عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش

07:00 - 1399/12/05
شقایق دهقان در تازه ترین پست اینستاگرامی خود تصاویری جذاب و دیدنی از خود و مادرش را برای طرفدارانش منتشر کرد که شما هم میتوانید در ادامه مطلب این پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش + عکس

من سال پنجاه وهفت به دنیا آمدم ، زمستانِ پنجاه و هفت ، چهارمِ اسفند ماه . ظاهرا مادرم از این جهت اسم شقایق را براى من انتخاب كرده كه بین اسامىِ مُدِ روزِ آن سال ها ى انقلابى مانند همین شقایق و لاله و آزاده و ... این اسم بیشتر از همه به دلش نشسته بوده و دلش میخواسته با این نامگذارى براى جگر گوشه اش داغ هاى شقایق گونه اى را زنده و خودش را در مبارزات و دست آورد هاى سیاسى آن دوران شریك بدارد وبداند.

بارى اسم ها گاهى از معانىِ ذاتى خودشان فراتر مى روند . مثل اسم بعضى از ماه هاى سال ، مثلا بهمن ، مثلا آبان ! اعداد هم همینطور مثلا پنجاه و هفت مثلا هشتاد و هشت یا روزهاى ساده اى در تقویم كه قرن ها بى ادعا فقط تاریخ یك روز ساده ى بى اتفاق هستند بدون تداعى معانى دیگرى .

اعداد و اسم هایى كه از قامت یك اسم و عدد ساده بودن بیرون میزنند؛ مثل روز تولد آن هایى كه دوستشان مى داریم یا تاریخِ روز از دست دادنشان یا مثلا زمان و تاریخ هایى كه هر بارشنیدنشان تنِ حافظه و خاطره ى جمعى مردمى را مى لرزاند مثلِ بهمنِ... مثلِ تیرِ... مثل دیِ... مثل آبانِ... بگذریم... من شقایق ( با نامى استعاره آمیز از خون پاك شهدایى كه آزادى میخواستند) چهارم اسفند ماهِ سالِ هزار و سیصد و پنجاه و هفت به دنیا آمدم پ.ن: عكس ها مادرم و من سالیانِ دور

بیوگرافی کامل شقایق دهقان

 • نام:شقایق
 • نام خانوادگی:دهقان
 • تاریخ تولد:1357/12/4 در آلمان
 • همسر:مهراب قاسمخانی
 • فرزندان :نویان قاسم خانی

زندگی شخصی شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 4 اسفندماه سال 1357 در آلمان متولد شد.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش2

عکس کودکی شقایق دهقان

پدر و مادرش شقایق دهقان برای تحصیل پدرش در زمینه مهندسی مکانیک راهی آلمان شدند و در حالی که قصد بازگشت به ایران را نداشتند دخترشان شقایق در آلمان به دنیا آمد و بعد از اتمام تحصیلات پدر آنها به ایران بازگشتند.

این بازیگر کشورمان دو خواهر و یک برادر دارد و رابطه عاشقانه ای میان خانواده آنها برقرار است و شقایق دومین فرزند خانواده است.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش3

شقایق دهقان و خواهرش بنفشه

بنفشه خواهر کوچکتر شقایق دهقان است که اهل ورزش است و بسکتبال را به صورت حرفه ای پیگیری میکند اما شقایق برخلاف خواهرش اصلا اهل ورزش نیست.

شقایق دهقان از بازیگران سرشناس و پرطرفدار دنیای هنر است که علاوه بر بازیگری در زمینه نویسندگی هم تبحر دارد و از خصوصیات اخلاقی او این است که ارتفاع ترس دارد.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش13

شقایق دهقان و بهاره رهنما

بهاره رهنما همسر سابق پیمان قاسمخانی جاری سابق شقایق دهقان بود.

