استوری مهدوی کیا خطاب به طارمی در آستانه دیدار با یوونتوس

22:59 - 1399/11/29
مهدی مهدوی کیا در آستانه جدال حساس پورتو یوونتوس برای ملی پوش کشورمان یعنی مهدی طارمی آرزوی موفقیت کرد.
استوری مهدوی کیا خطاب به طارمی در آستانه دیدار با یوونتوس

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال پورتو امروز در ورزشگاه خانگی اش از یوونتوس میزبانی خواهد کرد. یک دیدار بسیار حساس برای تیم پرتغالی که مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران را در ترکیب خود دارد و همین موضوع سبب شده تا حساسیت و جذابیت این بازی برای طرفداران ایرانی بیشتر شود. اما این اولین باری نیست که یک بازیکن ایرانی مقابل یووه قرار می‌گیرد.

به جز تقابل های رحمان رضایی در سری آ با یوونتوس، در فصل 2000-2001 لیگ قهرمانان اروپا تیم هامبورگ در مرحله گروهی با یوونتوس ایتالیا همگروه شد تا مهدی مهدوی کیا فرصت رویارویی با یاران زین الدین زیدان را داشته باشد. بالاخره 23 شهریور روز موعود فرا رسید و یاران مهدوی کیا در فولکسپارک از یوونتوس میزبانی کردند. این دیدار در یک ساعت ابتدایی با نتیجه 3-1 به سود میهمان دنبال می‌شد تا این که جادوی ستاره ایرانی نتیجه را تغییر داد.

مهدوی کیا ابتدا روی سماجت خود در دقیقه 65 توانست توپ را از مقابل دروازه تبدیل به گل کند. سپس در دقیقه 70 با فراری دیدنی یک پنالتی گرفت تا هانس یورگ بوت دروازه بان پنالتی زن این تیم گل سوم هامبورگ را به ثمر برساند. روی صحنه گل چهارم مهدوی کیا در سمت راست صاحب توپ شد و با ارسالی تند و تیز نیکو کواچ را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این بازیکن کروات کامبک را کامل کند و هامبورگ را پیش بیاندازد.

استوری مهدوی کیا خطاب به طارمی در آستانه دیدار با یوونتوس17

استوری مهدوی کیا خطاب به طارمی در آستانه دیدار با یوونتوس5

البته در ادامه اینزاگی مهاجم ایتالیایی یوونتوس یک گل زد تا بازی 4-4 شود اما به هر حال همین نتیجه تساوی هم برای هامبورگ نتیجه درخشانی محسوب می‌شد؛ تساوی ای که با درخشش مهدی مهدوی کیا به دست آمد و در نهایت هم یووه را به قعرنشین جدول تبدیل کرد تا یک سال بعد از عملکرد فوق العاده علی دایی با هرتا برلین مقابل چلسی و میلان، یک ایرانی دیگر در لیگ قهرمانان اروپا بدرخشد.

استوری مهدوی کیا خطاب به طارمی در آستانه دیدار با یوونتوس9

حالا مهدوی کیا با انتشار یک استوری از لیگ قهرمانان 2000-2001 و بازی با یووه، یاد و خاطره آن مسابقه را زنده کرده و همچنین برای مهدی طارمی نیز آرزوی موفقیت داشته است؛ آیا طارمی می‌تواند دو دهه پس از آن بازی معروف، دوباره یک ایرانی را تبدیل به مهم ترین بازیکن دیدار با یوونتوس کند؟

منبع ورزش 3