بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی

20:57 - 1399/12/05
سیدجلال حسینی از سوی کاربران "ورزش سه" با رای قاطع بهترین عنصر دفاعی لیگ بیستم شد.
بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال پرسپولیس در طول نیم فصل اول تنها 8 گل دریافت کرد تا بهترین خط دفاعی لیگ بیستم در نیم فصل لقب بگیرد. این در حالی است که چهره شاخص قرمزها در خط دفاع، سیدجلال حسینی بود که پس از جدایی شجاع خلیل زاده دوباره به ترکیب اصلی رسید و سپس حتی باوجود مصدومیت کنعانی زادگان نیز اجازه نداد که خللی در عملکرد دفاعی سرخپوشان به وجود بیاید.

او علاوه بر این که در تیم تحریریه "ورزش سه" جای داشت، با رای 69% از مخاطبان، صدرنشین نظرسنجی روز گذشته این وبسایت شد تا با قاطعیت، عنوان بهترین مدافع نیم فصل را از آن خود کند. او در فصل جاری علاوه بر سه گلی که مقابل شهرخودرو، تراکتور و مس رفسنجان زد، در فرآیند دفاعی هم نقش پررنگی داشت.

بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی14

سیدجلال در 14 بازی به میدان رفت و پرسپولیس در آن ها 9 کلین شیت داشت. میانگین 1.64 تکل موفق در هر بازی را ثبت کرد، 3 قطع توپ در هر بازی داشت و متوسط 4.14 برتری در دوئل هوایی را نیز از خود به جای گذاشت. او همچنین در این 14 بازی دو بار دروازه سرخپوشان را نجات داد.

بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی3

در رتبه دوم این نظرسنجی، نام وریا غفوری مدافع و کاپیتان تیم استقلال دیده می‌شود. وریا در 13 بازی چهار گل زد و یک پاس گل داد تا موثرترین بازیکن استقلالی ها لقب گیرد. او که البته در چند بازی به عنوان هافبک و وینگر هم به میدان رفت، میانگین 3.9 توپگیری در هر بازی را ثبت کرد و 1.5 تکل داشت و 0.3 پاس کلیدی هم داد.

بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی10

جایگاه سوم به فرشاد محمدی مهر اختصاص دارد. مدافع راست سابق استقلال در فصل جاری 12 بازی انجام داد و میانگین 3.8 قطع توپ را داشت که نرخ بالایی برای یک مدافع کناری محسوب می‌شود. او همچنین 4.18 توپگیری به ازای هر بازی داشت که رقمی بالاتر از وریا غفوری است.

بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی4

امید نورافکن مدافع سپاهان نیز چهارمین مدافع برتر نیم فصل شد. او اغلب در پست هافبک چپ به کار گرفته شد و اگرچه در گل های سپاهان نقش چندانی نداشت اما در مجموع جزو بازیکنان موثر این تیم بود. نورافکن در تمام بازی های تیمش بازی کرد و میانگین 3.2 قطع توپ، 2.8 تکل موفق، 4.6 توپگیری و 0.3 پاس کلیدی را نیز به ثبت رساند.

بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی13

پنجمین مدافع فصل نیز موسی کولیبالی است. دفاع وسط سرسخت فولادی ها در 13 بازی به میدان رفت و در 5 کلین شیت این تیم نقش آفرینی کرد. او میانگین 0.84 تکل به ازای هر بازی را داشت و متوسط 3.23 قطع توپ را ثبت کرد. نکته جالب این که کولیبالی در نیم فصل نزدیک به 70 برتری در دوئل های هوایی نیز داشت.

پس از این بازیکنان، به ترتیب محمدحسین کنعانی زادگان، محمد اهل شاخه، مسیح زاهدی، امیرمحمد هوشمند و ابوالفضل جلالی بیشترین تعداد رای را به خود اختصاص دادند.

بهترین مدافع لیگ بیستم؛ سید جلال حسینی6

منبع ورزش 3