رونمایی از طرح استادیوم جدید آبی های لیورپول

21:46 - 1399/12/05
استادیوم جدید باشگاه اورتون در سال 2024 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
رونمایی از طرح استادیوم جدید آبی های لیورپول

به گزارش "ورزش سه"، امروز شورای شهر لیورپول به شکل رسمی موافقت خود را با ساخت ورزشگاه جدید باشگاه اورتون اعلام کرد و به نظر می‌رسد که آبی های مرسی ساید در سال‌های آینده به شکل رسمی با گودیسون پارک خداحافظی خواهند کرد.

رونمایی از طرح استادیوم جدید آبی های لیورپول9

بعد از موافقت شورای شهر لیورپول این طرح به مقامات بالاتر ارجاع داده شده و باشگاه اورتون امیدوار است بعد از دریافت مجوزهای لازم آغاز ساخت این استادیوم را حداکثر تا بهار یا تابستان آغاز کند.

استادیوم جدید به اورتونی ها این اجازه را خواهد داد تا درآمدزایی بیشتری داشته باشند چرا که به شکل بالقوه قابلیت حضور نزدیک به 62 هزار تماشاگر در آن وجود دارد. البته میزان دقیق ظرفیت آن 52888 نفر اعلام شده است. همچنین به نظر می‌رسد که این استادیوم تا سال 2024 آماده بهره برداری خواهد بود.

رونمایی از طرح استادیوم جدید آبی های لیورپول18

گفتنی است بعد از خرید های فوق العاده اورتون طی یکی دو فصل اخیر و تبدیل شدن این تیم به یکی از مدعیان کسب سهمیه اروپایی در فصل جاری، اکنون ساخت ورزشگاه جدید یکی دیگر از اقدامات فوق العاده مالک ایرانی این باشگاه یعنی فرهاد مشیری طی دوران حضور خود محسوب می شود.

همچنین برنامه اورتون این است که ورزشگاه قدیمی خود یعنی گودیسون پارک را بازسازی کرده و طرح هایی از جمله ساخت مسکن، مراکز بهداشتی-درمانی چند منظوره، فضاهای تفریحی و مناطق سرمایه گذاری برای جوانان را در آن به اجرا درآورد.

منبع ورزش 3