لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!

12:02 - 1399/12/06
در شکست 1-0 شب گذشته اتلتیکو مادرید برابر چلسی، لوییس سوارز، مهاجم کهنه کار اتلتیکو، بار دیگر به کلک های قدیمی خود در خطاهای زیرکانه متوسل شد و حرکت او از چشم داور نیز پنهان ماند.
لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!

به گزارش "ورزش سه"، در دیدار شب گذشته اتلتیکو مادرید برابر چلسی در چارچوب دور یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ، لوییس سوارز بار دیگر دست به یکی از خطاهای زیرکانه قدیمی خود زد و آنتونیو رودیگر را نیشگون گرفت!

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!18

این اتفاق در حالی رخ داد که چلسی 1-0 از اتلتیکو جلو بود و دو بازیکن بر سر تصاحب یک توپ با یکدیگر درگیر شده بودند. رودیگر پس از این صحنه، به شیطنت سوارز واکنش نشان داد و مهاجم اروگوئه ای اتلتیکو در پاسخ تنها به خندیدن بسنده کرد.

در دقیقه 79 این دیدار، جدال آنتونیو رودیگر مدافع چلسی با لوئیس سوارز مهاجم اتلتیکو منجر به یک ضربه کرنر برای شاگردان دیگو سیمئونه شد اما پس از اینکه توپ به بیرون رفت، رودیگر به سمت سوارز حمله برد و با این بازیکن درگیر شد. اتفاقی که دلیل آن در صحنه های ابتدایی مشخص نشد و در حالی که رودیگر با عصبانیت زیاد در حال پرخاش به سوارز بود، این مهاجم اروگوئه ای تنها لبخند می زد. کار به جایی رسید که فلیکس بریج، داور این دیدار، دو بازیکن را از یکدیگر جدا کرد و به آنها تذکر سفت و سختی داد.

در تصاویر آهسته مشخص شد زمانی که سوارز و رودیگر بر سر تصاحب توپ در حال جدال بودند، مهاجم جنجالی اتلتیکو پشت پای مدافع چلسی را نیشگون گرفته است.

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!0

جو کول و ریو فردیناند، بازیکنان قدیمی فوتبال انگلیس، که در یک برنامه تلویزیونی به کارشناسی این بازی مشغول بودند به شوخی در مورد این صحنه گفتند که با توجه به سابقه سوارز در گاز گرفتن حریفان، رودیگر تازه قسر هم در رفته!

جو کول به شوخی گفت: "وقتی بچه هایتان را از کاری منع می کنید و آنها از گاز گرفتن به نیشگون گرفتن می رسند، یعنی کارتان را درست انجام داده اید."

سوارز در سال 2010 و پس از اینکه شانه عثمان باکال، بازیکن تیم آیندهوون، را گاز گرفت، 7 مسابقه از همراهی تیمش محروم شد و سه سال بعد نیز در لیورپول به دلیل گاز گرفتن بازوی برانیسلاو ایوانوویچ 10 مسابقه محروم شد.

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!19

مشخص بود که سوارز از این محرومیت ها درس نگرفته و در جام جهانی 2014 نیز در بازی اروگوئه برابر ایتالیا، جیورجیو کیه‌لینی را گاز گرفت.

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!14

مهاجم 34 ساله اتلتیکو از آن زمان به بعد دیگر کسی را گاز نگرفته اما از درگیری فیزیکی با مدافعان حریف و به هم ریختن اعصابشان به هر طریق ممکن و هر زمان که بتواند، لذت می برد.

ریو فردیناند درباره سوارز گفت: " او خیلی... بامزه کلمه درستی است؟ داور امکان نداشت آن صحنه را ببیند. داور به صورت آنها نگاه می کند اما شیطنت واقعی آن پایین دارد انجام می شود. انگار وسط خیابان است."

این حرکت سوارز با انتقاد شدید کاربران در فضای مجازی همراه شد و آنها نیشگون گرفتن مهاجم اتلتیکو مادرید را حرکتی مشمئز کننده و پست نامیدند.

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!7

یکی از کاربران توییتر نوشت: «حالم از سوارز به هم می خورد..»

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!3

کاربر دیگری نوشته: "در این صحنه واقعا برای رودیگر ترسیدم! گفتم سوارز حتما او را گاز می گیرد!"

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!10

کار بر دیگری توییت کرده: سوارز واقعا از گاز گرفتن به نیشگون گرفتن رسید. عجب آدمی!"

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!2

کاربری دیگر نیز نوشته است: «وقتی که که صاحب نظران و مفسران پوزخند می زنند و تقریباً از سوارز و کارهای شیطانی اش تعریف می کنند، مرا ناراحت می کند. او در واقع یک متقلب است. آن ضربه کوچک روی آزپی برای گرفتن ضربه ایستگاهی در نیمه اول و سپس تمارض در تمام نقاط زمین. در واقع این مسئله ننگ آور است.»

لوئیس سوارز و اجرای تکنیک های متقلبانه!4

دیگری توییت کرده: "لوییس سوارز آدم کثیفی است. این کاری است که او با رودیگر کرده. او پای رودیگر را گرفته، نیشگونش گرفته و بعد خودش را به زمین انداخته انگار که قربانی خطا شده. او کثیف ترین بازیکن جهان فوتبال است."

چلسی در پایان توانست با همان نتیجه 1-0 برابر اتلتیکو مادرید پیروز شود.

با وجودی که نیشگون سوارز حرکتی خشونت آمیز نبود اما باید دید یوفا با توجه به گذشته ای که این بازیکن دارد، تصمیمی در این مورد اتخاذ خواهد کرد یا خیر.

منبع ورزش 3