با خوردن هسته این میوه حتما می میرید!

14:25 - 1399/12/08
زردآلو میوه‌ی دلچسب تابستانی است که طرفداران زیادی دارد و اغلب زردآلو را به همراه هسته آن مصرف می‌کنند که این میوه را دوست داشتنی‌تر می‌کند.
خوردن-هسته-این-میوه-حتما-می-میرید-

زردآلو میوه‌ی دلچسب تابستانی است که طرفداران زیادی دارد و اغلب زردآلو را به همراه هسته آن مصرف می‌کنند که این میوه را دوست داشتنی‌تر می‌کند، ولی به شما می‌گوییم حواستان باشد و هسته زردآلو را مصرف نکنید، زیرا مرگ حتمی انسان با خوردن هسته زردآلو اتفاق می‌افتد.

با خوردن هسته این میوه حتما می میرید!5

هسته زردآلو حاوی مقدار کمی سیانور به شکل سیانید هیدروژن است، اما مصرف آن در مقادیر معمول خطری ندارد. اما در اروپا آژانس استاندارد‌های غذایی (FSA) هشدار رسمی مبنی بر اینکه مردم باید از خوردن این هسته‌ها خودداری وجود دارد، دلیل این است که هسته‌های زردآلو که حاوی سطح بالایی از سیانید هستند می‌توانند کُشنده باشند.

در این بین خوردن هسته زرد آلوی تلخ بیشتر از هسته‌ی شیرین منع شده است چرا که میزان سیانید در این هسته‌ها بیشتر است و حتی ویتامین B ۱۷ موجود در آن‌ها نیز پس از خوردن تبدیل به سیانور شده و بسیار خطرناک است. شاید باید بدانید که هسته‌ی ۳۰ عدد زرد آلو در یک روز برای کشتن یک انسان سالم کافی است! حتی کسانی که در یک وعده بین ۱۰ تا ۱۵ عدد هسته زرد آلو نیز بخورند نیز با عوارض جانبی نگران‌کننده مواجه می‌شوند.

علائم مسمومیت ناشی از سیانید، شامل این موارد می‌شود: تهوع، سردرد، تب، تشنگی، بی‌خوابی، اُفت فشار خون و حتی مرگ در موارد شدید. هسته این میوه حاوی آمیگدالین است که در بدن به تولید ماده‌ای تحت عنوان سیانید می‌انجامد که مانند سیانور عمل کرده و ممکن است در افراد اختلال تنفسی، فلج و حتی مرگ را منجر شود. در نتیجه خوردن هسته بیشتر از ۲ زردآلو در روز کارِ درستی نیست. شاید باورنکردنی باشد، ولی دیگر هسته زردآلو‌ها را نگهداری نکنید!