جنینی که از مغز یک زن بیرون آمد ! + عکس

16:22 - 1399/12/08
پزشکان در حالی برای تومور مغزی خانم جوان "یامینی کارانام" اقدام به عمل جراحی کردند که متوجه چیز بسیار عجیب و باورنکردنی شدند!
مغز

خارج کردن جنین دوقلو از مغز یک زن

پزشکان متوجه وجود یک تومور مغزی در سر خانم جوانی شدند و جراحی ای را برای خارج کردن این تومور ترتیب دادند. زمانی که تومور را خارج کردند، متوجه شدند که این تومور نیست و جنین دوقلوی این خانم می باشد. شاید باورش برایتان سخت باشد اما این داستان حقیقت دارد که یک خانم 26 ساله هندی و دانشجو phd به نام "یامینی کارانام" که تصویرش را مشاهده می کنید، چنین اتفاقی برایش رخ داده است.

" یامینی " به یکباره احساس کرد که نمی تواند کتاب بخواند و در واقع کلمات برایش هیچ معنایی نداشتند. مشکلات مربوط به درک مفاهیم و مطلب، همچنین مشکل درک شنیداری در روز زیاد شد. به طور مثال او اظهار می کرد که اگر دو نفر در اتاق با یکدیگر صحبت کنند، من هرگز متوجه این اتفاق نمی شوم.

جنینی که از مغز یک زن بیرون آمد ! + عکس20

او این مشکل را با پزشکان در میان گذاشت و آن ها متوجه یک تومور در مغز او شدند و او را برای جراحی آماده کردند. آن ها در طول جراحی یک برش سطحی زدند تا بتوانند تومور را به شکل کاملاً عمقی از این ناحیه جدا کنند.

پزشکان بر عکس جراحی های سنتی که جمجمه را باز می کنند و شناساگر فلزی را وارد می کنند، عمل نکردند و در این جراحی از میکروسکوپ استفاده کردند تا عمق مغز را مشاهده کنند. در این جراحی از تکنولوژی فیبر اپتیک با عکسبرداری دیجیتال استفاده شد. نیمی از برش جراحی به گونه ای بود که توانستند آندوسکوپ را به آن وارد کنند و شرایط داخلی را ببینند.

جنینی که از مغز یک زن بیرون آمد ! + عکس10

بعد از جراحی، پزشکان به شدت متعجب شدند زیرا توموری که خارج کرده بودند، در واقع جنین دو قلوی این خانم بود که دارای استخوان، مو و دندان بودند. پزشک جراح او اظهار کرد که در طول 7000 الی 8000 جراحی تومور که داشته است، این دومین مورد مشابه این چنینی می باشد.