باید و نباید های اصلاح موهای زائد زنان با تیغ + عکس

14:45 - 1399/12/06
تیغ معمولا برای اصلاح صورت آقایان به کار می‌رود ولی یکی از سریع ترین و ساده ترین روش ها برای اصلاح موهای زائد زنانه هم هست.
باید و نباید هاب اصلاح موهای زائد زنان با تیغ

باید و نباید های اصلاح موهای زائد زنان با تیغ + عکس2

دنیای مدآرایش و زیباییتیغ زدن صورت خانم ها خوبه یا بد؟کد مطلب : 56319زمان مطالعه : 4 دقیقه بسیاری از خانم ها برای اصلاح صورت از تیغ استفاده می کنند اما این روش مزایا و معایبی دارد که زنان قبل از تیغ زدن صورت خود حتما باید بدانند.

پاسخ به سوالات در مورد تیغ زدن صورت زنان

خانم ها از روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائدصورت خود استفاده می کنند اما برخی از خانم ها راحت ترین، سریع ترین و در دسترس ترین روش ممکن را که اصلاح صورتبا تیغ است را انتخاب می کنند . آیا از بین بردن موهای صورت به وسیله تیغ روش مناسبی است؟

برای به کار بردن این روش ابتدا فواید و معایب آن را در نظر بگیرید و سپس اقدام به این کار نمایید. در این بخش شما را با استفاده از تیغ برای اصلاح صورت بانوان و فواید و جوانب آن آشنا می کنیم.

فواید استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد صورت

روشی بدون درد

همه زنان،در صورت خود موهایی دارند که برخی از آنها موی نازک طبیعی است، اما برخی خانم ها علاوه بر موهای نازک به علت مشکلات هورمونی موهای زائد زیادی روی صورت در می آورند.

خط ریش یا موی بالا و زیرلب بر ظاهر خانم ها تاثیر فراوانی می گذراد بنابراین همه خانم ها دوست ندارند در این قسمت های صورتشان مو داشته باشند در نتیجه ناگزیر خواهند شد آنها را از بین ببرند.

استفاده از بند و موم انداختن دردناک است و می تواند باعث قرمزی یا موی زیر پوستی شود. لیزر هم برای هر نوع پوستی قابل استفاده نیست و موجب تجمع رنگدانه های پوستی می شود. پس برخی از خانم ها به تیغ زدن مخفیانه، روی می آورند.

باید و نباید های اصلاح موهای زائد زنان با تیغ + عکس13

لایه برداری پوست

برخی از خانم ها ی که با تیغ صورت خود را اصلاح می کنند معتقدند ، از زمانی که این کار را آغاز کرده اند ، پوست آنان لایه برداری شده و آرایش روی صورتشان بهتر می نشیند . طرفداران اصلاح با تیغ از آن به عنوان انتخابی عالی برای لایه برداری دفاع می کنند، چون پوست مرده روی صورت را از بین می برد.

زیباتر شدن پوست

برخی از خانم ها که از این روش برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده نمودند می گویند که موهای صورت آنها کمتر شده و چین و چروک صورتکاهش یافته بنابراین پوست زیبایی دارند.

معایب اصلاح صورت خانم ها با تیغ

درست است به گفته برخی از خانم ها استفاده از تیغ برای اصلاح سبب لایه برداری پوست شده و چهره را شاداب تر و درخشان تر می کند اما برای بهره مندی از این فواید راه های فراوان دیگری وجود دارد که به پوست، آسیب نمی زند.

بوجود آمدن موهای زیر پوستی

تیغ زدن باعث تحریک پوست، بوجود آمدن موهای زیر پوستی، و عفونت ریشه ی موها می شود.

زخم شدن پوست

شیو کردن پوست صورت اصطکاک زیادی بر روی پوست ایجاد می کند و ممکن است به علت بی احتیاطی سبب ایجاد زخم بر روی پوست شده و شما در پوست احساس سوزش نمایید.

باید و نباید های اصلاح موهای زائد زنان با تیغ + عکس14

چگونگی استفاده از تیغ برای اصلاح صورت خانم ها

1. شما به یک تیغ مخصوص صورت برای از بین بردن موهای صورتتان نیاز دارید . هرگز برای اصلاح صورت از یک تیغ معمولی بدن استفاده نکنید . استفاده از تیغ ریش تراشی مردانه بهتر از تیغ اصلاح بدن زنانه است. از ژیلت هایی که دارای سه یا 4 تیغه دارند، استفاده نکنید.

2. برای از بین بردن کامل موها، من توصیه نمی کنم تیغ زدن را بعد از روش هایی مانند بند انداختن انجام دهید، چون ممکن است که پوست کشیده و تحریک شود. با این همه، روش هایی وجود دارند که این کار را با کمترین تبعات منفی که تیغ زدن صورت برای زنان دارد، انجام دهید.»

