احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان

21:08 - 1399/12/06
احمد نوراللهی با رای مخاطبان "ورزش سه" به عنوان برترین هافبک تیم فصل اول لیگ برتر ایران انتخاب شد.
احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان

به گزارش ورزش سه، احمد نوراللهی ستاره خط هافبک سرخپوشان در نیم فصل اول لیگ برتر بوده است. بازیکنی که در سه پست مختلف برای قرمزها به میدان رفت و باوجود ناکامی در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین دربی پایتخت، به فرم ایده آل خود بازگشت و با ثبت ۷ گل، برترین گلزن پرسپولیس و گلزن‌ترین هافبک لیگ برتر (به همراه ریکانی) لقب گرفت.

نوراللهی علاوه بر ۷ گل، دو پاس گل نیز داد تا در گلسازی نیز عملکرد مثبتی داشته باشد. او ۴۰ شوت (۸۱٪ در چارچوب) زد تا شوتزن‌ترین بازیکن تیمش لقب گیرد. او دقت پاس بالایی هم داشت و ۸ پاس کلیدی هم در طول نیم فصل ارسال کرد و با ثبت ۲۲ تکل و ۵۴ قطع توپ کارنامه خود در ۱۵ بازی را به اتمام رساند.

احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان15

پس از نوراللهی که نیمی از رای ها را به خود اختصاص داد، نام مسعود ریگی هافبک تیم استقلال دیده می‌شود. ریگی ۸۸٪ پاس صحیح داشت و ۳۷ قطع توپ هم ثبت کرد.

احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان10

در رتبه سوم، سیامک نعمتی حضور دارد که پس از کرونا متحول شده و یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس است. نعمتی ۱۱۶۱ دقیقه بازی کرد و روی چهار گل تاثیرگذار بود. او ۱۸ دریبل زد تا ۱۴ پاس کلیدی هم داد.

احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان12

چهارمین هافبک برتر لیگ ایران نیز میلاد سرلک است. بازیکنی که در اولین فصل حضورش ۱۱۵۱ دقیقه به میدان رفت و روی سه گل نیز تاثیر گذاشت. دقت پاس او خیره کننده است و تعداد شوت ها نیز عدد بالایی را نشان می‌دهد.

احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان1

نکته جالب این است که پنجمین هافبک برتر به انتخاب کاربران ورزش سه نیز یک پرسپولیسی یعنی کمال کامیابی نیاست. طالب ریکانی، سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده، قائم اسلامی خواه، محمدرضا حسینی و میلاد جهانی هم دیگر بازیکنان این فهرست بودند.

احمد نوراللهی و بهترین هافبک فصل از نظر مخاطبان10

منبع ورزش 3