عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس

09:30 - 1399/12/04
ویشکا آسایش در تازه ترین پست اینستاگرامی خود عکسی دیدنی و جذاب از خود را بر روی قله دماوند برای طرفدارانش به اشتراک گذاشت که شما هم میتوانید در ادامه مطلب این پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس

من و قله دماوند در یک قاب

بیوگرافی ویشکا آسایش

 • نام:ویشکا
 • نام خانوادگی:آسایش
 • تاریخ تولد:1351/8/16
 • محل تولد:تهران
 • تحصیلات:فارغ التحصیل طراحی صحنه از انگلستان
 • همسر :رضا قبادی
 • فرزندان:یک پسر به نام گیو

زندگی شخصی ویشکا آسایش

ویشکا آسایش بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 16 آبان 1351 در تهران متولد شد و یک خواهر بزرگتر به نام آویسا دارد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس7

این بانوی هنرمند که علاوه بر بازیگری در زمینه طراحی لباس و صحنه هم فعالیت دارد خواهرزاده مازیار پرتو فیلمبردار سرشناس سینما و نوه شین پرتو نویسنده و شاعر کشورمان است.

ویشکا آسایش تحصیلاتش را در زمینه طراحی صحنه و لباس از ادامه داد و توانست مدرک کارشناسی اش را دریافت کند.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس5

کودکی ویشکا آسایش و خواهرش آویسا

این بازیگر کشورمان در سن 14 سالگی به همراه خواهرش برای تحصیل راهی لندن شدند اما چون امکان رفتن به لندن به صورت مستقیم وجود نداشت مجبور شدند به نزد عمویشان در آلمان رفتند و آنجا مشغول تحصیل شدند اما این اتفاق چندان دوامی نداشت و باز به ایران بازگشتند.

ویشکا آسایش به ایران بازگشت و دیپلمش را گرفت و در سریال امام علی (ع) بازی کرد و یک شب بعد از پایان بازی در این سریال راهی انگلیس شد و تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی در انگیس ادامه داد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس2

ویشکا آسایش در نقش قطام

عکس های ویشکا آسایش

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس16

ویشکا آسایش،مهناز افشارو رضا عطاران در فیلم نهنگ عنبر

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس6

گریم های مختلف ویشکا آسایش

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس4

ویشکا آسایش در فیلم مسافر ری

وقتی ویشکا کوچک بودویشکا آسایش: فکر کردن به دوران کودکی ام همیشه برای من جذاب است و حس خوشایندی را به دنبال دارد، راستش را بخواهید در دوران کودکی، حسابی فضول و کنجکاو بودم و دوست داشتم از همه چیز سر در آورم. پدرم فنی کار بود و همه چیز را خودش تعمیر می کرد؛ ماشین، لوازم برقی و... من هم سعی می کردم ادای او را درآورم و مثلا ناگهان دل و روده رادیو را می ریختم بیرون، با این خیال که دارم درستش می کنم فکر می کنم این موضوع به این خاطر بود که میل به تجربه گرایی زیادی در من وجود داشت. شاید به همین خاطر بود که پس از بازی در نقش «قطام» در سریال «امام علی» و دیده شدن، قید زندگی در ایران را زدم و برای ادامه تحصیل راهی خارج از کشور شدم، چون می خواستم چیزهای جدیدتری را کشف کنم و حاضر به سکون نبودم.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس12

ویشکا آسایش، هنرپیشه و طراح صحنه و لباس سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است