3. پیش از اصلاح، صورت خود را تمیز و مرطوب کنید تا موها نرم شده و سطح تمیزی داشته باشند زیرا در صورت وجود آلودگی احتمال جوش زدن بیشتر می شود. پس صورت را با یک پاک کننده ملایم و آب گرم بشویید و سپس با یک حوله پوست رو خشک کنید.

4. قبل از اصلاح صورت از کرم یا ژل اصلاح استفاده کنید تا از پوست در برابر بریدگی و ایجاد زخم جلوگیری شود و اصلاح صورت راحت تر انجام گیرد.

5. زمانی که تیغ را روی صورت می کشید، پوست را به آرامی بکشید و در جهت رویش مو اصلاح کنید تا از بروز موهای زیر پوستی پیشگیری کنید.

6. بعد از تمام شدن کار، پوست را تمیز کرده و مقداری روغن یا کرم مرطوب کننده، روی پوست بزنید. دقت کنید بعد از اصلاح صورت از محصولات بدون الکل و مواد حساسیت زا استفاده نمایید تا پوست آسیب نبیند.

باید و نباید های اصلاح موهای زائد زنان با تیغ + عکس10

نکات مهم :

 1. اگر دارای پوست حساسی هستید از این روش برای اصلاح صورت استفاده نکنید.
 2. اگر روی پوست صورتتان، جوش، آکنهیا زخم وجود دارد ، صورت خود را با تیغ اصلاح نکنید زیرا ممکن است جوش ها افزایش یابند.
 3. تیغ زدن روی پوست خشک باعث رویش کمتر مو می شود، اما باید تجهیزات مناسب داشته باشید و پوست خود را به درستی آماده کنید.
 4. قبل از استفاده از تیغ برای اصلاح صورت با مقداری الکل تیغ را ضد عفونی کنید تا ایجاد عفونت باکتریایی کاهش یابد.
 5. از یک تیغ مشترک برای اصلاح صورت و سایر قسمت های بدن استفاده نکنید.
 6. در آخر نیز باید بدانید استفاده از تیغ برای اصلاح صورت ، موهای صورت را زیاد نمی کند.
 7. اصلاح موهای زائد با تیغ ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در پوست تان شود. در اینجا رایج ترین اشتباهاتی که زنان در اصلاح با تیغ انجام می دهند را از زبان متخصصان پوست بیان می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چگونه دیگر این اشتباهات را انجام ندهید

  اشتباهات رایج در اصلاح موهای زائد با تیغ

  در این مقاله به برآمدگی های ناشی از استفاده تیغ برای اصلاح مردان می‌پردازیم. از اولین باری که شما شروع به استفاده از تیغ برای اصلاح موهای صورت و بدن خود کرده‌اید سال ها می‌گذرد، اما این به این معنا نیست که همیشه اینکار را درست انجام می‌دهید. صرف نظر از اینکه شما چقدر در استفاده از تیغ مهارت دارید، سوختگی ها، شکاف‌ها و موهای فرو‌‌‌‌‌‌ رفته در پوست، فوق العاده شایع هستند. در اینجا رایج ترین اشتباهاتی که زنان در اصلاح با تیغ انجام می دهند را از زبان متخصصان پوست بیان می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چگونه دیگر این اشتباهات را انجام ندهید.

  بیشتر بدانید : رفع موای زائد با 8 نکته مهم و خواندنی!!

  قبل از اصلاح مو های زائد، پوستتان را کف مالی نمی‌کنید

  اصلاح کردن بدون استفاده از کف! هر چند این کار باعث صرفه جویی در زمان می‌شود اما همیشه باعث ایجاد برجستگی‌های قرمز کوچکی روی پوست می‌شود که از بین رفتن آنها چند روز طول می‌کشد.دکتر Joel Schlessinger، متخصص پوست و مشاور سایت خدمات زیبایی Real self می‌گوید: «ژل ها و کرم های اصلاح برای این ساخته شده‌اند تا به کمک آن تیغ به آرامی ‌روی پوست لیز بخورد، بدون هیچ گونه حالت کشیدن یا نیشگون گرفتن پوست.بدون این ژل‌ها و کرم‌ها قطعا دچار سوختگی بعد از اصلاح با تیغ، بریدگی، سوزش و آسیب پوستخواهید شد. استفاده از آب در اصلاح با تیغ نیز بهتر از استفاده نکردن از ژل‌ها و کرم های اصلاح است.

  اگر می خواهید بیشتر بدانید : سوختگی ناشی از اصلاح با تیغ را با 3 ماسک خانگی درمان کنید

  از تیغ یکبار مصرف، بیشتر از یک هفته استفاده می‌کنید

  اگر هر روز اصلاح می‌کنید، باید تیغ تان را هفته ای یکبار دور بیندازید.دکتر Schlessinger می‌گوید: « تیغه‌های کند به احتمال زیاد باعث برآمدگی ناشی از تیغ، سوزش و شکاف می‌شوند و تیغه‌های قدیمی‌ می‌‌توانند محل تجمع باکتری شود و عفونت ایجاد کند.» اگر اصلاحی نزدیک تر به سطح پوست با کمترین التهاب می‌خواهید، به تعداد روزهایی که از تیغ فعلی تان استفاده می‌کنید، به دقت توجه کنید. دکتر Dendy Engelman، متخصص پوست در مرکز تخصصی پوست و جراحی زیبایی شهر منهتن می‌گوید: «قانون کلی این است که اگر احساس می‌کنید تیغ پوست یا مو را می‌کشد، آن را دور بیندازید چرا که مثل یک بمب ساعتی است که منتظر تحریک پوستتان است.

