چشم امید اسپانیایی ها به رئال مادرید!

20:32 - 1399/12/06
پس از نتایج بد بارسا، اتلتیکو و سویا در دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان که هر سه در بازی خانگی خود مغلوب شدند، اکنون چشم امید اسپانیا به رئال است.
چشم امید اسپانیایی ها به رئال مادرید!

به گزارش "ورزش سه"، با شکست‌های خانگی بارسلونا، سویا، اتلتیکومادرید در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شرایط صعود این سه تیم سخت شده و شاید تنها رئال مادرید ب‌تواند ناجی فوتبال اسپانیا شود.

چشم امید اسپانیایی ها به رئال مادرید!20

در واقع حکمرانی اسپانیا در هفت سال گذشته لیگ قهرمانان اروپا که با فتح پنج جام همراه شد، به خطر افتاده است. در دو فصل اخیر تیم‌های آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی و فرانسوی از رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکومادرید، سویا و یا والنسیا عبور کردند. این افت با نتیجه بد بارسا(شکست 1-4 خانگی از پی اس جی) شروع شد و با سویا (شکست 2-3 خانگی از دورتموند) و اتلتیکو (شکست خانگی 0-1 از چلسی) در یک هشتم نهایی تکمیل شد.

چشم امید اسپانیایی ها به رئال مادرید!4

اگر رئال مادرید هم امشب برابر آتالانتا بد نتیجه بگیرد و شرایطش برای صعود در بازی برگشت پیچیده می‌شود؛ شاید در نهایت برای نخستین بار از فصل 05-2004 (بدترین عملکرد اسپانیای ها در لیگ قهرمانان) هیچ یک از چهار تیم اسپانیایی از مرحله یک هشتم عبور نکنند.

چشم امید اسپانیایی ها به رئال مادرید!14

در آن فصل لیورپول، میلان، آیندهوون و چلسی در نیمه نهایی حضور داشتند و رئال مادرید و بارسلونا فراتر از یک هشتم نهایی نرفتند. والنسیا و دپورتیوو لاکرونیا حتی نتوانستند از مرحله گروهی صعود کنند.

رئال در دو بازی رفت و برگشت به یوونتوس باخت و بارسا هم برابر چلسی ژوزه مورینیو راه به جایی نبرد و در یک هشتم نهایی کنار رفت.

منبع ورزش 3