عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم

07:45 - 1399/12/03
رضا رشیدپور در تازه ترین پست اینستاگرامی خود ویدیویی از صحبت های اخیر سرهنگ علیفر در مورد وی را برای طرفدارانش به اشتراک گذاشت و از وی عذرخواهی کرد که شما هم می توانید در ادامه مطلب این پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم

جناب علیفر عزیز، پیشکسوت گرانمایه. سلام و عرض ادب. شوربختانه تا کنون افتخار مراوده با حضرتعالی و یا حتی سعادت ملاقات نداشته‌ام که اگر چنین بود خود شما با صراحت و خونگرمی که دارید احتمالا تصدیق می‌فرمودید که من اهل تمسخر و توهین به کسی نیستم‌، حتی درباره‌ی تندترین مخالفانم‌، چه رسد به شما که صاحب کسوت ارزشمند بوده و بزرگتر من هستید. ای کاش در تمام این سال‌ها دلخوری‌تان را با دیداری در همان ساختمان شبکه سه که محل تردد هر دو نفرمان هست مطرح می‌فرمودید تا فرصت تعظیم و روبوسی برای من هم فراهم باشد. اما اکنون که ترجیح حرفه‌ای استاد علیفر گرامی آن بوده که روی آنتن زنده این موضوع را طرح فرماید بر خودم واجب می‌دانم در ابتدا عرض کنم که شما عزیز من هستید و سپس توضیح بدهم که آنچه خاطرم هست چند ثانیه خندیدن بابت اتفاق با‌نمک امیر دولاب بوده. واکنشی صرفا لحظه‌ای بدون هیچ پیش‌زمینه تمسخر یا قضاوت. در هر حال شما هم از جهت کسوت‌، و هم سن و سال بر من حکم ارشد دارید و با کمال میل پیشانی‌تان را با کسب اجازه می‌بوسم و امیدوارم که این دلخوری را با لبخند شیرین و قلب مهربانتان ختم به محبت فرمایید. با احترام همکار کوچک شما رضا رشیدپور

بیوگرافی و زندگینامه رضا رشیدپور

 • نام :رضا
 • نام خانوادگی :رشیدپور
 • تاریخ تولد :19 مرداد 1357
 • محل تولد :تبریز
 • محل زندگی :تهران
 • تاهل :متاهل
 • نام همسر :نغمه مهرپاک
 • فرزندان :هلن
 • فعالیت :بازیگر ، تهیه کننده ، کارگردان ، مجری
 • مدرک تحصیلی رضا رشیدپور:کارشناسی در دو رشته عمران و کارگردانی از دانشگاه تبریز

رضا رشیدپور متولد هجدهم مرداد ماه 1354در خیابان سلسبیل(رودکی) تهران است و همزمان در دو دانشگاه، در دو رشته عمران و کارگردانی فارغ التحصیل شده است، در سال 82 با خانم نغمه مهرپاک مجری برنامهٔ تصویر زندگی که فوق لیسانس روانشناسی دارد، به غیر از مجری گری به کار کارگردانی و ساخت و ساز نیز می پردازد.

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم10

دختر رضا رشیدپور

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم12

همسر رضا رشیدپور

رضا رشیدپور در فیلم سوپراستار نیز به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخت. همچنین وی در دو فیلم شیش و بش و در امتداد شهر نیز بازی کرده، همچنین او سابقه مجری گری در چند برنامه تلویزیونی در شبکه تهران صدا و سیما را بر عهده داشت که بعضی از آن ها به نوعی توقیف شدند. او در سال 91 اقدام به تهیه ویدئوهای انتقادی و نشر آنها از طریق سایت فیس بوک و یا یوتیوب کرد. عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم1مادر رضا رشیدپور در تاریخ اول تیر 1392 محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس اعلام کرد تلویزیون جهانی پرسپولیس با مجری گری رضا رشیدپور افتتاح خواهد شد. او مدیر مرکز چند رسانه ای تهران واقع در خیابان آفریقا است. در حال حاضر برنامه «دید درشب» او از طریق سامانه آپارات منتشر می شود. دید در شب برنامه ای گفتگو محور است که رشیدپور در این برنامه، با دعوت از چهره های سرشناس، در گفتگویی چالشی دربارهٔ حواشی مهم زندگی این افراد سؤال می پرسد. اکبر عبدی، شیلا خداداد، امیر تتلو، شهرام جزایری، محمدجواد ظریف و رضا کیانیانجزو مهمانان این برنامه بوده اند. عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم1برنامه حالا خورشید با اجرای رضا رشیدپور

