مشخص شدن رقم نهایی انتقال سوارز به تیم مادریدی

22:17 - 1399/12/01
در تابستان سال گذشته لوئیس سوارز با جنجال فراوان از بارسلونا به تیم اتلتیکو مادرید پیوست و حالا رقن انتقال وی به تیم مادریدی مشخص شده است.
مشخص شدن رقم نهایی انتقال سوارز به تیم مادریدی

به گزارش "ورزش سه"، بعد از انتخاب رونالد کومان به عنوان سرمربی جدید بارسلونا، بحث‌های زیادی درباره لیست خروجی های این سرمربی هلندی نیز به گوش رسید. در این بین اکثر رسانه ها مدعی شدند که لوئیس سوارز در فهرست فروش بارسا قرار گرفته و کومان به او اعلام کرده که جایی در برنامه‌های وی ندارد.

مشخص شدن رقم نهایی انتقال سوارز به تیم مادریدی19

یوونتوس اولین تیمی بود که به شکل جدی برای جذب لوئیس سوارز ابراز علاقه نشان داد اما مشکلات به وجود آمده برای این بازیکن در راه اخذ پاسپورت ایتالیایی باعث شد که بعد از کش و قوس‌های فراوان انتقال مهاجم اروگوئه ای به بیانکونری منتفی شود. بعد از منتفی شدن انتقال سوارز به یووه، اتلتیکو مادرید تنها گزینه پیش روی این ستاره خط حمله بارسلونا محسوب می‌شد و در نهایت او به تیم مادریدی پیوست.

سوارز اکنون با زدن 16 گل بهترین گلزن لالیگاست و نقش مهمی در صدرنشینی روخی بلانکو ایفا کرده است. انتقال سوارز از بارسا به اتلتیکو را یکی از بدترین تصمیمات تاریخ باشگاه کاتالان می دانند.

مشخص شدن رقم نهایی انتقال سوارز به تیم مادریدی15

در آن مقطع اعلام شد که بارسا تنها مبالغی بر اساس چند بند متغیر دریافت خواهد کرد و در واقع انتقال رایگان بوده اما امروز دیاریو اسپورت فاش ساخت که بارسا تا به امروز 7 میلیون یورو دریافت کرده است.

5 میلیون یورو ثابت و در لحظه انتقال به حساب بارسا واریز شده و 2 میلیون یورو پس از رسیدن سوارز به حدنصاب 20 بازی برای اتلتیکو.

مشخص شدن رقم نهایی انتقال سوارز به تیم مادریدی10

بارسا همچنین 4 میلیون یوروی دیگر نیز دریافت خواهد کرد، اگر امسال و فصل بعد اتلتیکو به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برسد. اتلتیکو در یک هشتم نهایی باید به مصاف چلسی برود و در صورت صعود، 2 میلیون یورو به حساب بارسا واریز خواهد شد.

به این ترتیب هزینه نهایی انتقال سوارز به اتلتیکو می تواند به 11 میلیون یورو( 5 + 6 متغیر) برسد.

منبع ورزش 3