آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی

10:45 - 1399/12/07
رئال مادرید در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ موفق شد در خانه آتلانتا با نتیجه 1-0 به پیروزی برسد.
آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی

به گزارش "ورزش سه" دو تیم آتلانتا و رئال مادرید در دور رفت از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به میزبانی آتلانتا به مصاف هم رفتند که این دیدار با تک‌گل "فرلان مندی"، با برتری یک ‌بر صفر شاگردان زیدان به پایان رسید تا رکورد خوب زیدان در برابر تیم‌های ایتالیایی همچنان حفظ شود.

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی10

آتالانتا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 4، ارسال لوئیس موریل به داخل محوطه جریمه با دخالت کاسمیرو همراه شد تا اولین حمله به نام میزبان ثبت شود. در دقیقه 6 ارسال مجدد موریل مهاجم کلمبیایی آتلانتا از سمت راست به دهانه دروازه رئال از روی سر همه عبور کرد و از آن‌طرف نصیب آسنسیو شد. چهار دقیقه بعد ارسال ضربه ایستگاهی توسط کروس به داخل محوطه جریمه آتالانتا با دخالت مدافعان این تیم از منطقه خطر دور شد.

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی2

در دقیقه 14، ایسکو با یک دید عالی وینیسیوس را پشت مدافعان آتلانتا می‌رفت تا صاحب توپ کند اما خروج به‌موقع "گولینی" گلر 25 ساله آتلانتا مانع از رسیدن توپ به مهاجم ریزنقش رئال شد. در دقیقه 18 در شرایطی که می‌رفت "مندی" روی پاس تک‌ضرب وینیسیوس با دروازه آتلانتا تک‌به‌تک شود ریمو فرویلر هافبک تدافعی این تیم مندی را چسبیده به محوطه جریمه با خطایی متوقف کرد که داور این دیدار با تصمیمی جالب او را از زمین‌بازی اخراج کرد تا نماینده ایتالیا 72 دقیقه را 10 نفرِ مقابل رئال دنبال کند.

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی10

با 10 نفره شدن آتالانتا، رئالی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 2 نفوذ "ناچو" به قلب دفاع آتلانتا با شوت بی‌دقت او همراه شد تا این خطر از بیخ گوش این تیم عبور کند. برتری رئال ادامه پیدا کرد و در دقیقه 38، پاس زمینی مودریچ در محوطه جریمه به ایسکو رسید و درحالی‌که او پشت به دروازه داشت با چرخشی قابل‌قبول دروازه آتلانتا را تهدید کرد که ضربه او روانه کرنر شد.

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی0

یک دقیقه بعد، پس زیبای ایسکو یک‌بار دیگر وینیسیوس را روانه دروازه آتلانتا کرد که ضربه او با برخورد به مدافعان این تیم به کرنر رفت. در دقیقه 41 ضربه آرام و زمینی لویئزموریل از کنار دروازه "تیبو کورتوا" روانه اوت شد. در دقیقه 44، ارسال آسنسینو با داخل پای چپ در موقعیتی ایده آل به ایسکو رسید اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت. این در حالی بود که او در موقعیت آفساید قرار داشت. در وقت های تلف شده نیمه اول، در شرایطی که همه‌چیز مهیا بود تا رئال توسط کروس به گل اول این دیدار برسد بازهم این گولینی بود که توانست با واکنشی مناسب مانع از باز شدن دروازه‌اش شود و این نیمه بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و در دقیقه 48، پاس آسنسنیو به مودریچ رسید و او با بیرون پای راست ضربه‌ای دیدنی به سمت دروازه آتلانتا زد که در بین راه با برخورد به مدافعان حریف روانه کرنر شد.

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی20

برتری رئال ادامه داشت و در دقیقه 54، ارسال مودریچ به دهانه دروازه برای وینیسیوس با دخالت مدافعان آتلانتا به کرنر رفت که در ادامه یک‌بار دیگر او این بار در فرصتی بهتر صاحب توپ شد که ضربه بی‌دقت او بار دیگر روانه کرنر شد. سه دقیقه بعد شوت از پشت محوطه جریمه تونی کروس با اختلاف نسبتاً کمی 5 ث از بالای دروازه گولینی راهی اوت شد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 72، ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه اسنسیو درست همان‌جایی رفت که گلر آتلانتا حضور داشت.

در دقایق پایای بار دیگر رئالی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 80، ضربه‌فنی و زیبای تونی کروس با اختلاف کمی از کنار دروازه گولینی بیرون رفت.

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی12

آتالانتا 0- رئال 1؛ ستاره فرانسوی ناجی زیدان در لحظات پایانی0

سرانجام در دقیقه 86 بود که رئال به گل رسید. درحالی‌که می‌رفت بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد، "فرلان مندی" درنهایت ناباوری توانست از پشت محوطه جریمه با پای راست به شکلی فنی، قفل دروازه گولینی را بالاخره باز کند تا رئال مادرید در برگامو یک گل از شاگردان گاسپرینی پیش بیفتد.

تلاش بازیکنان آتالانتا در دقایق پایانی برای جبران گل خورده ثمری نداشت و در نهایت بازی با همان یک گل به سود رئال به پایان رسید.

منبع ورزش 3