ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس

15:22 - 1399/11/30
ژله یکی از دسرهای محبوب است که خیلی سریع و راحت می‌توانید در منزل تهیه کنید.
ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه

ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس6

“ژله قلبی” ژله ساده ای می باشد که در مراسمات خاصتان می توانید آن را درست کنید با ما همراه باشید تا طرز تهیه این ژله ساده را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم ژله قلبی ساده

  • ژله قرمز رنگ :2 بسته
  • ژله آلوورا :2 بسته
  • بستنی وانیلی :2 لیوان

ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس13

ژله قلبی

طرز تهیه ژله قلبی شکل

برای تهیه این ژله ساده و جذاب ابتدا باید دو بسته ژله قرمز رنگ را درون ظرفی بریزید و به آن سه لیوان آب داغ اضافه کنید. با کمک یک هم زن دستی آن را خوب هم بزنید تا ژلاتین داخل پودر ژله کاملا حل شود.

زله آماده شده را درون ظرف صافی بریزید و بگذارید درون یخچال تا کاملا خودش را بگیرد. بعد از اینکه ژله قرمز رنگ شما کاملا گرفته شد آن را از یخچال خارج کنید و با استفاده از یک قالب قلبی شکل ژله قرمز رنگ را به قلب های متوسط تقسیم کنید .

این ژله هایی که برش زده اید را درون ظرف جدا بچینید و درون یخچال بگذارید تا آب نشود.

سپس دو بسته ژله آلوورا را با دو لیوان آب جوش با کمک یک هم زن هم بزنید تا کاملا ژله باز شود بعد از این که پودر ژله کاملا حل شد دولیوان بستنی وانیلی که آب شده باشند را درون مایع ژله آلوورا بریزید و هم بزنید تا کاملا با یکدیگر حل شوند.

یک عدد قالب لوف را بردارید و مقدار از ژله بستنی که درست کرده اید را درون ظرف بریزید و بگذارید درون یخچال تا خودش را بگیرد.

بعد از اینکه ژله بستنی خودش را گرفت آن را از یخچال خارج کنید و ژله های قلبی شکلی که آماده کرده بودید را به حالت برعکس یعنی طوری که حالت پنج باشد روی سطح ژله بستنی بگذارید و تا آخر بچینید بعد از این مرحله ژله بستنی باقی مانده را درون ظرف بریزید تا جایی که ژله های قلبی شکل کلا دیده نشوند.

ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس1

ژله بستنی خاص

قالب را درون یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد اندازه ژله های قلبی شما می باشد اگر ژله های قلبی شما بزرگ باشد که درون ژله بستنی شناور نمی شود ولی اگر ثلب های شما کوچک بود کمی از ژله بستنی را درون ظرف بریزید تاجایی که کمی از پایه قلب ها درون ژله بستنی باقی بماند سپس بگذارید بگیرد در این حالت قلب های ژله ای درون ژله بستنی گیر می کند و تکان نمی خورد.

بعد از اینکه ژله بستنی شما به طور کامل بگیرد ژله قلبی شما آماده است می توانید آن را به حالت رولت برش بزنید و زیبایی و طعم آن لذت ببرید.

اگر شما هم طرفدار ژله هستید ما در این مطلب قصد داریم برای شما عزیزان طرز تهیه ژله دو رنگ قلبی بسیار شیک را آموزش دهیم

بسیاری از افراد دوست دارند برای مراسم های مختلف مانند تولد و میهمانی ها ژله های زیبا و تزئینی درست کنند ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما عزیزان طرز تهیه یک ژله دو رنگ قلبی بسیار شیک و بسیار راحت را آموزش دهیم در ادامه همراه ما باشید تا طرز تهیه ژله دو رنگ قلبی بسیار شیک را به اشتراک بگذاریم

ژله دو رنگ قلبی بسیار شیک

ژله را می توانید با انواع طعم و رنگ های مختلف پودر ژله در منزل تهیه کنید. ژله دو رنگ قلبی از انواع دسر های خوش طعم و زیبایی است که در طرز تهیه ژله دو رنگ قلبی می توانید از ترکیب ژله آلوئه ورا با ژله رنگ قرمز و خامه صبحانه و شیر ولرم استفاده کنید.ژله رنگین کمان و ژله چند رنگ و ژله دو رنگ از انواع ژله ها با ظاهر زیبا و متفاوت هستند و کدبانوهایی که به تهیه ژله در منزل علاقه مند هستند بهتر است این نوع ژله ها را برای پذیرایی از مهمان ها در مجالس و مهمانی های مختلف تهیه کنند.

