پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد

19:08 - 1399/12/01
پرسپولیس در آخرین دیدار نیم فصل اول توانست با پیروزی پرگل برابر گل گهر با اقتدار قهرمان نیم فصل شود.
پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد

به گزارش "ورزش سه"، گل‌گهر پس از شکست مقابل تراکتور، در سه دیدار اخیرش یک مساوی و دو پیروزی به دست آورد تا شرایط خود را بهتر کند، اما سیرجانی‌ها برای اینکه نیم‌فصل اول را با حضور در رده چهارم جدول به پایان می‌رساندند، باید امروز مقابل پرسپولیس به برتری یا مساوی دست پیدا می‌کردند، اما آنها پس از گلی که در نیمه اول با ضربه احمد نوراللهی دریافت کردند و بازنده به رختکن رفتند، در نیمه دوم غافلگیر شدند و نتوانستند مقابل نمایش دیدنی شاگردان گل‌محمدی که چهار گل توسط امید عالیشاه، مهدی شیری، احمدرضا زنده‌روح(گل به خودی) و سیامک نعمتی به ثمر رساندند، مقاومت کنند و با نتیجه 5 بر صفر در سیرجان شکست خوردند.

پرسپولیس با این برد ارزشمند و پُر گل 30 امتیازی شد و با دو امتیاز بیشتر نسبت به سپاهان رده دومی در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت و قهرمان نیم‌فصل شد و از سوی دیگر با پنج برد پیاپی نشان داد که همچنان مدعی اصلی به دست آوردن جام در فوتبال ایران است. گل‌گهر نیز با این باخت سقوط سه پله‌ای در جدول داشت و به رده نهم رفت.

معوقه هفته دهم لیگ برتر؛ جمعه: 99/12/01 ؛ ساعت 15:40 ورزشگاه: سردار شهید سلیمانی سیرجان/ بدونِ تماشاگر داور: پیام حیدری/ کمک‌ها: سعید علی‌نژاد و فرهاد فرهادپور؛ داور چهارم: علی احمدی/ کمک داوران پشت دروازه: حسن اکرمی و حسین زیاری/ ناظر داوری: فریدون اصفهانیان.

گل‌گهر سیرجان

تبلیغات

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد8

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد1

اسم هر کودک یک داستان قشنگ دارد! مجانی بخوانید

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد6

 • مهرداد بشاگردی
 • سید علیرضا ابراهیمی
 • آرمین سهرابیان(69- امین پورعلی)
 • بهنام برزای
 • میلاد زکی‌پور
 • علیرضا علیزاده
 • احمدرضا زنده‌روح
 • رضا محمودآبادی(55- عرفان افراز)
 • علی‌اصغر عاشوری
 • سعید صادقی
 • یونس شاکری

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد16

پرسپولیس

 • حامد لک
 • کمال کامیابی‌نیا
 • سید جلال حسینی
 • مهدی شیری
 • سعید آقایی(90- محمد انصاری)
 • میلاد سرلک
 • احمد نوراللهی
 • سیامک نعمتی(90- محمد شریفی)
 • احسان پهلوان(84- محمدمهدی مهدی‌خانی)
 • وحید امیری(75- مهدی عبدی)
 • امید عالیشاه(85- علی شجاعی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد12

اخطار

علیرضا علیزاده(86) از گل‌گهر

اخراج

بهنام برزای(84) از گل‌گهر

شرح گل:

گل‌گهر صفر - پرسپولیس یک (دقیقه 30: احمد نوراللهی): احسان پهلوان در سمت چپ زمین سعید آقایی را راه انداخت که نفوذ سریع و خطرناک این بازیکن و ارسال زمینی او با دفع نه چندان خوب علیرضا ابراهیمی به احمد نوراللهی رسید تا این بازیکن دروازه خالی گل‌گهر را باز کند.

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد13

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 2 (دقیقه 60: امید عالیشاه): پاس در عمق زیبای سیامک نعمتی به امید عالیشاه و فرار سریع و تماشایی او از سمت راست زمین را این بازیکن با شوت زمینی تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد1

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 3 (دقیقه 68: مهدی شیری): پاس در عمق مهدی شیری و شوت روی پای دیدنی سیامک نعمتی را بشاگردی برگشت داد، اما ریباند مهدی شیری با ضربه سر شیرجه‌ای سومین گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد9

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 4 (دقیقه 72: گل به خودی احمدرضا زنده‌روح): حرکت سریع مهدی شیری از سمت راست زمین و ارسال زمینی در عرض او را احمدرضا زنده‌روح در مقابل تیرک اول و با دفع توپ اشتباه وارد دروازه خودی کرد.

گل‌گهر صفر - پرسپولیس 5 (دقیقه 87: سیامک نعمتی): پاس رو به جلوی سعید آقایی و ارسال علی شجاعی را مهرداد بشاگردی به شکل بدی دفع کرد تا توپ مقابل پای سیامک نعمتی بیفتد و این بازیکن دروازه سیرجانی‌ها را برای بار پنجم باز کند.

