوه دفاعی اسپورتینگ، به آن‌ها طعنه زد که «تک امتیازی که آن‌ها از ورزشگاه دراگائو به دست آورده‌اند به مانند قهرمانی در لیگ قهرمانان است، حالا چه فاصله دو تیم 10 امتیاز باشد و چه یک!».

منبع ورزش 3