با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید

12:53 - 1399/12/02
تیم پرسپولیس برای پنجمین فصل متوالی موفق شد عنوان قهرمانی نیم فصل را از آن خود کند و به نوعی سرخپوشان پایتخت یک رکورد جدید برای خود به ثبت رساندند.
با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید

به گزارش "ورزش سه"، صدرنشینی در پایان نیم فصل، دستاورد غیرمنتظره سرخپوشان پایتخت بود که در موقعیت پیچیده ای به دست آمد؛ مهاجم اصلی این تیم (علیپور) در تابستان به ماریتیمیو پیوسته بود، بازیکن جایگزین (آل کثیر) محروم شده بود و دو مهره جانشین (عبدی و رمضانی) نیز هرگز در قامت مهاجمی کارآمد ظاهر نشده بودند تا یحیی گل محمدی در میان بحران خط حمله تیمش را به استقبال حریفان بفرستد.

اما عناصر میانی و دفاعی تیم پرسپولیس به خوبی جای مهاجمان را پر کردند و نتیجه ای را رقم زدند که شاید برای بسیاری از هواداران پرسپولیس هم قابل باور نبود؛ این که تیمشان دومین خط حمله برتر لیگ را در اختیار داشته باشد و با بیشترین تفاضل گل و امتیاز نیم فصل را به اتمام برسانند. در نیم فصلی که گذشت، احمد نوراللهی، سیدجلال حسینی، امید عالیشاه، وحید امیری، سیامک نعمتی، مهدی عبدی، میلاد سرلک، مهدی شیری و کمال کامیابی نیا برای پرسپولیس گلزنی کردند.

1. احمد نوراللهی؛ شش گل (گل گهر، فولاد، ماشین سازی، پیکان، نساجی و شهرخودرو) احمد نوراللهی ستاره بی چون و چرای تیم پرسپولیس در نیم فصل اول بود. او به تنهایی شش گل برای پرسپولیس زد تا آقای گل این تیم در پایان نیم فصل لقب گیرد. نکته جالب این که او پیش از فینال آسیا و اشتباهش در خطای پنالتی، تنها یک گل به شهرخودرو زده بود اما پس از آن دروازه پنج تیم دیگر را هم باز کرد تا نقشی پررنگ در پیروزی قرمزها داشته باشد.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید8

2. سیدجلال حسینی؛ سه گل (شهرخودرو، تراکتور و مس رفسنجان) شاید برای خود سیدجلال هم باورنکردنی نباشد اما او نقشی پررنگ و بیشتر از قبل در قهرمانی نیم فصل سرخ ها دارد. او علاوه بر این که اجازه نداد تا جای خالی شجاع خلیل زاده به چشم بیاید، در امر گلزنی هم موفق ظاهر شد و بیشتر از هر فصل دیگری گل زد. او در بازی با تراکتور و مس رفسنجان گل های سه امتیازی به ثمر رساند و در بازی با شهرخودرو هم گل اول را وارد دروازه تیم مهدی رحمتی کرد.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید4

3. امید عالیشاه؛ دو گل (ذوب آهن و گل گهر) او یکی از ستاره های پرسپولیس به خصوص در بخش پایانی نیم فصل بود. کاپیتان دوم قرمزها که همیشه شایعات جدایی را پیرامون خود دیده، این فصل را با نیمکت نشینی آغاز کرد اما در ادامه نشان داد که می‌تواند عنصری کارآمد در خط حمله باشد. بنابراین یحیی گل محمدی او را به عنوان مهاجم در ترکیب قرار داد و عالیشاه نیز درخشید. امید که توانایی حفظ و حمل توپ بالایی دارد، در موقعیت سازی هم موفق عمل کرد و دو گل هم به ثمر رساند. گل هایی که یکی برابر ذوب آهن بود و دیگری روز گذشته مقابل گل گهر.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید12

4. وحید امیری؛ دو گل (استقلال و ماشین سازی) وینگر شماره 19 اغلب روزهای فصل را به عنوان مهاجم کاذب و در پست غیرتخصصی سپری کرد اما بار دیگر در نقش ستاره ظاهر شد و از موثرترین بازیکنان پرسپولیس در راه رسیدن به صدرنشینی بود. امیری اگرچه گل و پاس گل های زیادی ندارد، ولی همچنان یکی از بهترین بازیکنان لیگ است و کم نوسان ظاهر می‌شود. او در برابر استقلال عملکرد بهتری داشت و ضربه اش تبدیل به گل شد و اگر گل لحظات آخر قایدی نبود، پرسپولیس با ضربه این بازیکن می‌توانست به برد در دربی برسد.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید20

5. مهدی عبدی؛ دو گل (استقلال و فولاد) عبدی قرار بود همانطور که در بازی با النصر جای خالی عیسی آل کثیر را پر کرد، در لیگ برتر نیز همین کار را کند اما موفق نشد. او تنها دو گل در بازی با استقلال و فولاد زد تا با گلزنی در دو دیدار متوالی هواداران پرسپولیس را امیدوار کند. با این حال در ادامه عبدی از فرم گلزنی خارج شد و در 5 بازی پایانی که با پیروزی سرخ ها همراه بود هم اغلب روی نیمکت نشست. عبدی روز گذشته پس از ورود به زمین یک فرصت بسیار خوب داشت اما ضربه اش به تیرک دروازه خورد و گل نشد.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید3

6. سیامک نعمتی؛ دو گل (صنعت نفت و گل گهر) نعمتی اولین گل پرسپولیس در این فصل را به ثمر رساند و نکته جالب این که آخرین گل را هم در بازی با گل گهر وارد دروازه حریف کرد. هافبک شماره 88 پرسپولیس در پست دفاع و هافبک راست به کار گرفته شد و عملکرد قابل قبولی هم داشت. او در چند بازی از جمله دیدار با تراکتور فرصت های زیادی را از دست داد و اگر آن ها گل می‌شدند، شمار گل های بیشتری را ثبت می‌کرد.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید6

7. میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا و مهدی شیری؛ یک گل (شهرخودرو، آلومینیوم و گل گهر) سه بازیکن دفاعی پرسپولیس نیز در گلزنی سهیم بودند و سه گل زد. سرلک با شوتی تماشایی دروازه شهرخودرو را گشود، کامیابی نیا روی سانتر ارسالی احمد نوراللهی دروازه آلومینیوم را باز کرد و مهدی شیری هم در بازی با گل گهر موفق به گلزنی شد.

با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس آشنا شوید14

منبع ورزش 3