اتفاق ویژه

سنگین‌ترین شکست سه دهه اخیر امیر قلعه‌نویی در شرایطی رقم خورد که خط دفاعی و دروازه این تیم به شدت ضعیف کار کردند و نتوانستند برابر خط حمله با انگیزه پرسپولیس که پنج گل به ثمر رساندند، دوام بیاورند تا با این نتیجه، سرخ‌پوشان پایتخت بعد از هفته‌ها و پشت سر گذاشتن دیدارهای معوقه به صدر جدول برسند.

بهترین بازیکن

امید عالیشاه با حضور دوباره در ترکیب و خط حمله پرسپولیس نمایش فوق‌العاده‌ای ارائه کرد و با فرارهای سریع در جناحین و نفوذ به قلب دفاعی گل‌گهر بارها مدافعان این تیم را آزار داد و پایه‌گذار برتری تیمش شد. عالیشاه در شرایطی که گل‌گهر برای زدن گل تساوی تلاش می‌کرد، با فرار دیدنی از سمت راست گل دوم تیمش را زد و پس از آن هم دوندگی زیادی داشت. همچنین مهدی شیری در جناح راست خط دفاعی پرسپولیس بارها مانع از نفوذ بازیکنان حریف شد و نگذاشت خلق موقعیت چندانی از آن سمت صورت بگیرد؛ همچنین او یک گل هم به ثمر رساند و پایه‌گذار یک گل دیگر هم بود.

لحظات حساس:

دقیقه 2: ارسال امید عالیشاه از روی کرنر سمت چپ زمین و ضربه سر نعمتی از بالای دروازه گل‌گهر راهی اوت شد.

دقیقه 12: سانتر خطرناک سعید صادقی را سیامک نعمتی با ضربه سر دفع کرد، اما توپ به رضا محمودآبادی رسید که شوت محکم این بازیکن با واکنش خوب حامد لک دفع شد و در ادامه برخورد توپ به پای ابراهیمی به کرنر رفت و داور اعتقادی به اعلام پنالتی در برخورد این بازیکن با دروازه‌بان پرسپولیس نداشت.

دقیقه 16: ضربه سهرابیان با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد. دقیقه 18: سانتر خطرناک علی‌اصغر عاشوری از روی ضربه آزاد میانه زمین را حامد لک قبل از رسیدن توپ به سهرابیان راهی کرنر کرد. دقیقه 19: ارسال زنده‌روح از روی کرنر سمت راست زمین نزدیک بود تبدیل به گل شود که توپ او به تیرک عمودی دروازه پرسپولیس اصابت کرد و در ریباند هم شوت عاشوری از روی خط دروازه برگشت داده شد. دقیقه 20: نفوذ تند و تیز عالیشاه و پاس رو به جلوی او را پهلوان به مقابل دروازه گل‌گهر فرستاد که برزای این توپ خطرناک را با ضربه سر به کرنر زد.

دقیقه 34: ضربه سر عالیشاه روی توپ ارسالی توسط پهلوان در اختیار بشاگردی قرار گرفت.

دقیقه 35: ارسال خطرناک و تند و تیز زکی‌پور از سمت چپ زمین را حامد لک با واکنش مناسب دفع کرد. دقیقه 37: شوت روی پای احسان پهلوان را بشاگردی در دو مرحله جمع کرد. دقیقه 38: سانتر سعید صادقی از جناح چپ زمین و ضربه سر پشت سر یونس شاکری به گوشه دروازه پرسپولیس را حامد لک با واکنش عالی به کرنر فرستاد.

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد7

دقیقه 39: ارسال زنده‌روح باز هم خطرساز شد که حامد لک دوباره با کف دست توپ را به کرنر زد.

دقیقه 43: پرسپولیس می‌توانست روی اشتباه خط دفاعی گل‌گهر گل دوم را بزند که پاس خوب امید عالیشاه و شوت پای چپ وحید امیری را بشاگردی با خروج به موقع از دروازه و واکنش خوبی دفع کرد.

دقیقه 55: علیرضا علیزاده در محوطه جریمه پرسپولیس موقعیت خوبی به دست آورد که شوت او با واکنش خوب حامد لک دفع شد.

دقیقه 77: پاس در عمق به محوطه جریمه گل‌گهر و شوت روی پای محکم مهدی عبدی به تیرک عمودی دروازه سیرجانی‌ها اصابت کرد و دفع شد.

دقیقه 80: ارسال زکی‌پور از جناح چپ زمین و ضربه سر شاکری از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

پرسپولیس مقتدرانه قهرمان نیم فصل شد11

در حاشیه:

* گادوین منشا، مهاجم گل‌گهر به دلیل محرومیت در فهرست تیمش مقابل پرسپولیس حضور ندارد، اما بازی مقابل باشگاه سابق خود را از نزدیک تماشا می‌کند. * امیر قلعه‌نویی، سرمربی گل‌گهر بخاطر محرومیت در کنار زمین دیده نمی‌شود. * ترکیب پرسپولیس نسبت به بازی اخیرش تغییری نداشته است.

منبع ورزش 3