فکر می کردم دستم انداختندویشکا آسایش: مرحوم دایی ام «مازیار پرتو» از چهره های مطرح در عرصه فیلمسازی بودند. با این که رابطه بسیار زندیکی با ایشان داشتم، اما او هیچ علاقه ای به حضور من و دیگر اقوام برای حضور در عرصه بازیگری نداشت و ترجیح می داد که ما حواس مان را به درس و مدرسه معطوف کنیم... هیچ وقت یادم نمی رود یک روز در خانه، مشغول گپ زدن با دایی بودم که ایشان به من گفتند ویشکا! ما در حال انتخاب بازیگر برای سریال «امام علی» هستیم، دوست داری بازی کنی؟ من هم چون فکر کردم دایی من را دست انداخته، با خنده گفتم البته، خلاصه من برای تست گریم به پشت صحنه کار رفتم و تست دادم و شوخی شوخی برای این نقش انتخاب شدم، تا آخرین لحظه ای که جلوی دوربین قرار نگرفته بودم، فکر می کردم یکی می آید به من می گوید: خانم ما شما را دست انداختیم، اما در کمال تعجب، هیچ کسی این حرف را به من نزد و من یکی از مهم ترین نقش هایم را در آن کار بازی کردم. خداحافظی موقت از بازیگریویشکا آسایش: همانطور که در ابتدای صحبت هایم به این موضوع اشاره کردم، بعد از این که در این نقش بازی کردم، طبق برنامه ای که از قبل داشتم، برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفتم. سفر به خارج از کشور، برای من تجربه متفاوتی بود، چرا که باعث شد یاد بگیرم که در کنار درس خواندن چطور روی پای خودم بایستم و با فرهنگ کشور های دیگر آشنا شوم. عاشق رضا شدمویشکا آسایش: در طی دورانی که به ایران رفت و آمد داشتم، رضا قبادی همسرم را دیدم. از همان لحظه اولی که چشمم به او افتاد، فهمیدم او مرد رویاهایم است و همان ویژگی هایی را دارد که من همیشه مدنظرم بود، یک مرد قدبلند، جدی و جنتلمن. وقت زیادی را صرف شناخت او از راه دور کردم و هر لحظه که او را می شناختم به او بیشتر علاقه مند می شدم، اما یک روز به خودم آمدم و دیدم من دارم همین طور وقتم را هدر می دهم بدون این که حس واقعی ام را به رضا بگویم به همین خاطر، بی خیال قضاوت ها شدم و با او در مورد حس واقعی ام، حرف زدم و به او گفتم که دوست دارم با او آشنا شوم و ازدواج کنم. خوشبختانه این پیشنهاد من با استقبال مواجه شد و من و رضا با یکدیگر ازدواج کردیم و بعد من قید زندگی در خارج از کشور را زدم و به ایران آمدم تا در کنار همسرم یک زندگی خوب و خوش را تجربه کنم و حالا هم از این تصمیم خیلی خوشحال هستم، که رضا همسرم است. روزی که مادر شدمویشکا آسایش: مادرشدن برای من یک تجربه کم نظیر است. از آن حس هایی که هر لحظه از فکر کردنش غرق شادی می شوم. پس از گذشت مدتی از زندگی مشترک من و همسرم هر دو به این فکر افتادیم که بچه دار شویم. من هم سعی کردم از لحظه لحظه حس مادرشدنم لذت ببرم.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس18

ویشکا آسایش، دارای مدرک طراحی صحنه از کشور انگلستان است

عشق به ورزشویشکا آسایش: من در خانواده ای بزرگ شدم که در کنار هنر، ورزش حرف اول را می زد و مادرم تمام تلاشش را به کار می بست تا ما را با ورزش آشنا کند. انصافا هم از دوران کودکی به ورزش علاقه داشتم! به واسطه بازی در نقش های مختلف تاریخی هم به اسب سواری و شمشیرزنی تا حدی مسلط شدم. اما در کنار همه این ها، من شیفته کوهنوردی هستم... وقتی پی به این علاقه ام بردم سعی کردم با جدیت آن را دنبال کنم و این موضوع در نهایت باعث شد، «قله دماوند» را فتح کنم کهاین تجربه واقعا برایم کم نظیر بود. او در مورد نامش ویشکا می گوید: یعنی «نعمت الهی...»ویشکا آسایش: «از همان خردسالی معنی اسمم را می دانستم چون همه می گفتند چقدر اسمت قشنگه. ویشکا یعنی چی؟ بعد رفتم سراغ پدربزرگم و از او پرسیدم ویشکا به چه معناست؟ او هم گفت: «نعمت الهی» که از طرف خداوند به سوی بندگانش سرازیر است. بعد من هم نشستم و یک صفحه تمام معنی اسمم را نوشتم تا آن را حفظ شوم. حالا دیگر هرکس می پرسید معنی اسمت چه می شود؟ به سرعت می گفتم نعمت الهی که از طرف خداوند به سوی بندگانش سرازیر است.