فعالیت درشبکه ماهواره ای

او مجری برنامه «شب شما بخیر» در شبکه ماهواره ای ایرانیان بود. در همان زمان سایت های خبری مدعی شدند که او با سوء استفاده از هنر یک هنرمند 70 ساله قصد ایجاد ناآرامی داشته و بازداشت شده است که بعداً تکذیب شد. رضا رشیدپور در سالهای 91 و 92 با فاصله گرفتن از فعالیتهای تلویزیونی و سینمایی اقدام به تکمیل تحصیلات خلبانی خود کرده و مدرک ای ار در خلبانی با گرایش خلبانی با هواپیمای ایرباس سری سیصد را دریافت کرده است.

فعالیت‌های رضا رشیدپور•مجری- مثلث - شب شیشه‌ای - عبور شیشه‌ای - مثلث شیشه‌ای - زنده رود - دید در شب - صفر صفر - حالا خورشید

بازیگرسینما-بی‌پولی (۱۳۸۶) - سوپر استار (۱۳۸۸)[۷] - شش نفر زیر باران (۱۳۸۹) -شیش و بش (۱۳۹۰) - در امتداد شهر (۱۳۹۰) - شرف خانواده فاضل (1392)

تلویزیون - مرد هزار چهره

کارگردانی-عینک آفتابی

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم5

رضا رشیدپور

گفتگویی کوتاه و خواندنی با رضا رشیدپور و همسرشبیشتر چه ورزشی را دنبال می‌‌كنید؟رضا رشیدپور: با این كه خیلی زیاد طرفدار فوتبال هستم، اما حتی یك‌بار هم فوتبال بازی نكردم، بیشتر شنا و بیلیارد را دنبال می‌‌كنم.

در فوتبال طرفدار چه تیمی هستید؟رضا رشیدپور: با صراحت می‌‌گویم: پرسپولیس.

تاریخ ازدواج و تاریخ تولد خانمتان را به یاد دارید؟رضا رشیدپور: همسرم متولد پانزدهم خردادماه است و در تیرماه هم ازدواج كردیم. نغمه مهرپاك: البته مردادماه بود...

خانم مهرپاك از سوابقتان برایمان بگویید؟

نغمه مهرپاك: ابتدا كارم را با برنامه‌های رادیویی و اجرای برنامه‌های زنده شبكه جوان آغاز كردم و از سال 76-77 وارد سازمان شدم و از زمانی كه مجریان تلویزیون و رادیو تفكیك شدند، دیگر نتوانستم این همكاری را در رادیو دنبال كنم و امروز حسرت آن روزهای خوب در رادیو را میخورم.

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم12

رضا رشیدپور

چطور با رضا آشنا شدید؟نغمه مهرپاك: در رادیو برنامه‌ای را اجرا می‌‌كردم به نام جوان ایرانی، دو نفر از همكاران آقا، دیگر نتوانستند با ما همكاری كنند، تهیه‌كننده و مدیر گروه به دنبال یك مجری بودند و من استرس داشتم كه حالا قرار است با چه كسی برنامه اجرا كنم و آیا از نظر فكری و تیپ كاری با هم تفاهم داریم و... تا این كه خبر آوردند آقایی كه دو سال پیش برنامه شب ایرانی را اجرا می‌‌كرده انتخاب شد و چون بیننده آن برنامه بودم، به خوبی حضور ذهن داشتم. اولین روز برخوردمان را خوب به یاد دارم؛ رضا سر تا پا خاكی بود، چون آن زمان در بخش عمرانی فرودگاه امام خمینی(ره) مشغول به كار بود، سه سال بعد از آن روز ایشان به خواستگاری من آمد.

