توئیت فارسی تیم پورتو برای بازی با یوونتوس!

20:48 - 1399/11/29
صفحه رسمی باشگاه پورتو که عکس مهدی طارمی بر روی آن وجود دارد به زبان فارسی مخصوص بازی امشب توئیتی جالب منتشر کرد.
توئیت فارسی تیم پورتو برای بازی با یوونتوس!

به گزارش "ورزش سه"، هر چقدر به زمان برگزاری دیدار پورتو و یوونتوس نزدیک می شویم، حساسیت ها و استرس ناشی از این دیدار مهم بیشتر می شود و شاید عجیب باشد که خیل عظیمی از طرفداران فوتبال در ایران نیز بیننده این دیدار تماشایی باشند. جدا از این مسئله که یوونتوس در ایران طرفداران زیادی دارد، اما علاقه فوتبالدوستان ایرانی برای دیدن این بازی، بیشتر بخاطر حضور مهدی طارمی مقابل پرافتخارترین تیم ایتالیاست.

مهدی طارمی پس از یک فصل درخشان در ریو آوه ترجیح داد به یکی از بزرگان فوتبال پرتغال بپیوندد. حضور در لباس آبی و سفید پورتو باعث شد تا طرفداران فوتبال با جدیت بیشتری لیگ پرتغال را دنبال کنند. طارمی در هفته های ابتدایی یک نیمکت نشین بود و کونسیسائو کمتر به او بازی می داد.

اما مهاجم تیم ملی ایران در همان مدت زمان کمی که به بازی می آمد، دل هواداران پورتو که به اژدها ملقب هستند را به دست می آورد. طارمی رفته رفته خودش را به کادرفنی ثابت کرد و گلزنی پشت گلزنی باعث شد اکنون مهدی طارمی به عضو ثابت و جدایی ناپذیر ترکیب بندرنشینان تبدیل شود.

کار به جایی رسید که هواداران پورتو روی گلزنی های طارمی شرط بندی می کردند و طرفداران رقیب بندرنشینان مانند بنفیکا و اسپورتینگ، به طارمی حساس شده و پس از اتفاقات مقابل براگا و آن تکلی که موجب شد مهاجم ایرانی اژدهاها یک کارت قرمز دریافت کند، خواستار محرومیت پسر بوشهری پورتو شدند چرا که به خوبی می دانستند نبودن طارمی مساوی است با فلج شدن خط حمله تیم سرجیو کونسیسائو.

توئیت فارسی تیم پورتو برای بازی با یوونتوس!4

به هر حال نقشه های شوم دشمنان طارمی در پرتغال به هدف ننشست و پسر محجوب پورتو به درخشش در لباس تیمش ادامه داد و این امر بازتاب های زیادی را در بین طرفداران این تیم در پی داشت. از قرار دادن پرچم ایران در کنار نام کاربری هواداران پورتو در فضای مجازی تا درخواست برای یادگیری زبان فارسی، خریدن لباس پورتو منقش به اسم طارمی توسط طرفداران این تیم و حتی درخواست های فان خواستگاری از طارمی همه و همه دست به دست هم داد تا فوتبال پرتغال این روزها در یک اسم خلاصه شود و آن کسی نیست جز مهدی طارمی.

کسب عناوین بهترین بازیکن میدان یا بهترین بازیکن هفته و یا بهترین مهاجم لیگ پرتغال دیگر برای مهدی طارمی تکراری شده است. حالا او هدفی بالاتر از فوتبال این کشور دنبال می کند. حضور پورتو در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و درخشش مقابل بزرگترین تیم ایتالیا با مدافعینی که به قول معروف چندین تریلی هم نمی تواند اسمشان را بکشد، بزرگترین فرصت برای مهدی طارمی است تا نشان دهد او هنوز به حقش در این فوتبال نرسیده است.

تعریف و تمجید های جورجو کیه لینی مدافع تیم ملی ایتالیا و یوونتوس از طارمی نشان می دهد که مهدی به حدی خوب بوده است که مدافع بزرگی چون کیه لینی در کنفرانس خبری پیش از دیدار در مورد مهاجم حریف اظهار نظر کند. اتفاقی که به ندرت رخ می دهد ولی رخ داد!

امشب شاید متعصب ترین طرفدار یوونتوس در ایران نیز دوست داشته باشد پسر بوشهری را همچون شادی همیشگی پس از گلزنی اش و در حال بوسه زدن بر روی مچ دستش، پس از باز کردن دروازه شزنی ببیند. امشب مهدی طارمی می تواند یادآور خاطرات گلزنی علی دایی مقابل میلان باشد. جالب اینکه دایی نیز با لباس سفید و آبی هرتابرلین دروازه میلان را باز کرد و حالا نوبت طارمی رسیده است تا با لباس آبی و سفید پورتو دروازه دیگر تیم بزرگ ایتالیا را باز کند. صفحه رسمی پورتو در توئیتر نیز در اقدامی جالب توجه متنی به زبان فارسی در توئیتر خود با عکسی از مهدی طارمی ارسال کرد و ضمن یادآوری زمان برگزاری این دیدار به وقت تهران، نوشت: «برای حمایت از پورتو یک پیام بنویسید.» کاری که فوتبالدوستان ایرانی انجام دادن و زیر توئیت پورتو، با ارسال متن های فارسی برای این تیم و مهدی طارمی آرزوی موفقیت کردند.

حالا شما کاربران ورزش سه برای ما بنویسید که پیش بینی شما از دیدار امشب پورتو و یوونتوس چیست؟ آیا طارمی می تواند دروازه بانوی پیر را باز کند؟ نظراتتان را برایمان ارسال کنید.

منبع ورزش 3