گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو

10:16 - 1399/11/30
مهدی طارمی توانست دقیقه یک بازی در اثر اشتباه خط دفاعی تیم یوونتوس اقدام به گلزنی کند.
گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی برای نشان دادن شایستگی‌هایش در یک مسابقه لیگ قهرمانان که برای نخستین بار در ترکیب قرار گرفت، زمان زیادی نیاز نداشت و ثابت کرد شم بالای گلزنی او نه تنها در رقابت‌های داخلی لیگ برتر پرتغال، بلکه در جدال‌های بزرگ اروپایی نیز به کار پورتو می‌آید.

در یکی از بازی‌های دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم‌های پورتو و یوونتوس از ساعت ۲۳:۳۰ امشب در ورزشگاه دو دراگائو به مصاف هم رفتند که این مسابقه در ثانیه ۶۱ با درخشش و گلزنی ستاره ایرانی همراه بود.

یوونتوس آغاز کننده بازی بود ولی پس از آنکه نفوذش به زمین پورتو بی‌ثمر ماند، گردش توپ را به زمین خودی آورد که این اتفاق به ضرر آنها تمام شد و فرصت‌طلبی ستاره ایرانی پورتو، سیلی محکمی به شاگردان پیرلو زد و آنها را در شروع مسابقه تنبیه کرد.

گل اول پورتو به یوونتوس روی هوش بالای طارمی

گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو12

این تصویر جای‌گیری فوق‌العاده مهدی طارمی و فرصت‌طلبی او را قبل از باز کردن دروازه یوونتوس نشان می‌دهد

پاس رو به عقب رودریگو بنتانکور در دقیقه یک برای شزنی را این دروازه‌بان در شرایطی دفع کرد که مهدی طارمی با تکل بلند مقابل او و فرصت‌طلبی و جای‌گیری عالی، تبدیل زد تا توپ وارد دروازه یوونتوس شود.

گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو19

شاید این اشتباه و ناهماهنگی بنتانکور با شزنی و گلی که مهدی طارمی زد، منجر به حذف یوونتوس مدعی از لیگ قهرمانان اروپا شود

گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو10

مهدی طارمی که با وجود درخشش خیره کننده در رقابت‌های لیگ برتر پرتغال، در لیگ قهرمانان اروپا هنوز موفق به گلزنی نشده بود، پس از سه حضور تعویضی و سه نیمکت‌نشینی در مرحله گروهی که شرایط خوبی برای او رقم نزده بود، امشب توانست در بازی بزرگ برابر یاران رونالدو خودنمایی کرده و گلزنی کند.

آخرین بار که یک ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شد، سردار آزمون بود و پیش از آن لژیونرهایی همچون علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی به این مهم دست یافته بودند.

البته مهدی طارمی تنها بازیکن ایرانی نیست که به یوونتوس گلزنی می‌کند؛ مهدی مهدوی‌کیا در فصل ۰۱-۲۰۰۰ لیگ قهرمانان اروپا و زمانی که در هامبورگ آلمان عضویت داشت و مقابل این تیم ایتالیایی به میدان رفت، توانسته بود علاوه بر گلزنی، یک پاس گل بدهد و یک پنالتی بگیرد.

گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو8

گل طارمی سومین گل سریعی بود که یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا دریافت کرد

گلزنی طارمی در بهترین زمان ممکن و واکنش جالب باشگاه پورتو16

باشگاه پورتو نیز با این توئیت جالب به زبان فارسی، گل اول دیدار با یوونتوس را به همراه شادی مهدی طارمی منتشر کرد: «به نام خدا و توی دروازه»

منبع ورزش 3