حاشیه جدید زلاتان اینبار علیه فوق ستاره بسکتبال!

23:14 - 1399/12/09
لبرون جیمز، اسطوره دنیای بسکتبال پاسخ زلاتان، ستاره سوئدی میلان را داده است.
حاشیه جدید زلاتان اینبار علیه فوق ستاره بسکتبال!

به گزارش "ورزش سه"، لبرون جیمز در سال های اخیر و به خصوص در دوران ریاست دونالد ترامپ اظهار نظرهای سیاسی تندی داشته و بارها به شرایط موجود در ایالت متحده آمریکا اعتراض کرده است. اوج این اعتراضات در مورد تبعیض نژادی و رفتار خشن نیروهای پلیس آمریکا در برخورد با افراد سباه پوست بود و مرگ جورج فلوید عصبانیت لبرون جیمز را به اوج رساند.

اما زلاتان، ستاره گلزن میلان اخیرا در مصاحبه ای مدعی شد ورزشکاران هنگام رسیدن به شهرت نباید در مورد مسائل سیاسی ابراز عقیده کنند، زیرا در این مسئله تخصص ندارند و ممکن است مرتکب اشتباه شوند. عقیده ای که به لبرون جیمز خوش نیامده و او پاسخ زلاتان را داده است.

حاشیه جدید زلاتان اینبار علیه فوق ستاره بسکتبال!16

زلاتان در یک گفت و گوی تلویزیونی گفت: "من به لبرون جیمز علاقمندم و او فوق العاده است، اما به نظر من افراد مشهور نباید در مورد مسائل سیاسی صحبت کنند. من فوتبال بازی می کنم زیرا بهترین بازیکن این رشته نام دارم و سیاستمدار نیستم. اگر من یک سیاستمدار بودم، در این رابطه فعالیت می کردم. این اولین اشتباهی است که افراد مشهور هنگام رسیدن به شهرت مرتکب می شوند. از نظر من من بهتر است از پرداختن به این موضوعات خاص خودداری کرده و کاری را انجام دهم که در آن تخصص دارم. در غیر اینصورت ممکن است مرتکب اشتباه شوم."

اما لبرون جیمز در پاسخ به زلاتان گفت: "من هرگز در مورد شرایط غلط و اشتباه ساکت نخواهم شد. من مردم خود را راهنمایی کرده و در مورد برابری، عدالت اجتماعی، نژادپرستی و سرکوب رای دهندگان و مواردی که در جامعه ما وجود دارد حرف می زنم. من از پلتفرم خود برای شفاف سازی در خصوص آنچه در این کشور و جهان می گذرد استفاده می کنم. به هیچ وجه نمی توانم فقط به دنبال ورزش باشم، زیرا می دانم که این روش و صدای من چقدر قدرتمند است."

حاشیه جدید زلاتان اینبار علیه فوق ستاره بسکتبال!9

لبرون جیمز همچنین در ادامه به اظهارات ابراهیموویچ در سال 2018 اشاره کرد. در آن مقطع مهاجم سوئدی مدعی شد "نژادپرستی مخفی" باعث شده رسانه ها با او متفاوت از بازیکنانی که نام های خانوادگی سنتی مانند اندرسون یا سوونسون دارند رفتار کنند.

لبرون جیمز گفت: "زلاتان کسی مردی است که به زبان سوئدی در مورد همین موارد صحبت کرده، زیرا نام خانوادگی او سنتی سوئدی نبود و زلاتان نیز احساس کرد نژادپرستی در جریان است. من با ذهنیتی با درک بالا و آگاهانه صحبت می کنم. من در واقع به نوعی پسر بدی هستم که دارم این کار را انجام داده و در مورد مشکلات صحبت می کنم، زیرا حس می کنم وظیفه ام است."

منبع ورزش 3