حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند

21:07 - 1399/12/08
قرعه کشی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی برگزار شد.
حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند

به گزارش ورزش سه؛ مراسم قرعه کشی مرحله یک شانزدهم جام حذفی ( یادواره آزادسازی خرمشهر) فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ روز جمعه ۸ اسفند ۹۹ ساعت ۱۳:۳۰ در سالن روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران برگزار شد.

- اسماعیل حلالی و ستار همدانی دو بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال مراسم قرعه کشی امروز را انجام دادند.

تبلیغات

حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند20

حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند20

فایل اکسل حقوق و دستمزد-محاسبه حقوق پرسنل با صدور فیش حقوقی

حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند16

حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند18

- تعیین میزبان و میهمان بر اساس، میزبانی و میهمانی دو تیم در بازی های قبلی شان صورت پذیرفت. در بعضی از موارد هم دو تیم شرایط مشابهی داشتند یا اینکه هر دو از این مرحله وارد مسابقات شده بودند، در چنین مواردی، با قرعه کشی، تیم های میزبان و میهمان مشخص شدند.

حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند19

نتیجه قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران به شرح زیر است که نام تیم‌های میزبان را در ابتدا می‌بینید:

نتیجه این قرعه کشی به شرح زیر بود:

آلومینیوم اراک - هوادار تهران

ذوب آهن - شهرخودرو

صنعت نفت - داماش پارسه تهران

نساجی - سایپا

ملوان انزلی - ویستاتوربین تهران

سپاهان - مس رفسنجان

استقلال ملاثانی - شاهین بندرعامری

پیکان - استقلال

نفت مسجدسلیمان - خیبر خرم آباد

گل گهر - مس کرمان

تراکتور - شهرداری ماهشهر

شهرداری بردسکن خراسان رضوی- خوشه طلایی

مس نوین کرمان - پرسپولیس

پارس جنوبی - پاس همدان

اتحاد کامیاران - قشقایی شیراز

ماشین سازی - فولاد

- بر اساس قرعه کشی صورت گرفته، شاهد پنج تقابل لیگ برتری در این مرحله خواهیم بود.

- آلومینیوم، صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، تراکتور، گل گهر و پرسپولیس شش تیم لیگ برتری هستند که در این مرحله با تیم هایی از دسته های پایین تر بازی خواهند کرد.

- تیم شهرداری بردسکن خراسان رضوی تنها تیم استانی حاضر در بین ۱۶ تیم مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی است.

- آلومینیوم به عنوان شگفتی سازی لیگ برتر فصل جاری، باید در این مرحله با هواداری بازی کند که مدعی اصلی صعود به لیگ برتر است.

- تقابل ذوب آهن و شهرخودرو در جام حذفی، یکی از تقابل های تکراری این مسابقات است.

- گل گهر و مس دربی استان کرمان در این مرحله خواهد بود. دیداری که با توجه به میزبان مس در بازی قبلی اش، با میزبانی گل گهر برگزار خواهد شد.

- حضور سه تیم از صنایع مس در این مرحله از نکات بسیار جالب است. مس کرمان، مس رفسنجان و مس نوین، سه تیم مسی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ برتر خواهند بود.

- مسابقات این مرحله ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه برگزار می شود و مراحل بعدی هم بعد از عید نوروز خواهد بود. بر این اساس مرحله یک هشتم نهایی اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت برگزار می شود.

- مراحل یک هشتم و یک چهارم، سال آینده در خلال لیگ برتر برگزار می شود اما نیمه نهایی و فینال بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته بعد از پایان لیگ خواهد بود.

حریفان سرخابی های پایتخت در جام حذفی مشخص شدند9

* شهر خودرو و ذوب‌آهن برای دومین بار در جام حذفی باید به مصاف یکدیگر بروند؛ مصاف قبلی آن‌ها دو فصل پیش در مرحله یک شانزدهم نهایی برگزار شد که شاگردان یحیی گل‌محمدی در شهر خودرو موفق شدند از سد ذوب‌آهن بگذرند تا دوئل این فصل برای ذوبی‌ها با انگیزه انتقام برگزار شود.

* یکی از جذاب‌ترین دوئل‌های مرحله یک شانزدهم نهایی، مصاف سپاهان و مس رفسنجان است؛ این دو تیم هشت فصل پیش در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف همدیگر رفتند که آن مصاف با برتری یک بر صفر طلایی‌پوشان اصفهانی به پایان رسید و در تنها دوئل لیگ‌برتری هم سپاهان توانست 2 بر 1 به پیروزی برسد تا از حیث آمار شاگردان نویدکیا از حریف تازه لیگ‌برتری شده خود پیش بیفتند.

* استقلال برای دومین فصل متوالی باید با دیدار مقابل یک تیم لیگ برتری جام حذفی را آغاز کند و در طرف مقابل، حریف سنتی آبی‌ها یعنی پرسپولیس برخلاف استقلال، دومین فصل است که جام حذفی را مقابل یک تیم دسته پایین‌تر شروع می‌کند.

* آخرین تقابل سرخ‎پوشان مقابل یک تیم لیگ دویی، در مرحله یک چهارم نهایی فصل گذشته جام حذفی رخ داد که در آن مسابقه شاگردان گابریل کالدرون موفق شدند شهرداری ماهشهر را در آبادان با 2 گل شکست بدهند و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کنند.

منبع ورزش 3