تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش

10:36 - 1399/12/10
لی میسون داور انگلیسی، امروز یکی از عجیب ترین تصمیمات لیگ برتر را گرفت و ابتدا گل برایتون را مردود کرد سپس آن را پذیرفت و دوباره آن را رد کرد.
تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش

به گزارش "ورزش سه"، در هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر، تیم های برایتون و وست برومویچ در استادیوم هاتورنز وست بروم به مصاف هم رفتند. تیم میزبان با گل کایل بارتلی از برایتون پیش افتاد ولی در ادامه و در دقیقه 28 اتفاق بسیار عجیبی رخ داد و این بازی را جنجالی کرد.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش3

خطایی پشت محوطه جریمه برای بازیکنان برایتون به دست آمد. در حالیکه لوئیس دانک آماده بود تا این ضربه ایستگاهی را بزند، سم جانستون سنگربان وست بروموویچ در حال چیدن دیواره دفاعی بود. در این لحظه لی میسون داور 49 ساله این دیدار در سوت خود دمید و دانک از غفلت سنگربان وست بروم نهایت استفاده را برد و در حالیکه او هنوز دیواره دفاعی را به درستی تنظیم نکرده بود و در سمت دیگر دروازه قرار داشت، دروازه خالی میزبان را باز کرد.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش7

در حالیکه توپ هنوز وارد دروازه نشده بود و در چند سانتی متری ورود به درون دروازه بود، لی میسون داور مسابقه برای دومین بار در سوت خود دمید و این گل را نپذیرفت. پس از پایان بازی مشخص شد که داور این دیدار در آن لحظه شک داشته است که اجازه زدن ضربه را داده و سوت خود را به صدا درآورده است یا اینکه دانک قبل از سوت او ضربه ایستگاهی را زده و لی میسون به همین دلیل گل را نپذیرفته است.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش9

اما پس از اعتراض بازیکنان برایتون، داور مسابقه از کمک داور ویدیویی درخواست کرد تا صحنه را مورد بازبینی قرار دهند تا مشخص شود دانک قبل از سوت او این ضربه را زده است یا خیر که مشخص گردید بازیکن برایتون بعد از سوت اول داور دیدار ضربه اش را به سمت دروازه وست بروم زده است و به همین دلیل لی میسون قاضی بازی گل برایتونی ها را صحیح اعلام کرد تا حساب کار یک – یک مساوی شود.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش1

اما این باز هم پایان کار نبود و نوبت به اعتراض بازیکنان وست بروم رسید. لی میسون داور دیدار که از ابتدای فصل بخاطر عملکردش مورد انتقاد قرار گرفته بود، از طریق ارتباط بیسیم مدام در حال گفتگو با کمک داوری ویدیویی بود و این بار خود او به کنار زمین رفت و صحنه را مورد بازبینی قرار داد و در سومین تصمیم خود، گل تساوی برایتون را مردود اعلام کرد. تصمیم عجیبی که هنوز علت آن مشخص نیست.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش20

به نظر می رسد از آنجایی که قبل از ورود توپ به درون دروازه میسون اشتباها دومین سوت خود را به صدا درآورده و بازی را متوقف کرده است، گل را مردود اعلام کرده و عده ای از رسانه ها نیز می گویند چون یکی از بازیکنان برایتون در معرض دید سنگربان وست بروم بوده است، احتمالا لی میسون به این دلیل گل یاران علیرضا جهانبخش را نپذیرفته است.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش15

این تصمیم لی میسون با واکنش های زیادی مواجه شد. هیچ دلیل مشخصی وجود ندارد او چرا برای دومین بار سوتش را به صدا درآورد و باعث مردود شدن گل برایتون شد. لوئیس دانک بازیکن برایتون در پایان این دیدار، تصمیم داور بازی را شرم آور و وحشتناک خواند. او گفت: من فکر می کنم که او نمی دانست چه کاری انجام می دهد.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش17

او ابتدا گل را پذیرفت، بعد چرا آن را قبول نکرد؟ من نمی دانم چرا VAR در این صحنه درگیر شده بود، او گفت "گل صحیح است"... اگر می خواهید می توانید به ویدیو این دیدار نگاه کنید.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش1

گراهام پاتر سرمربی برایتون از کمیته داوران خواستار پاسخگویی شد. او همچنین گفت: تا آنجا که من می دانم لوئیس دانک از داور درخواست کرد که می تواند ضربه آزاد را به سرعت انجام دهد و داور گفت بله. در این بین سوت دیگری وجود داشت. من نمی دانم این سوت برای چه بود. خوب است که در این رابطه توضیحات بیشتری داده شود. نمی دانم سوت دوم برای چیست. من این را نمی فهمم.

اما این پایان بدشانسی برایتون و یاران جهانبخش نبود چرا که آنها در این بازی دو ضربه پنالتی به دست آوردند و هر دو را هدر دادند. پاسکال گروس و دنی ولبک در این دیدار دو ضربه پنالتی را از دست دادند تا وست بروم در این دیدار مهم و حیاتی که برای بقا در لیگ برتر از اهمیت ویژه ای برخوردار بود، برنده شود. با این نتیجه برایتون 26 امتیازی و در رده شانزدهم باقی ماند و وست بروم 17 امتیازی شد و همچنان در جایگاه نوزدهم قرار دارد.

تصمیمات جنجالی لی میسون در فضای مجازی واکنش های زیادی داشت. گری لینه کر بازیکن سابق تیم ملی انگلیس و‌ مجری اسکای اسپورت یکی از هزاران منتقد تصمیمات لی میسون بود.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش20

این یه ناداوری از لی میسونه. شواهد بیشتری بر این که استانداردهای داوری در این کشور در کف قرار دارد.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش14

تمام امتیاز جذاب شدن بازی وست بروم برایتون به لی میسون تعلق دارد.

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش16

لی میسون حالا قراره کلی هیت بشه (اسمش تو گوگل سرچ بشه و تو توئیتر ترند بشه و ...) و باید پاسخگو باشه و فکر کنم تنها جواب صادقانه ای که میتونه بده اینه که: اصلن نفهمیدم چی شد رفیق!

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش16

حتی با وجود وضعیت افتضاح داوری در این فصل، اتفاقی که امروز افتاده بی سابقه بوده. لی میسون گل را نپذیرفت، سپس گل را قبول کرد و سپس گل را رد کرد. بهترین، گیج لستر!

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش12

لی میسون دلایلی برای نپذیرفتن گل برایتون ارائه داد:

تصمیم عجیب داوری علیه یاران جهانبخش16

لی میسون... واقعا خودت میدونی داری چیکار میکنی؟

منبع ورزش 3