دوران كودكی را چطور سپری كردید با شیطنت یا آرامش؟رضا رشیدپور: هر وقت صحبت از كودكی می‌‌شود به یاد شش سالگی و پس از آن می‌‌افتم چون پیش از آن را به یاد ندارم، خیلی آرام و ساكت بودم تا جایی‌كه اطرافیان برخی اوقات فكر می‌‌كردند زنده نیستم... (با خنده)

نغمه مهرپاك: من معتقدم هر یك از ما به دوران كودكی خود برمی‌گردیم... رضا شاید جلوی دوربین آدم پرشور و نشاط و پرتحركی باشد، اما در واقع آدم بسیار آرام و درونگرایی است. همه به من می‌گویند با این همسر شوخ‌طبع و پر سر و صدا هیچ‌وقت حوصله‌ات سر نمی‌‌رود، در صورتی‌كه باور كنید همیشه به رضا گله می‌‌كنم كه چرا اینقدر كم حرف و ساكت است.

فیلم شناسی رضا رشیدپور

سینمایی های رضا رشید پور

 • بی پولی (1386)
 • سوپر استار (1388)
 • شش نفر زیر باران (1389)
 • شیش و بش (1390)
 • در امتداد شهر (1390)
 • شرف خانواده فاضل (1392)
 • قاتل اهلی (1395)

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم1فرزاد حسنیو رضا رشیدپور و احسان علیخانیدر برنامه سه ستاره

بازی رضا رشید پور در تلویزیون

 • مرد هزار چهره

کارگردانی های رضا رشیدپور

 • عینک آفتابی(شبکه نسیم)

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم1

رضا رشیدپور

بزرگ‌ترین شیطنتی كه كردید؟

رضا رشید‌پور: بر خلاف دوران كودكی از زمانی‌كه وارد دبیرستان شدم، شیطنت‌های زیادی انجام می‌‌دادم، به طور مثال در كلاس را از جا در آوردن، با پیچ‌گوشتی میزها را باز كردن یا این كه تخته را جابه‌جا كردن، ولی چون خیلی درس‌خوان بودم هیچكس حرفی نمی‌‌زد، اما جالب‌ترین شیطنت در همان دوران اتفاق افتاد؛ در مسیر مدرسه‌ یك كتاب‌فروشی بود كه در زیرزمین قرار داشت و همیشه شلوغ بود و من هر روز می‌‌رفتم كنتور برق را می‌‌زدم و در می‌‌رفتم و تمام لامپ‌های آنجا خاموش می‌‌شد، جالب این‌كه یك بار فروشنده به من گفت: نمی‌دانم چرا هر روز سر یك ساعت برق‌های اینجا می‌‌رود! بنده خدا نفهمیده بود این شاهكار را هر روز خود من انجام می‌‌دهم.

بدترین نمره‌ای كه گرفتید؟رضا رشید‌پور: سال سوم ابتدایی از دیكته با دوازده غلط، هشت شدم. نغمه مهرپاك: من سال چهارم ابتدایی تجدید آوردم، چون متولد خرداد ماه هستم، روز تولدم همیشه هم ‌زمان بود با امتحانات و آن زمان از امتحان بعد از جشن تولدم نتوانستم نمره قبولی بگیرم.