  بر‌خلاف جهت رویش مو تیغ اصلاح را بر روی پوست می‌کشید

  این قضیه درست است که این روش ممکن است به شما کمک کند اصلاحی ‌نزدیک تر به سطح پوست داشته باشید اما باعث درد نیز خواهد شد. علاوه بر این، نوک کند موها می‌تواند به جای رشد کردن به سمت بیرون، به سمت داخل پوست رشد کند.امان از موهای فرو رفته در پوست! دکتر Schlessinger می‌گوید: «علی الخصوص افرادی با پوست حساس، بهتر است اصلاح فقط درهمان جهت رشد موها انجام شود. اگر شما مستعد دچار شدن به سوختگی تیغ یا موهای فرو رفته در پوست هستید، از یک ژل یا سرم مخصوص اصلاح که التهاب‌های ناشی از تیغ زدن را تسکین می‌دهد، استفاده کنید.

  7 اشتباه در اصلاح موهای زائد با تیغ که پوست تان را خراب می کند باید و نباید های اصلاح موهای زائد زنان با تیغ + عکس9

  شما با بیشترین سرعت ممکن با تیغ اصلاح می کنید

  دکتر Engelman می‌گوید: «هنگامی‌ که سعی می‌کنید با سرعت زیاد اصلاح کنید، احتمال بیشتری وجود دارد پوستتان را ببرید، پوستتان را تحریک کنید یا برخی جاها را اصلاح نکنید. در عوض، شما باید برای جلوگیری از هرگونه مشکلات پوستی از حرکات ملایم و نرم استفاده کنید.اگر پوست خود را حتی کمی ببرید احتمالا بیشتر از مقدار مورد انتظاررخونریزی خواهد داشت، بنابراین بهترین کار این است که که ناحیه مورد نظر را فشار دهید تا خونریزی بند بیاد. اگر عجله دارید و وقتتان کم است، یک قابض کوچک روی آن قرار دهید تا جریان خون را بند بیاورد و مقداری ضد عرق روی آن ناحیه بمالید.»

  اگر می خواهید بیشتر بدانید : درمان خراشیدگی و سوزش ناشی از تیغ اصلاح با یک روش خانگی!!

  فشار زیادی روی تیغ اصلاح وارد می‌کنید

  در مورد میزان فشاری که باید هنگام تیغ زدن بر پوستتان وارد کنید، به یاد داشته باشید که هر چه کمتر باشد، بهتر است.دکتر Engelman می‌گوید: «هر چه بیشتر به پوستتان فشار وارد کنید، سطح پوست ناهموارتر می‌شود، چون شما در جاهایی که تیغ پایین می‌آید، فرورفتگی ایجاد می‌کنید. بسیاری از تیغ‌های چند لبه، اصلاحی بسیار نزدیک به سطح پوست انجام می‌دهند و اگر فشار بیش از حد بر آنها وارد کنید، باعث عفونت و رفتن مو در پوست می‌شوند.

  قبل از اصلاح موهای زائد، پوست را لایه برداری نمی‌کنید

  برای اجتناب از برآمدگی‌های ناشی از اصلاح با تیغ، شما باید قبل از اصلاح از یک لایه بردار استفاده کنید. دلیلش این است که لایه بردار سلول‌های مرده پوست را جدا می‌کند و به تیغ اجازه می‌دهد که راحت‌تر روی آن نواحی حرکت کند.دکتر Engelman می‌گوید: «من همیشه این محصول را به همه بیمارانم که مشکلاتی در اصلاح کردن دارند، توصیه می‌کنم. این محصول، نه تنها لایه برداری می‌کند بلکه پوست را نیز تمیز کرده و به مرطوب نمودن آن کمک می‌کند. شما پس از اصلاح با تیغ پوست را مرطوب نمی‌کنید

  دکتر Schlessinger می‌گوید: «بهتر است که به محض بیرون آمدن از حمام، پوستتان را مرطوب کنید، چون استفاده از مرطوب کننده در حالی‌که پوست هنوز نمناک است کمک می‌کند تا آنچه در پوست است حفظ شود.» اگر پس از اصلاح با تیغ پوست را مرطوب نکنید و این مرحله را نادیده بگیرید، لایه های رویی پوست به علت همزمانی لایه برداری و اصلاح با تیغ، به سرعت خشک شود و رطوبت خود را از دست بدهد. دکتر Engelman توصیه می‌کند که برای کاهش التهاب و قرمزی پوست از یک روغن بدن آبرسان نیز استفاده کنید. این محصول نمونه ای از یک روغن بدن آبرسان است.