لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد

19:31 - 1399/11/29
تیم لیورپول توانست برابر تیم آلمانی یک پیروزی شیرین و دلچسب بدست آورد.
لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد

به گزارش "ورزش سه"، پس از هفته ها وقفه، دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا از امشب آغاز شد و لیورپول با درخشش در دقایق ابتدایی نیمه دوم با دو گل لایپزیش را شکست داد.

لایپزیش بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه پنج و روی ارسال آنجلینو فاصله ای تا زدن گل اول نداشت، اما ضربه سر دنی اولمو به دیرک دروازه آلیسون بکر برخورد کرد.

در دقیقه 15 محمد صلاح در سمت راست محوطه جریمه لایپزیش صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه زمینی او را گلاسچی مهار کرد. در ریباند بابی فرمینو موقعیت مناسبی برای زدن گل اول داشت، اما ضربه او نیز به تور کنار دروازه برخورد کرد.

تبلیغات

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد10

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد13

اسم هر کودک یک داستان قشنگ دارد! مجانی بخوانید

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد11

دقایقی بعد این سابیتزر بود که در گوشه محوطه جریمه لیورپول فرصت داشت گل اول را به ثمر برساند، اما آلیسون بکر به خوبی دروازه تیمش را نجات داد.

در دقیقه 32 بود که خروج گولاسچی و دفع نه چندان خوب او داشت کار دست لایپزیش می داد، اما ضربه اندرو رابرتسون از فاصله ای دور به بیرون رفت و این موقعیت تبدیل به گل نشد.

در اواخر نیمه اول باز هم آنجلینو با ارسال خود لایپزیش را صاحب فرصت گلزنی کرد، اما ضربه سر دنی اولمو از بالای دروازه به بیرون رفت و نیمه اول با تساوی بدون گل تمام شد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد11

اما لیورپول نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و خیلی زود به گل اول دست یافت. روی پاس به عقب اشتباه کمپل این محمد صلاح بود که در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با ضربه ای زمینی دروازه را باز کرد.

اما در دقیقه 58 مرسی سایدی ها به گل دوم هم دست یافتند. روی پاس بلند کورتیس جونز از زمین خودی و اشتباه موکیله، سادیو مانه در موقعیت تک به تک و با یک ضربه تماشایی زننده گل دوم تیمش لقب گرفت.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد9

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد15

دقایقی بعد دنی اولمو درون محوطه جریمه لیورپول صاحب فرصت شد، اما بین تیاگو و رابرتسون گیر افتاده و ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

در دقیقه 80 بود که آنجلینو با یک پاس به بیرون لایپزیش را صاحب فرصت کرد، اما ضربه والی آدامس با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی بیرون میدان شد. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد و لیورپول با همان دو گل لایپزیش را شکست داد.

گزارش زنده و لحظه به لحظه دیدار لایپزیش و لیورپول را در این صفحه دنبال کنید:

01:21- صلاح با به ثمر رساندن یکصد و هجدهمین گلش با پیراهن لیورپول، به سیزدهمین گلزن برتر تاریخ این باشگاه تبدیل شد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد15

01:15- طی 6 ماه گذشته هر گاه سادیو مانه برای لیورپول گلزنی کرده، آنها بازی را نباخته اند. او امشب نیز گل دوم را برای لیورپول وارد دروازه لایپزیش کرد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد18

01:11- مدافعین لایپزیش شب بدی را برای اشتباهات مهلک انتخاب کردند. مهاجمین لیورپول به این راحتی ها موقعیت های اینچنینی را از دست نمی دهند. این عکس، چند فریم قبل از گل دوم لیورپول است که مانه به مانند یک ضربه پنالتی با گولاچی تک به تک شده بود.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد12

01:07- اشتباه مرگبار نوردی موکیل مدافع 23 ساله و فرانسوی لایپزیش لحظاتی پیش از گل مانه را می بینید. موکیل برای دفع توپ رفت ولی موفق به انجام این کار نشد تا مانه نیز همچون صلاح با گولاچی تک به تک شده و گل دوم شاگردان کلوپ به ثمر برسد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد4