زندگی خانوادگی رضا رشید پور

تنها یک خواهر کوچک تر از خودش دارد که مهندس معمار است، مادرش خانه دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانیکه برای جمع آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بودند، حین انجام وظیفه قطع نخاع شده و در سال 76 درگذشت.رضا رشیدپور در دوران مدرسه بسیار درسخوان بوده به طوری که دیپلم ریاضی-فیزیک خود را با معدل 86 /19 گرفته است. عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم16پدر رضا رشیدپور

ازدواج و دختر رضا رشید پور

وی در سال 82 با نغمه مهرپاک مجری برنامهٔ تصویر زندگی ازدواج کرد و دختری به نام هلن دارد. در ادامه رشید پور درباره دخترش هلن گفت:من عاشق دخترم هستم و همه ی زندگیم در محوریت دخترم می چرخد.

کری خوانی رشیدپور و پرستو صالحی

رضا رشیدپور به ظاهر پرسپولیسی می باشد و حتی در عکسی در کنار پرستو صالحی نیز برای هم کری خوانی کرده اند.

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم17

رضا رشیدپور و سروش جمشیدیدر برنامه حالا خورشید

رضا رشید پور در دور همی

تک پسری لوس ،ماشین باز ، دارای مدارک متنوع و بی ربط، رکورد دار خوردن 15 بلال در یک روز و عاشق خیار! اینها صفاتی بود که مهران مدیریدرباره رضا رشید پور گفت . مهران مدیری همچنین گفت:رشید پور 50 دست لباس از تبریز آورده و بک اتاق 24 متری پر از لباس دارد! وی در پاسخ به اینکه بزرگترین شکست زندگیش چی بوده، عنوان کرد:وقتی میبینم مردم بدون آگاهی قضاوت می کنند، احساس شکست میکنم. عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم9برنامه دورهمی با حضور رضا رشید پور و اجرای مهران مدیری رشید پور در پاسخ به سوالی هم که آیا شکست عشقیخورده یا نه، جواب منفی داد. سوال پایانی مهران مدیری از رشید پور این بود که آیا اکنون احساس خوشبختیمیکنی؟ و رشیدپور گفت:من حالا میلیاردر هستم چراکه سرمایه هایی چون مردمم به من لبخند می زنند و به داشتن این مردم افتخار می کنم.

بی هوش شدن در برنامه زنده

وی در صبح روز چهارشنبه 6 بهمن 1395 در حال اجرای برنامهٔ زندهٔ «حالا خورشید» هوشیاری خود را از دست داد و به زمین افتاد.وی از ابتدای شروع برنامه حال مساعدی نداشت. رضا رشیدپور برای مداوا به بیمارستان بقیةالله منتقل شد. به گفته پزشکان معالج, حمله عصبی حاصل از فعالیت کاری علت اصلی بیهوشیبوده است. عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم19امیر تتلو و رضا رشیدپور در برنامه دید در شب

برنامه های که رضا رشید پور مجری آنها بوده است :

 • مثلث
 • شب شیشه ای
 • عبور شیشه ای
 • مثلث شیشه ای
 • زنده رود
 • دید در شب
 • صفر صفر
 • حالا خورشید
 • هفت

عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم14رضا رشیدپور در کنار پوریا پورسرخ

  عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم9

  رضا رشیدپور مجری تلویزیون در برنامه خندوانه

  عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم16

  رضا رشید پور مجری برنامه حالا خورشید

  عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم1

  پرویز نشاط و رضا رشیدپور مجریان برنامه حالا خورشید

  رضا رشیدپور در فیلم سوپراستار نیز به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخت. همچنین وی در دو فیلم شیش و بش و در امتداد شهر نیز بازی کرده، همچنین او سابقه مجری‌گری در چند برنامه تلویزیونی در شبکه تهران صدا و سیما را بر عهده داشت که بعضی از آن‌ها به نوعی توقیف شدند.

  عذرخواهی علنی رضا رشیدپور از سرهنگ علیفر + فیلم12

  رضا رشیدپور