ماجرای ازدواج ویشکا آسایش

ماجرای ازدواج ویشکا آسایش یکی از متفاوت ترین داستان های زندگی او است چراکه خودش پیشنهاد ازدواجرا به همسرش داد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس3

ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی

این بانوی هنرمند درباره ماجرای ازدواجش گفت:من اولین باری که لندن بودم یکی از دوستانم برای من نامه نوشت و از آمدن سه تا پسر خوش تیپ و قد بلند صحبت کرد و من تقریبا دو سال به همسرم علاقه مند بودم و در نهایت تصمیم خودم را گرفتم و در یک مهمانی که مشغول صحبت با هم شدیم همانجا به او گفتم که من دو سال است که از شما خوشم می آید و آخر مهمانی شماره همدیگر را گرفتیم و این آغاز ماجرای ازدواج ما بود.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس3

ویشکا آسایش در کنار پسر و همسرش

رضا قبادی همسر ویشکا آسایش است و این بانوی هنرمند مدت کوتاهی بعد از ازدواجش تصمیم به بچه دار شدن گرفت و پسرش گیو سال 84 به دنیا آمد.

علاقه ویشکا آسایش به ورزش

ورزش بخش جداناشدنی زندگی ویشکا آسایش است که از دوران کودکی در زندگی او نقش پررنگی داشت.

کوه نوردی، دوچرخه سواری، شنا ، سوارکاری و .... از ورزش های مورد علاقه ویشکا آسایش است و از او میتوان به عنوان یک کوهنورد حرفه ای نام برد که موفق به فتح قله دماوند شد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس19

ویشکا آسایش در حال کوهنوردی

آغاز بازیگری ویشکا آسایش

ویشکا آسایش بعد از چند سال زندگی در آلمان به ایران بازگشت و دیپلمش را گرفت و اولین تجربه بازیگری او مربوط به سریال امام علی (ع) و نقش قطام است.

مازیار پرتو فیلمبردار سرشناس دایی ویشکا آسایش بود و در تابستانی که قرار بود برای ویزای انگلیس برای ادامه تحصیل اقدام کنند یک شب در مردادماه که مهمان منزل دایی شان بودند، محمدرضا شریفی نیاو آزیتا حاجیانهم آنجا حضور داشتند و بعد از اتمام مهمانی محمدرضا شریفی نیا پیشنهاد بازی در نقش قطام را به دایی من دادند اما این پیشنهاد را به من ندادند تا اینکه چند ماه بعد بالاخره این پیشنهاد را به من داد و آبان ماه بود که قرار شد تست بدهم و دو روز بعد برای بازی در این نقش انتخاب شدم و 70 هزار تومان حقوق بازی در این سریال بود.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس18

عکسی از مازیار پرتو دایی ویشکا آسایش

بازی در سریال امام علی (ع) و نقش ماندگار قطام شروع موفقی برای ویشکا آسایش بود و یکی از ماندگارترین نقش های کارنامه هنری اش را در سال 75 را رقم زد.

بازی موفق ویشکا آسایش در سریال امام علی او را برای بازی در فیلم سینمایی ساحره ساخته دیگر داوود میرباقری سوق داد و نقش عروسکی رعنا اولین تجربه بازیگری ویشکا آسایش در سینما شد.