زندگی‌نامه شقایق دهقانشقایق دهقان چهارم اسفند ۱۳۵۷ در لان گسین آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت. مدت ۶ سال به دلیل کار پدرش در یکی از شهرهای شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند. وی کارهای هنری را در سن ۱۷ سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک گردانی فرهنگسرای امیر کبیر ثبت نام کرده بود (تابستان ۱۳۷۴). دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد. سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد. در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد. پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش "عضو جدایی ناپذیر خانواده تلویزیونی هاً شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا. در پاییز سال ۱۳۸۱ پیشنهاد بازی در مجموعه طنز پاورچین را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم خانی نویسنده و طراح صحنه این مجموعه زندگی مشترک خود را با او با آغاز کرد. حاصل این ازدواج یک پسر به نام نویان است. فیلم‌های سینمایی* گنجینه جواهر پشته به کارگردانی نادر مقدس ۱۳۹۰ زیر نور ماه به کارگردانی رضا میرکریمی ۱۳۷۹ مجموعه‌های تلوزیونی* دزد و پلیس (سعید آقاخانی) ۱۳۹۱ * مسیر انحرافی به کارگردانی بهرنگ توفیقی ۱۳۹۱ * ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت بهار و تابستان ۱۳۹۰ * مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری نوروز ۱۳۸۷ * شب می‌گذرد به کارگردانی راما قویدل دهه فجر ۱۳۸۷ * مسافران به کارگردانی رامبد جوان تابستان و پاییز ۱۳۸۸ * زن بابا به کارگردانی سعید آقاخانی نوروز ۱۳۸۹ * باغ مظفر به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۵ * شب‌های برره به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۴ * کوچه اقاقیا به کارگردانی رضا عطاران ۱۳۸۲ * پاورچین به کارگردانی مهران مدیری ۱۳۸۱ * مثل زندگی به کارگردانی بهروز بقایی ۱۳۷۹ * دختران به کارگردانی اصغر توسلی ۱۳۷۹ به عنوان بازیگر مهمان * مجموعه تلویزیونی بیست به کارگردانی محمد حسن‌زاده ۱۳۷۷ فیلمنامه*کمربندها را ببندیم(یکی از نویسندگان) شبکه نمایش خانگی * شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (۱۳۹۰)

تصاویر شقایق دهقان

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش11

تصاویر شقایق دهقان

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش20

تصاویر شقایق دهقان

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش8

تصاویر شقایق دهقان

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش2

تصاویر شقایق دهقان

ازدواج شقایق دهقان

شقایق دهقان همسر مهراب قاسم خانی نویسنده کشورمان است و این زوج سالهاست که زندگی مشترکشان را آغاز کرده اند.

این بانوی بازیگر همسر دوم مهراب قاسمخانی است و مهراب قاسم خانی از همسر اولش یک دختر به نیروانا داشت و در کنار شقایق دهقان صاحب یک فرزند پسر شد.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش13

شقایق دهقان در کنار مهراب قاسمخانی و بچه هایشان

شقایق دهقان از بازیگران طناز تلویزیون است که نقش های طنز او بیشتر در خاطر مخاطب ماندگار شده است و مهراب قاسم خانی هم از نویسنده های معروف سریال های طنز تلویزیون است که کارهای مشترکی با همسرش دارد.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش5

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی و پسرشان

خبر جدایی شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی زندگی بی حاشیه ای در کنار هم داشتند اما مدتی است که ماجرای جدایی این زوج از یکدیگر قوت گرفته است و در فضای مجازیخبر جدایی آنها منتشر شد اما تابحال تاییدی از سوی این هنرمند درخصوص جدایی شان صورت نگرفته است.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش17

عکس قدیمی شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی

فرزند شقایق دهقان

مهراب قاسمخانی همسر شقایق دهقان از همسر اولش یک دختر به نام نیروانا داشت و بعد از ازدواج با شقایق دهقان صاحب پسری به نام نویان شد.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش5

شقایق دهقان و پسرش نویان

بازیگری شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگری را از حدود سال 76 آغاز کرد و در اولین تجربه حضورش در تلویزیون به یک کار کودک و نوجوان پیوست و در سریال قطار ابدی نقطه آغاز بازیگری او در تلویزیون بود.

سریال پاورچین نقطه عطف بازیگری شقایق دهقان

سریال پاورچین به کارگردانی مهران مدیریدر سال 81 نقطه عطفی در زندگی شخصی و هنری شقایق دهقان بود.

این بانوی بازیگر در نقش یاسمن در این سریال خوش درخشید و بازی در مقابل هنرمندانی چون مهران مدیری و جواد رضویانبه شناخت بیشتر او کمک کرد و در همین سریال بود که با مهران قاسمخانی آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج آنها گردید.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش14

شقایق دهقان و جواد رضویان در سریال پاورچین

شقایق دهقان در شب های برره

شقایق دهقان با سریال های مهران مدیری در تلویزیون به محبوبیت و شهرت رسید و میتوان گفت که بخش بزرگی از شهرت خود را مدیون سریال های مهران مدیری است.