طرز تهیه ژله قلبی دو رنگ

مواد لازم

  • ژله رنگ قرمز : ۱ بسته
  • ژله آلوئه ورا : ۲ بسته
  • شیر ولرم : ۱ لیوان
  • خامه صبحانه : ۴۰۰ گرم

طرز تهیه

برای تهیه ژله دو رنگ ؛ ژله قرمز را با کمک یک لیوان آبجوش حل کنید و سپس به پودر ژله حل شده یک لیوان آب سرد اضافه کنید و ژله را در ظرفی مسطح بریزید توجه داشته باشید که قطر ژله نباید بیشتر از ۱ سانت شود.

سپس ژله را در یخچال قرار دهید و اجازه دهید تا ژله به خوبی بسته شود بعد از بسته شدن ژله قرمز ظرف ژله را از یخچال خارج کنید و با قالب قلبی شکل ژله را قالب بزنید.

ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس15

قلب ژله دو رنگ قلبی

ژله های قرمز قالب زده شده را در ته قالب اصلی ژله بچینید سپس قالب ژله را در یخچال قرار دهید تا ژله های قلبی شکل به خوبی به قالب ژله بچسبند.

در مرحله بعدی طرز تهیه ژله دو رنگ ژله آلوئه ورا در دو لیوان آب جوش حل کنید و ظرف را روی بخار آب قرار دهید تا به خوبی ژله آلوئه ورا در آب حل شود سپس اجازه دهید تا ژله آلوئه ورا حل شده مقداری خنک شود و شیر ولرم را به ژله آلوئه ورا اضافه کنید و مخلوط شیر و ژله آلوئه ورا به خوبی هم بزنید تا با یکدیگر ترکیب شوند سپس خامه صبحانه را به مخلوط شیر و ژله آلوئه ورا اضافه کنید و مخلوط ژله را به خوبی هم بزنید.

سپس مخلوط ژله آلوئه ورا را به آرامی در قالب ژله بریزید توجه داشته باشید که نباید ژله های قلبی شکل جابجا شوند سپس ظرف ژله را در یخچال قرار دهید تا ژله قلبی شکل به خوبی ببندد.

بعد ازبسته شدن ژله آن را از یخچال بیرون آورید و در ظرف مورد نظر خود برگردانید.

ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس2

ژله دو رنگ قلبی

ژله قلبی دو رنگ از انواع ژله های مناسب است در این مطلب با طرز تهیه ژله دو رنگ قلبی در منزل آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این ژله خوشرنگ و زیبا نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش تهیه انواع دسر با ژله کلیک کنید.

بیشتر بدانید از خواص ژله

۱. بهبود سلامت پوست

ژلاتین منبعی غنی از کولاژن است؛ ماده‌ای که برای سلامت و جوانی پوست لازم است. می‌توانید از ژله به عنوان روشی طبیعی برای داشتن ظاهری زیبا و رهایی از چین و چروک‌ها استفاده کنید.

۲. تأمین پروتئین بدن

نصف فنجان ژلاتین می‌تواند تقریباً ۲ گرم پروتئین بدن شما را تأمین کند. می‌دانیم که بدن ما به میزان بسیار زیادی پروتئین نیاز دارد. برخی از منابع حیوانی تأمین پروتئین دارای چربی‌های ناسالم هستند؛ بنابراین ژلاتین می‌تواند جایگزین و مکمل خوبی باشد.

ژله‌ی قلبی برای برای مناسبت‌های عاشقانه + عکس17

ژله دو رنگ قلبی

۳. کمک به گوارش

ژلاتین به چند طریق در هاضمه نقش مثبت ایفا می‌کند. برای مثال، وجود گلیسین موجود در ژله به سالم ماندن پوشش مخاطی معده کمک می‌کند. همچنین محرک تولید شیره معده است ک ه گوارش صحیح را تسهیل می‌کند. در غیر این صورت مشکلات امعا و احشایی مانند رفلاکس اسید ممکن است ایجاد شود. از سوی دیگر به خاطر آبکی بودن، در حرکت مناسب غذا از درون سیستم گوارش مؤثر است.

۴. کاهش درد مفاصل

کولاژن موجود در ژلاتین می‌تواند درد مفاصل را که با تورم همراه است پایین بیاورد. این خاصیت برای افراد مبتلا به پوکی استخوان بسیار مفید است.

منبع: نمناک / پرشین وی