علاقه ویشکا آسایش به بازی در نقش های تاریخی

ویشکا آسایش تجربه بازی در چند نقش تاریخی را در کارنامه هنری اش دارد و به گفته خودش به دلیل جذابیت هایی که نقش های تاریخی دارد آنها را قبول میکند چرا که کار کردن در یک محیط بازسازی شده تاریخی با لباس ها و گریم آن دوران، یادگیری اسب سواری و شمشیرزنی از جذابیت هایی بود که باعث میشد نقش را انتخاب کنم.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس4

ویشکا آسایش و پسرش در پشت صحنه نردبانی بر آسمان

ماندگارترین نقش های ویشکا آسایش

ویشکا آسایش نقش های ماندگار زیادی در کارنامه هنری اش دارد که از جمله آنها میتوان به بازی در نقش قطام در سریال امام علی، جعده در سریال مختارنامه، هدی در پرده نشین، خاور در سریال دیوار به دیوار ، رعنا و بانو در فیلم ساحره، مرجان در گل یخ، خانم دارابی در ورود آقایان ممنوع، فرناز در نهنگ عنبر، سوسن در دراکولا و ... اشاره کرد.

با ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناکهمراه باشید تا شما را با برخی از ماندگارترین نقش های ویشکا آسایش در سینما و تلویزیون بیشتر آشنا کنیم.

ویشکا آسایش در نقش قطام

همه اهالی دنیای هنر ویشکا آسایش را با نقش قطام در سریال امان علی(ع) به خوبی می شناسند.

داوود میرباقری ساخت سریال امام علی (ع) را از سال 70 آغاز کرد و تا 75 مشغول ساخت این سریال بود و ویشکا آسایش برای بازی در نقش قطام انتخاب شد.

این نقش که اولین تجربه بازیگری ویشکا آسایش محسوب میشود یکی از ماندگارترین نقش های او است که در سن 19 سالگی اش رقم خورد و به یکی از بهترین های کارنامه هنری اش تبدیل شد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس4

ویشکا آسایش در سریال امام علی (ع)

ویشکا آسایش در ساحره

بازی در فیلم سینمایی ساحره به کارگردانی داوود میرباقری در سال 76 اولین تجربه بازیگری ویشکا آسایش در سینما است که یکی از متفاوت ترین تجربه های او است.

بازی در نقش عروسک مانکن در این فیلم سینمایی بعد از تجربه موفق بازی در سریال امام علی باز هم نقطه درخشانی در کارنامه هنری خانم بازیگر بود.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس15

ویشکا آسایش با گریم فیلم ساحره

ویشکا آسایش در ورود آقایان ممنوع

فیلم سینمایی ورود آقایان ممنوع به کارگردانی رامبد جواندر سال 89 یکی دیگر از تجربه های متفاوت ویشکا آسایش بود که سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد.

بازی در نقش خانم دارابی مدیر یک مدرسه خصوصی دخترانه که به شدت مخالف ورود آقایان به مدرسه اش است و گریم خاص این فیلم از او چهره ماندگاری در این نقش ساخت و مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفت و به عنوان اولین بازیگر زن برای بازی در یک نقش کمدی سیمرغ جشنواره فجر را دریافت کرد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس2

ویشکا آسایش و رضا عطاراندر ورود آقایان ممنوع

ویشکا آسایش در نهنگ عنبر

فیلم سینمایی نهنگ عنبر به کارگردانی سامان مقدم در سال 93 یکی دیگر از نقش های ماندگار ویشکا آسایش است که توانست استعداد بازیگری این بانوی هنرمند را بار دیگر در معرض نمایش قرار بدهد.

تیپ دهه شصتی بازیگران نهنگ عنبر با گریم هایی خاص و نقشی جذاب به محبوبیت ویشکا آسایش افزود و فرناز نهنگ عنبر در کارنامه هنری او با عنوانی ماندگار ثبت شد.

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس20

گریم ویشکا آسایش در نهنگ عنبر

فیلم شناسی ویشکا آسایش

در ادامه این مطلب از بیوگرافی ویشکا آسایش شما را با فیلم های او بیشتر آشنا میکنیم.

