دلایل بازگشت احتمالی قایدی به استقلال

11:33 - 1399/12/09
ادامه ی قهر مهدی قایدی با استقلال می توانست از دو منظر برای این بازیکن جوان پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد.
دلایل بازگشت احتمالی قایدی به استقلال

به گزارش "ورزش سه"، اول اینکه کمیته انضباطی باشگاه استقلال او را فرا خوانده بود و باید گفت از نظر کمیته تعیین وضعیت قراردادی که در سازمان لیگ به ثبت رسیده است قابل قبول است و اگر باشگاه به کمیته تعیین وضعیت گزارش غیبت غیر موجه مهدی قایدی را ارایه می داد این بازیکن به دلیل ضربه زدن به منافع باشگاه با محرومیت و جریمه نقدی روبرو می شد و از سویی دیگر ادامه غیبت مهدی قایدی در تمرین استقلال می توانست شانس بازی در تیم ملی را هم از این بازیکن جوان بگیرد.

اسکوچیچ اولین مربی ای است که مهدی قایدی را به اردوی تیم ملی دعوت کرده و به او بازی هم داده؛ گلزنی مهدی قایدی در بازی با بوسنی و در حالی که به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد ذهنیت مثبتی را برای سرمربی تیم ملی ایجاد کرده و در ادامه هم مهدی قایدی می توانست یکی از مدعوین تیم ملی باشد. به خصوص برای اردوی عید و بازی دوستانه با سوریه. اما اگر مهدی قایدی تصمیم می گرفت با قهر خود با استقلال ادامه دهد اسکوچیچ هم به دلیل دور بودن این بازیکن از شرایط تمرین و مسابقه او را خط می زد حتی اگر به صورت انفرادی تمرین می کرد به این خاطر که تمرین گروهی نمی تواند جای تمرین انفرادی را بگیرد.

تصمیم مهدی قایدی مبنی بر حضور در تمرین استقلال بهترین تصمیمی بود که او می توانست بگیرد به این خاطر که هر تعامل جدیدی با باشگاه استقلال با گفتگو به دست می آید نه غیبت در تمرینات و از سویی تیم نباید به خاطر عدم توافق بر سر مسایل مالی که در گذشته اتفاق اتفاده متضرر شود و البته اینجا مدیریت باشگاه استقلال هم باید به گونه ای عمل کند بازیکن از حضور در تمرین و بازی خرسند باشد چرا که بازیکن در صورتی می تواند نمایش خوبی در تمرینات و بازی ها داشته باشد که بدون دغدغه ذهنی نسبت به باشگاه در تمرین و بازی حاضر شود.

دلایل بازگشت احتمالی قایدی به استقلال8

نه در دفاع از مهدی قایدی اما با توجه به اتفاقاتی که در فوتبال حرفه ای رخ می دهد به مدیریت باشگاه استقلال هم نقد وارد است. در دنیای فوتبال همواره بازیکنان جوان در ابتدای مسیر با دستمزد کمی به خدمت گرفته می شوند اما به دلیل عملکرد خوب آنها در ترکیب تیم قراردادشان افزایش پیدا می کند که اگر این اتفاق صورت نگیرد به طور حتم بازیکن جوان از نظر روحی و روانی کیفیت و کارایی خود را از دست خواهد داد. نمونه اش دستمزد علی قلی زاده در تیم شارلوای بلژیک که مدیریتش بر عهده یک ایرانی است. دستمزد فعلی علی قلی زاده در این تیم با دستمزد روزی که به عضویت این باشگاه در آمد قابل قیاس نیست و این به خاطر بازی های خوبی بود که در ترکیب تیم به نمایش گذاشت. او جدا از اینکه به مهره ثابت تیم تبدیل شده است با پاس گل ها و گل هایی که می زند به مهره اثر گذار تبدیل شده است و اگر قرار بود دستمزد فعلی اش همانند دستمزدی بود که روز اول توافق کرده بودند بدون شک از نظر روحی و روانی بهم می ریخت. باید قبول کرد که مهدی قایدی فصل گذشته بهترین پاسور لیگ برتر شده است. به همراه شیخ دیاباته بهترین زوج خط حمله لیگ برتر بودند و از سویی بیش از 10 گل برای آبی ها در فصل گذشته و در رقابت های مختلف به ثمر رسانده است اما دستمزد او کمتر از یک میلیارد تومان است و باشگاه استقلال بهتر از ما می داند بازیکنانی که حتی نیمی ازاین تاثیر گذاری را هم نداشته اند اکنون قرارداد 3 – 4 میلیاردی یا حتی بیشتر دارند.

اصلاح قرارداد مهدی قایدی بدون شک باج دادن به این بازیکن جوان نیست؛ رعایت یک رفتار حرفه ای و از سویی حفظ سرمایه ملی است. مهدی قایدی در حال حاضر یکی از بازیکنان تیم ملی بشمار می رود و اگر قرار باشد از نظر ذهنی آمادگی تمرین و بازی را نداشته باشد هم استقلال آسیب می بیند و هم تیم ملی که درگیر صعود به جام جهانی است. و سخت است باشگاهی که برای صدور رضایتنامه مهدی قایدی 5 میلیون دلار می خواست قراردادش را پایین تر از یک میلیارد تومان تنظیم کند. یک میلیارد تومان چند دلار می شود؟ کمتر از 100 هزار دلار. مبلغ فروش مهدی قایدی در ترانسفر مارکت یک میلیون دلار است و در چنین شرایطی تصور نمی شود دستمزد این بازیکن کمتر از 300 هزار دلار باشد که هست. حتی کمتر از 100 هزار دلار.

منبع ورزش 3