ستاره آلمانی بایرن و ثبت یک رکورد جدید

10:51 - 1399/12/06
با پیروزی 4-1 شب گذشته بایرن مونیخ برابر لاتزیو در دور یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ، یاشوا کیمیچ، مدافع بایرن، به رکوردی جدید در این مسابقات دست یافت.
ستاره آلمانی بایرن و ثبت یک رکورد جدید

به گزارش "ورزش سه"، کیمیچ با پیروزی شب گذشته در چمپیونزلیگ به سی و هشتمین برد خود در این رقابت ها دست پیدا کرد. مدافع 26 ساله بایرن مونیخ حالا رکورددار بیشترین تعداد برد در 50 بازی نخست در چمپیونزلیگ است.

باواریایی ها با پیروزی پر گل 4-1 برابر لاتزیو و در خانه حریف و در دیدار رفت از مرحله یک هشتم نهایی، صعود خود به مرحله بعد را تقریبا قطعی کرده اند؛ رابرت لواندوفسکی، جمال موسیالا، لروی سانه و فرانسیسکو آچربی(گل به خودی) چهار گل بایرن را به ثمر رساندند.

ستاره آلمانی بایرن و ثبت یک رکورد جدید8

این سی و هشتمین باری است که یوشوا کیمیچ در چمپیونزلیگ پیروز شد؛ بیش از هر بازیکن دیگری در پنجاه بازی نخست در این رقابت ها. کیمیچ تاکنون 10 گل در رقابت های اروپایی به ثمر رسانده و تنها پنج بار در این رقابت ها شکست خورده است.

اولین بازی کیمیچ در چمپیونزلیگ در سال 2015، اولین سال حضورش در بایرن مونیخ، برابر المپیاکوس رقم خورد که در آن بازی او از روی نیمکت در 15 دقیقه آخر بازی به زمین آمد و در برد 3-0 بایرن شریک شد.

کیمیچ خیلی زود در بایرن شکوفا شد و به این تیم کمک کرد تا پیش از آنکه سال گذشته جام قهرمانی در این رقابت ها را بالای سر ببرند، دو بار به نیمه نهایی چمپیونزلیگ برسند.

کیمیچ همچنان از مهره های اصلی تیم هانسی فلیک است اما این فصل به دلیل مصدومیت تنها در 25 مسابقه در تمام رقابت ها حضور داشته است.

ستاره آلمانی بایرن و ثبت یک رکورد جدید2

کیمیچ تنها بازیکن بایرن نبود که شب گذشته رکورد جدیدی را به ثبت رساند؛ جمال موسیالا، ستاره 17 ساله بایرن، نیز با گلزنی برابر لاتزیو تبدیل به جوان ترین بازیکن انگلیسی شد که در چمپیونزلیگ گل زده است. همچنین او جوان ترین بازیکنی است که برای باشگاه های آلمانی موفق به گلزنی در این رقابت ها شده است.

منبع ورزش 3