فیلم های سینمایی ویشکا آسایش

 • گورکن (کاظم ملایی) 1398
 • ما همه با هم هستیم (کمال تبریزی) 1397
 • سال دوم دانشکده من (رسول صدرعاملی ) 1396
 • مارموز (کمال تبریزی) 1396
 • خوک (مانی حقیقی) 1396
 • ترومای سرخ(اسماعیل میهن دوست)١٣٩٥
 • نهنگ عنبر 2 (سامان مقدم) 1395
 • دراکولا (رضا عطاران) 1394
 • من و شارمین (بیژن شیر مرز)1394
 • در مدت معلوم (وحید امیرخانی) 1394
 • خوب، بد، جلف (پیمان قاسم خانی) 1394
 • 50 کیلو آلبالو(مانی حقیقی) 1394
 • من دیه گو مارادونا هستم (بهرام توکلی) 1393
 • نهنگ عنبر (سامان مقدم) 1393
 • سیزده (هومن سیدی) 1392
 • نیکان و بچه غول (رحمان رضایی) 1391
 • برف روی کاج ها (پیمان معادی) 1390
 • خوابم می آد (رضا عطاران) 1390
 • پرتقالخونی (سیروس الوند) 1389
 • زنان ونوسی، مردان مریخی (فقط به عنوان طراح صحنه - کاظم راست گفتار) 1389
 • ورود آقایان ممنوع (رامبد جوان) 1389
 • گل یخ (کیومرث پوراحمد) 1383
 • هشت پا (علیرضا داوودنژاد) 1383
 • دنیا (فقط به عنوان طراح صحنه - منوچهر مصیری) 1381
 • مسافر ری (داود میرباقری) 1379
 • بلوغ (مسعود جعفری جوزانی) 1378
 • عشق + 2 (رضا کریمی) 1377
 • ساحره (داود میرباقری) 1376

عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس13

مجموعه های تلویزیونی ویشکا آسایش

 • مجموعه نمایش خانگی نهنگ آبی به کارگردانی فریدون جیرانی سال 1397-1398

 • دیوار به دیوار 2 به کارگردانی سامان مقدم در سال 1397

 • دیواربه دیوار ساخته سامان مقدم در سال 1396

 • پرده نشینبه کارگردانی بهروز شعیبیدر سال 1393

 • مختارنامه ساخته داوود میرباقری در سال 1389

 • نردبام آسمان به کارگردانی محمد حسین لطیفی در سال 1388

 • معصومیت از دست رفته ساخته داوود میرباقری به عنوان طراح صحنه در سال 1381

 • امام علی به کارگردانی داوود میرباقری در سال 1375

  عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس6

  بازی ویشکا آسایش در سریال دیوار به دیوار

  نمایش های ویشکا آسایش

  • نمایش لابی (طراح صحنه و لباس) - کارگاه نمایش تئاتر شهر (آذر و دی 1390)

  • نمایش باغ آلبالو (طراح لباس) - سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر (فروردین و اردیبهشت 1392)

  • نمایش بی انتخاب (بازیگر) - پردیس سینمایی ملت (تیر 1392)

  • نمایش مترسگ (طراح صحنه و لباس) - سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (تیر و مرداد 1392)

  • نمایش ملکه زیبایی لی نین (بازیگر) - سالن اصلی تئاترشهر (بهمن 1392 تا فروردین 1393)

  • نمایش می سی سی پی نشسته می میرد (بازیگر) - تالار وحدت (مهر و آبان 1395 و 97)

   عکسی دیدنی از ویشکا آسایش بعد از فتح قله دماوند + عکس13

   نگار جواهریانو رامبد جوان در کنارویشکا آسایش

   همکاری با گروه ایهام

   در شهریور 1396 ویشکا آسایش به همراه امیر آقاییدر موزیک ویدیوی بغض از گروه ایهام با صدای زانیار خسرویایفای نقش کردند.

   ویشکا آسایش در مقام طراحی صحنه و لباس:

   1 - زنان ونوسی، مردان مریخی (1389)

   2 - هشت پا (1383)

   3 - دنیا (1381)

   4 - معصومیت از دست رفته (1381)