خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی

12:09 - 1399/12/09
کنفرانس مطبوعاتی رونالد کومان، سرمربی بارسلونا به دلیل خونریزی بینی او نیمه تمام ماند.
خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا بعد از تساوی تلخ ابتدای هفته مقابل کادیز چند روز بعد در یک مسابقه خانگی دیگر برابر الچه قرار گرفت و موفق شد این تیم را شکست دهد تا آرامش نسبی به اردوی شاگردان رونالد کومان بازگشته باشد. بارسا فردا شب از سری مسابقات هفته بیست و پنجم لالیگا در یک بازی سخت مهمان سویا خواهد بود.

رونالد کومان، سرمربی بارسا، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این بازی گفت: " اگر سرمربی بارسا باشید همواره فشار زیادی روی شما خواهد بود. اگر پیروز نشوید، مقصر همیشه مربی است. البته من این مسئله را قبول می کنم. زمان برای صحبت و تجزیه و تحلیل در مورد آینده وجود دارد. با این حال من خوشبین هستم و فکر می‌کنم که ما می‌توانیم فردا پیروز شویم."

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی18

تبلیغات

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی9

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی1

بین توسان جدید، اسپورتیج ۲۰۱۵ و میتسوبیشی Asx کدام را انتخاب کنیم؟

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی2

مهم ترین هفته برای بارسا: " موافق نیستم. ما فقط بازی های بسیار مهمی را انجام می‌دهیم. این هفته تیم‌های بالانشین رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند و فشار روی هم وجود دارد؛ نه بیشتر برای ما و نه کم تر برای دیگران. اگر شما مربی بارسا هستید باید بدانید که فشار در همه بازی‌ها وجود دارد."

تقابل با سویا در لالیگا و کوپا دل ری: " دو بازی متفاوت وجود دارد؛ فردا در لالیگا و چهارشنبه در کوپا دل ری. ما سعی می کنیم که در هر مسابقه پیروز شویم و برای رسیدن به رتبه های بالا فشار بیاوریم."

فشار روی بازیکنان با تجربه و مشخصا لیونل مسی: " آنها نمی‌توانند همواره به تنهایی کارها را انجام دهند. لیونل مسی 18 گل زده است. شما همیشه نباید از بهترین ها یا مسن ترین بازیکنان این عملکرد بخواهید. شما به کمک بازیکنان دیگر هم احتیاج دارید. مسئولیت باید بر روی دوش تیم باشد نه فقط بازیکنان با سن و سال بیشتر."

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی7

نکته عجیب اینکه صحبت های رونالد کومان در این کنفرانس خبری نیمه تمام ماند چراکه خونریزی بینی او باعث شد او نتواند به حرف هایش ادامه دهد و سالن را ترک کند. اتفاقی که چندی پیش نیز برای او رخ داده بود.

در همین راستا یکی از خبرنگاران نشریه آاس اسپانیا مدعی شده که سرمربی بارسلونا به دلیل مشکل قلبی از نوعی رقیق کننده خون استفاده می کنند و در واقع همین موضوع سبب شده که او او در کنفرانس مطبوعاتی خونریزی خونریزی بینی شود.

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی17

گفتنی است سرمربی هلندی بارسلونا از بیماری قلبی و فشار خون بالا رنج می برد و سال گذشته از یک سکته قلبی جان سالم به در برده. خونریزی بینی کومان یکی از نشانه های بیماری فشار خون او است. کومان سال پیش و سه ماه قبل از اینکه روی نیمکت بارسلونا بنشیند، در پی سکته قلبی، در آمستردام تحت عمل جراحی قرار گرفت و از آن زمان تحت نظر پزشکان است.

کومان در اولین روزهای حضور در بارسلونا در مصاحبه ای گفته بود: "بعد از سکته قلبی، نگاه من به جهان و طرز فکرم کمی عوض شده است. فرصت هدایت بارسلونا پیشنهادی بود که یا باید قبول می کردم یا هرگز دیگر اتفاق نمی افتاد، انتخاب بین مرگ و زندگی بود. من 57 ساله‌ام و خیلی سال است که در فوتبال سرمربی‌ هستم. قصد ندارم تا هفتاد سالگی هم مشغول تمرین دادن باشم. وقتش همین الان بود!"

اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا مشکل سرمربی بارسلونا جدی است یا خطری او را تهدید نمی‌کند. این در حالی است که پیش از این برخی رسانه ها مدعی شده بودند که مشکل کمان جدی تر از حد تصور است و ممکن است فشار های عصبی ناشی از مربیگری برایش گران تمام شود.

خون ریزی دماغ سرمربی بارسا در کنفرانس مطبوعاتی8

البته بارسلونا تایید کرده رونالد کومان سرمربی این تیم که مجبور شد کنفرانس خبری پیش از بازی برابر سویا را به دلیل خونریزی بینی زودتر ترک کند، در شرایط خوبی قرار دارد و مشکلی در رابطه با او وجود ندارد.

منبع ورزش 3