ماجرای مذاکرات مخفیانه قلعه نویی و یحیی گل محمدی

19:59 - 1399/12/05
در شرایطی که فوتبال ایران به ظاهر روزهای آرامی را تا شروع نیم‌فصل دوم سپری می‌کند، در پشت پرده مذاکراتی جدی و سرنوشت‌ساز جریان دارد که کیفیت تیم‌ها در نیم‌فصل دوم را تعیین خواهد کرد.
ماجرای مذاکرات مخفیانه قلعه نویی و یحیی گل محمدی

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در پایان نیم فصل توانست صدر جدول را در اختیار بگیرد و هر چند در بخش هجومی به استثنای آخرین مسابقه برابر گل گهر شرایط خوبی نداشت، ولی آمار شاگردان یحیی گل‌محمدی در بخش دفاعی به رهبری جلال حسینی فوق العاده بوده است.

با این حال پس از جدایی شجاع خلیل زاده مدیران پرسپولیس در جذب یک مدافع میانی تاثیرگذار ناکام بوده اند و مصدومیت توامان سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان تنها باخت پرسپولیس را در اراک مقابل آلومینیوم رقم زد. حالا یحیی گل‌محمدی به شدت به دنبال تقویت تیم خود است و روی علیرضا ابراهیمی یا علیرضا آرتا یکی از دو مدافع میانی گل گهر دست گذاشته، تا در نیم فصل دوم رقابت های لیگ و همینطور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، دغدغه ای در قلب خط دفاعی‌اش نداشته باشد.

این درخواست که به صورت رسمی به باشگاه گل‌گهر ارسال شده، با پاسخ مشابهی همراه بوده و امیرقلعه نویی در مقابل خواهان دو بازیکن پرسپولیس شده است. سرمربی آبی پوشان سیرجانی خواهان معاوضه امید عالیشاه و مهدی شیری با یکی از مدافعان تیمش شده است؛ این همان موضوعی است که سبب پیچیده شدن مذاکرات میان دو طرف شده است.

اگر روزهای ابتدایی لیگ بیستم بود، شاید این درخواست گل‌گهر خیلی راحت‌تر با پاسخ مثبت کادر فنی و مدیران باشگاه پرسپولیس مواجه می‌شد، اما در چند بازی اخیر و دیدار برابر گل گهر، امید عالیشاه مهره ای بسیار تاثیرگذار نشان داده و مهدی شیری هم توانست پس از پشت سر گذاشتن بحرانی که از فینال آسیا گریبان او را گرفته بود، بالاخره گلزنی کند و در بازی های اخیر عملکرد خوبی ارائه داده است.

آرمان رمضانی، سعید حسین پور و آریا برزگر سه بازیکنی هستند که باشگاه پرسپولیس به مدیران گل گهر برای معاوضه پیشنهاد داده که البته هنوز با پاسخ مثبتی از سوی گل گهری ها روبرو نشده است.

در سوی دیگر گل گهر که با امیرقلعه نویی شروع بسیار خوبی داشت، در ادامه رفته رفته ضعف های این تیم در پست های مختلف عیان شد؛ آنها 18 بار گلزنی کردند و 18 بار هم گل خوردند؛ آماری که سبب شده کادر آبی پوشان سیرجانی به دنبال تقویت تیم باشند. خروج آرتا یا علیرضا ابراهیمی البته در شرایطی امکان پذیر خواهد شد که امیرقلعه نویی بتواند مدافعان مورد علاقه اش را جذب کند و اگر این اتفاق رخ دهد، پرسپولیسی ها به جذب یکی از دو مدافع میانی گل گهر امیدوارتر خواهند شد.

در حال حاضر مذاکراتی جدید و فشرده میان مدیران و کادر فنی دو باشگاه پرسپولیس و گل گهر در جریان است تا اتفاقی را شاهد باشیم که کمتر رخ داده است؛ یعنی تبادل بازیکن میان امیرقلعه نویی و یحیی گل محمدی. البته با توجه به نیازهایی که هر دو باشگاه برای تقویت در ادامه مسابقات دارند، شاید شاهد ایجاد تغییراتی در خواسته های آنها با توجه به مذاکرات انجام شده باشیم و با این وصف احتمال دارد بازیکنانی از فهرست دو باشگاه برای انجام انی معامله کم شوند یا اضافه شوند.

منبع ورزش 3