سریال شب های برره یکی از ماندگارترین سریال های تلویزیون بود که سال 84 از شبکه سه سیما پخش شد و شقایق دهقان در این سریال بازیگر نقش سحرناز دختر سالارخان، خان پایین برره بود.

شب های برره از سریال های ماندگار مهران مدیری و شقایق دهقان بود که به دلیل بازی های درخشان و به کار بردن کلمات و اصلاحات خاص حسابی در میان مردم جا باز کرد.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش16

شقایق دهقان و سیامک انصاریدر شب های برره

نقش ماندگار شقایق دهقان در ساختمان پزشکان

کمتر کسی از مخاطبان تلویزیون پیدا میشود که خانم شیرزاد معروف سریال ساختمان پزشکان را نشناسد. پرستو شیرزاد منشی دکتر نیما افشار و هومن ملکی در ساختمان پزشکان بود که به دلیل ویژگی های خاص این کاراکتر حسابی در میان مردم به محبوبیت رسید و بعد از گذشت چندین سال هنوز هم یکی از بهترین نقش های شقایق دهقان است.

شقایق دهقان یکی از درخشان ترین و ماندگارترین نقش هایش را در این سریال ایفا کرد و با بازیگرانی چون بهنام تشکر، بیژن بنفشه خواه، هومن برق نورد، فرناز رهنما، نعیمه نظام دوست، پروین قائم مقامی و... همبازی بود.

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش0

شقایق دهقان در سریال ساختمان پزشکان

فیلم شناسی شقایق دهقان

در ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناکلیستی از فیلم و سریال های شقایق دهقان را در اختیارتان قرار میدهیم.

فیلم های سینمایی شقایق دهقان

 1. 1398 نارگیل
 2. 1398 انفرادی
 3. 1397 ناگهان درخت
 4. 1395 اکسیدان
 5. 1394 گذرموقت
 6. 1393 شرف خانواده فاضل
 7. 1392 آتیش بازی
 8. 1390 گنجینه جواهر پشته
 9. 1387 شیرین
 10. 1379 زیر نور ماه

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش9

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی در ناگهان درخت

سریال های شقایق دهقان

 1. 1376 قطار ابدی
 2. 1377 بیست
 3. 1379 مثل زندگی
 4. 1379 دختران
 5. 1379 جوان امروز
 6. 1380 ستاره باران
 7. 1380 رستوران خانوادگی
 8. 1381 پاورچین
 9. 1382 کوچه اقاقیا
 10. 1383 این سه نفر
 11. 1384 شب های برره
 12. 1384 و خداوند عشق را آفرید
 13. 1385 باغ مظفر
 14. 1386 مرد هزار چهره
 15. 1387 شب می گذرد
 16. 1388 مسافران
 17. 1388 زن بابا
 18. 1389 نون و ریحون
 19. 1390 ساختمان پزشکان
 20. 1390 مسیر انحرافی
 21. 1391 دزد و پلیس
 22. 1392 مهرآباد
 23. 1392 پژمان
 24. 1393 سر به راه
 25. 1394 دورهمی سری اول
 26. 1395 یادداشت های یک زن خانه دار
 27. 1399 نون خ2

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش20

شقایق دهقان در سریال نون خ 2

شقایق دهقان در تئاتر

نمایش موزیکال "عروس مردگان" (در نقش:مدلین اورگلت) (1398)

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش10

نازنین بیاتیو شقایق دهقان در نمایش عروس مردگان

نویسندگی شقایق دهقان

 • کمربندها را ببندیم (یکی از نویسندگان)
 • نقطه چین (مهران مدیری)
 • دورهمی (مهران مدیری)
 • شب های برره (یکی از نویسندگان در چندین قسمت)

شقایق دهقان در نمایش خانگی

 • گاراژ 888 به کارگردانی سام کلانتری (1396–1395)
 • شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (1390)
 • گنج مظفر به کارگردانی مهران مدیری (1386)

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش4

الیکا عبدالرزاقی، هادی کاظمی،سیامک انصاری، مهران مدیری وشقایق دهقان درگنج مظفر

عکس های شقایق دهقان

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش0

شقایق دهقان و پوریا پورسرخدر مسیر انحرافی

عکس های دیده نشده و جالب از شقایق دهقان و مادرش16

عکسی از شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی