رویارویی کریمی با شاگردان ژاوی در جام ولیعهد

20:50 - 1399/12/08
دیدار فینال جام ولیعهد قطر، امروز جمعه بین تیم های الدحیل و السد برگزار می شود.
رویارویی کریمی با شاگردان ژاوی در جام ولیعهد

به گزارش "ورزش سه"، دیدار فینال جام ولیعهد قطر بین تیم های الدحیل و السد امروز از ساعت 17:15 در استادیوم عبدالله بن خلیفه ورزشگاه خانگی الدحیل برگزار می شود. السد برای رسیدن به دیدار پایانی با یک گل از سد الریان گذشت و الدحیل نیز با نتیجه دو بر یک الغرافه را شکست داد. در همان دیداری که علی کریمی یک بار به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد و در ادامه با جبران اشتباه خود، یک گل نیز برای تیمش به ثمر رساند.

علی کریمی که در نقل و انتقالات تابستانی به القطر پیوست، عملکرد قابل توجهی در این تیم داشت و القطری که در قعر جدول حضور داشت با پیروزی های متوالی به رده سوم رسید. در ادامه کریمی در نقل و انتقالات زمستانی راهی الدحیل شد و به یکی از مهره های اصلی تیم صبری لموشی تبدیل شد و به همراه این تیم در رقابت های جام جهانی باشگاه ها حضور یافت. کریمی امید اول الدحیلی ها در میانه میدان است که تقابل او با سانتی کازورلا جالب توجه خواهد بود.

رویارویی کریمی با شاگردان ژاوی در جام ولیعهد7

دو تیم الدحیل و السد تاکنون در 9 فینال جام های مختلف قطر به مصاف هم رفته اند که سهم هر دو تیم 4 پیروزی بوده و یک دیدار نیز به تساوی انجامید که الدحیل در ضربات پنالتی به برتری دست پیدا کرد تا سهم یاران کریمی در این 9 فینال، کسب پنج عنوان قهرمانی باشد.

نکته جالب اینکه دو تیم در این 9 فینال گذشته، 19 بار موفق به گلزنی شده اند البته الدحیل در دو فینال گذشته مقابل السد در جام های شیخ جاسم و جام حذفی، موفق به باز کردن دروازه این تیم نشده است. حسن الهیدوس ستاره السد در تمامی 9 فینال گذشته حضور داشته و در این زمینه رکورددار است. احمد یاسر مدافع الدحیل و هم تیمی علی کریمی، روز گذشته و پس از اعلام رسمی این باشگاه مشخص شد به کرونا مبتلا شده است و در این بازی غایب خواهد بود.

منبع ورزش 3