شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم

20:12 - 1399/12/03
سایت رسمی ترنسفر مارکت ارزشمندی بازیکنان لیگ برتر فوتبال کشورمان را اعلام کرد که در این بین مهاجم مالیایی استقلال ارزشمندترین بازیکن لیگ به شمار می‌رود.
شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم

به گزارش "ورزش سه" سایت ترانسفرمارکت مرجع اطلاعات و اخبار مرتبط با نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان در سطح دنیای فوتبال، که حدود یکسال بود در حوزه لیگ برتر فوتبال ایران به‌روزرسانی را انجام نداده بود و ارزش‌گذاری بازیکنان مرتبط با فصل گذشته بود، دو روز قبل این اقدام را انجام داد تا تکلیف باارزش‌ترین بازیکنان لیگ برتر فوتبال ایران در آغاز بازگشایی پنجره نقل و انتقالات زمستانی مشخص شود.

براساس آپدیت جدید، شیخ دیاباته مهاجم مالیایی استقلال همچنان ارزشمندترین بازیکن لیگ فوتبال ایران به شمار می‌رود؛ هر چند دیاباته به واسطه غیبت‌های سریالی‌اش در ترکیب آبی‌پوشان و کارنامه ناموفقی که در لیگ بیستم داشته، با افت 500 هزار یورویی مواجه شده اما با ارزش‌گذاری 1 میلیون و 900 هزار یورو در میان بازیکنان لیگ فوتبال ایران پیشتاز است.

پس از دیاباته، مهدی قایدی زوج او در خط حمله آبی‌ها که اتفاقا این روزها به دلیل مشکلات قراردادی و مالی که دارد در تمرینات استقلال غایب است، جایگاه دوم ارزشمندترین بازیکنان لیگ ایران را در تسخیر دارد؛ قایدی نسبت به گذشته رشد فوق‌العاده 235 درصد را داشته که به واسطه درخشش او در لیگ نوزدهم و البته لیگ بیستم به دست آمده و حالا با ارزش باشوی فوتبال ایران از 450 هزار یورو به 1 میلیون و 600 هزار یورو رسیده است! آن‌هم در شرایطی که شنیده می‌شود قراردادش با استقلال زیر 1 میلیارد تومان منعقد شده است و در اعتراض به این مسئله او در تمرینات حضور پیدا نمی‌کند.

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم18

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم5

احمد نوراللهی کاپیتان پرسپولیس هم با رشد 75 درصدی نسبت به گذشته، بیش از 1 میلیون یورو ارزش‌گذاری شده و با 1 میلیون و 400 هزار یورو سومین بازیکن ارزشمند لیگ بیستم است؛ عملکرد خوب احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم‌ملی فوتبال ایران و باشگاه تراکتور باعث افزایش ارزش او در یکسال گذشته شده و حالا براساس آمار ترانسفرمارکت حاج‌صفی با 1 میلیون و 100 هزار یورو در جایگاه چهارم جدول ارزشمندترین بازیکنان لیگ قرار دارد.

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم16

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم19

مورد عجیب و جالب‌توجه در لیست منتشره از سوی ترانسفرمارکت، مرتبط با مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس است؛ بازیکنی که در ماه‌های گذشته به امید اول گلزنی سرخ‌پوشان بدل شده و در رقابت‌های مهمی از جمله نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا تجربه گلزنی دارد. عبدی با رشدی 1500 درصدی توانسته به مهاجمی با ارزش 800 هزار یورو برسد و در طول یکسال گذشته افزایش 750 هزار یورویی به لحاظ ارزش‌گذاری تجربه کند. عدد ویژه‌ای که می‌تواند با تداوم درخشش او در ترکیب پرسپولیس، به فراتر از یک میلیون یورو نیز برسد. او با این رشد فوق‌العاده‌ای که سپری کرده حالا نهمین بازیکن ارزشمند لیگ برتر فوتبال ایران به شمار می‌رود.

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم15

در فهرست 10 بازیکن ارزشمند لیگ بیستم، نام چهار استقلالی (شیخ دیاباته، مهدی قایدی، ارسلان مطهری و داریوش شجاعیان)، چهار پرسپولیسی (احمد نوراللهی، مهدی ترابی، میلاد سرلک و مهدی عبدی) و یک بازیکن از تراکتور (احسان حاج‌صفی) و یک بازیکن از فولاد (آیاندا پاتوسی) به چشم می‌خورد.

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم13

ضمن آن‌که براساس آمار ترانسفرمارکت در میان 16 تیم لیگ‌برتری، استقلال تهران با ارزش‌گذاری 14 میلیون و 530 هزار یورو در صدر جدول قرار دارد؛ پرسپولیس که در قیاس با استقلال 4 بازیکن کمتر در لیست خود دارد، با 12 میلیون و 280 هزار یورو در جایگاه دوم است و فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز به ترتیب در جایگاه سوم تا پنجم حضور دارند.

شیخ دیاباته ارزشمندترین بازیکن لیگ بیستم5

منبع ورزش 3