مراقبت از پوست در همه‌ی فصول

00:11 - 1399/12/06
مراقبت از پوست، در هر فصلی با فصل دیگر متفاوت است و باید و نباید های خص خودش را دارد که برای جوان ماندن پوستتان باید این قوانین را بشناسید.
مراقبت از پوست در همه‌ی فصول

مراقبت از پوست در همه‌ی فصول 1

خشکی پوست در فصل پاییز بسیار رایج است بنابراین بایدتکنیک های مراقبت پوست در پاییز را نسبت به تابستان تغییر دهید

انتقال از تابستان به پاییز برای بدنتان راحت است فقط نیاز به چند شمع معطر و یک یا دو ژاکت مناسب دارید. ولی یادگیری تغییراتی که برای مراقبت پوست در پاییز مورد نیاز است، مورد نیاز است، کمی پیچیده تر است. با تغییر هوا نیازهای پوستی ما هم تغییر می کند.

تابستان معمولا همراه با تعریق ، نیش حشرات، آفتاب سوختگی و رخوت عمومی است پوست شما مسلما چند هفته ای طول می کشد تا بتواند خودش را از هوای ملایم بهاری به هوای گرم تابستانی و کاهش رطوبت منطبق کند ولی به محض این که پوستتان با گرمای تابستان تطبیق پیدا کند پوستتان شروع به درخشش می کند. عرق کردن پوست باعث می شود که پوستتان مرطوب مانده ، بهتر تنفس کند و پاکسازی شود. بعد از تابستان با ورود به فصل پاییز دوباره پوست شما باید خودش را با شرایط جدید وفق دهد. مراقبت پوست در پاییز تفاوت هایی یا با تابستان دارد به خصوص این که خشکی پوست در پاییز بسیار رایج است. در این مقاله به شما می گوییم چطور این کار را انجام دهید تا پوست بهتر و سالم تری داشته باشید

روش های های مراقبت پوست در پاییز در فصل پاییز

آشغال ها را دور بریزید

در چند ماه گذشته در تابستان شما مدام پوستتان را زیر ضد آفتاب پنهان می کردید و عرق صورت باعث می شد آرایشتان وارد حفرات پوستی شود بنابراین شروع پاییز بهترین زمان برای پاکسازی عمقی پوست صورت است. و چه کاری بهتر از این که همه این مواد زائد را با ماسک های روزانه از پوستتان خارج کنید.

پاکسازی صورتتان را با ماسک های پاکسازی کننده حاوی زغال و خاک رس شروع کنید تا مواد زائد را از حفرات پوستتان بیرون بکشید. چند شب بعد می توانید از ماسک های آبرسان به همراه آلوئه ورا یا چای سبز برای حفظ تعادل پوست استفاده کنید.

مراقبت روزانه صبح و شب

اگر به دنبال انباق پوستتان با آب و هوای جدید هستید باید مراقبت روتین منظم روزانه و شبانه داشته باشید.

صبح را باید با یک لیوان آب ساده یا دتاکس واتر پاکسازی کننده بدن شروع کنید. کمبود رطوبت پوست در صبح های پاییزی احتمالا به این معناست که پوست صورتتان در طول شب رطوبت پوست را به داخل کشیده و استفاده کرده است بنابراین اگر احساس خشکی صبحگاهی در پوستتان دارید می توانید از سفت کننده استفاده کنید که اگر SPF داشته باشند بهتر است.

مراقبت از پوست در همه‌ی فصول 11

مراقبت پوست در پاییز و فصل سرد

در صورتی که پوستتان را آرایش می کنید برای پاکسازی شبانه به جای استفاده از پاک کننده های فومی باید از یک پاک کننده کرمی تر استفاده کنید. پاک کننده های فومی برای پوست چرب و عرق کرده تابستان مناسب است ولی پوست صورت در پاییز خشک تر می شود و نمی تواند گزینه مناسبی باشد. باید از پاک کننده های ملایم و شیرپاک کن برای پاکسازی پوست استفاده کنید تا همزمان به پوستتان آبرسانی شده و نرم تر شود.

استفاده از لایه بردارها برای مراقبت پوست در پاییز

همچنین می توانید هفته ای یک بار با استفاده از لایه بردارهای شیمیایی حال AHA برای کاهش تیرگی پوست به دلیل آفتاب تابستان استفاده کنید.

بهتر است از لایه بردارهای قوی تر مانند رتینوئید ها برای این منظور استفاه نکنید رتینوئید ها برای هوای خنک تر و خشک تر مناسب هستند.

استفاده از سرم ویتامین C در این فصل یک گزینه فوق العاده است. نه تنها باعث روشن شدن رنگ پوستتان می شود بلکه باعث آبرسانی عمیق توسط آنتی اکسیدان ها به پوست میشود. فقط به خاطر داشته باشید که مرطوب کننده ای که در پاییز استفاده می کنید باید غلیظ تر از مرطوب کننده ای باشد که در تابستان استفاه می کنید.

کرم های سبک بدون روغن برای فصل پاییز ماندگاری زیادی ندارند. زمان ان رسیده از یک کرم غلیظ و حاوی سرامید که اسید چرب ضروری برای پوست است استفاده کنید.

تغییرات آب و هوایی از فصل پاییز به زمستان

انتقال از فصل تابستان به پاییز سخت است. اگر پوستتان شروع به واکنش به تغییر آب و هوا یا مراقبت های پوستی جدید کرد، زمانی برای تطبیق به او استراحت دهید. پوست زنده است و نفس می کشد بنابراین برای تطبیق نیاز به زمان دارد. اگر نگران قرمزی پوست خود هستید میتوانید برای مدتی از به پوست خود استراحت دهید و کمتر از کرم های آرایشی یا ماسک و پاک کننده استفاده کنید و صرفا از کرم ها و سرم های تقویتی استفاده کنید.

آبرسانی کنید

یکی از مهم ترین مراحل مراقبت ای پوست در هر فصلی آبرسانی مناسب به پوست است. به اندازه کافی آب مصرف کنید تا پوست بهتری داشته باشید و از ضد آفتاب های بدون رنگ و آبرسان استفاده نمایید. تا بتواند در مقابل سرمای پاییز از پوستتان محافظت کند و مانع از خشکی پوست شود و رطوبت پوست را در خودش نگه دارد.