01:04- بهت و افسوس برای مارسل زابیتسر کاپیتان لایپزیش در این عکس واضح و مشخص است. او با یک پاس رو به عقب اشتباه، باعث شد صلاح با دروازه تیمش تک به تک شده و گل نخست را به ثمر برساند. شاید همین اشتباه زابیتسر باعث شد شیرازه تیم ناگلسمن از هم پاشیده شود و آنها 4 دقیقه بعد، گل دوم را نیز دریافت کنند.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد2

00:59- گل امشب صلاح به لایپزیش، یکصد و هجدهمین گلی بود که او در 186 بازی برای لیورپول به ثمر رسانده است.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد1

00:55- در میان تمام بازیکنان شاغل در 5 لیگ برتر اروپا، فقط رابرت لواندوفکسی (30) در این فصل بیش از محمد صلاح از لیورپول (24) در همه مسابقات گل زده است.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد1

00:52- سادیو مانه در تمام رقابتهای اروپایی 20 گل برای لیورپول به ثمر رسانده است و پنجمین بازیکن برتر تاریخ باشگاه است که به این تعداد رسیده است.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد8

00:45- پس از زابیتسر، این بار موکیل اشتباه کرد و مانه هم با دروازه بان لایپزیش تک به تک شد و لیورپول به گل دوم رسید. حالا یورگن کلوپ می تواند تیمش را در مرحله بعد ببیند.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد18

00:41- اشتباه زابیتسر و پاس رو به عقب او، صلاح را با گولاچی تک به تک کرد و مهاجم مصری لیورپول، چهارمین گلش در این فصل لیگ قهرمانان را به ثمر رساند.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد15

00:34- لایپزیش نیمه های دوم را طوفانی آغاز می کند ولی به گل نمی رسد. این بار کریستوفر انکونکو با حرکت از پشت مدافعین و جا گذاشتن جردن هندرسون، با دروازه بان لیورپول تک به تک شد ولی واکنش فوق العاده آلیسون بکر مانع از باز شدن دروازه سرخ های آنفیلد شد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد9

00:30- استادیوم زیبای پوشکاش آماده برگزاری نیمه دوم این دیدار حساس است.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد5

00:21- لیورپول در دقیقه 36 به یک گل رسید. پاس مانه در مقابل دروازه خالی به فیرمینیو رسید و او نیز دروازه را باز کرد ولی همانطور که در تصویر مشخص است، قبل از اینکه مانه پاس بدهد، توپ به بیرون رفته بود.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد2

00:16- نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید. البته لیورپول یک گل به ثمر رساند ولی قبل از اینکه مانه پاس گل بدهد، توپ به بیرون رفته بود.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد19

00:12- کاربران در فضای مجازی با ارسال عکس های فان، گولاچی را عکس های زیر مقایسه کرده اند.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد17

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد7

00:10- حال و روز گولاچی دروازه بان لایپزیش پس از ضربه رابرتسون را مشاهده می کنید. او خوش شانس بود که گلی 40 متری دریافت نکرد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد16

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد16

00:05- این همان پروازه بلند مانه است که ضربه اش با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون زد. خط حمله لیورپول تشنه گلزنی است.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد19

00:00- پاس خوب کورتیس جونز پشت مدافعین باعث شد تا پیتر گولاچی از دروازه خارج شده و توپ را دور کند که در ادامه توپ به اندرو رابرتسون رسید و نزدیک بود او از میانه های میدان دروازه لایپزیش را باز کند. گولاچی خودش وارد دروازه شد ولی توپ نه.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد15

23:50- سادیو مانه می توانست سانتر فیرمینیو را به گل تبدیل کند. او بالاتر از مدافعین لایپزیش به آسمان پرید ولی ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت تا بازی همچنان بدون گل باشد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد12

23:45- با وجود اینکه این بازی در مجارستان برگزار می شود، اما طرفداران لایپزیش بنرهایی با نماد این باشگاه در استادیوم پوشکاش آرنا آویزان کرده اند.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد10

23:40- بازیکنان لایپزیش خیلی زود با دو کارت زرد جریمه شدند. خطاهای نوردی موکیل و آمادو آیدارا باعث شد تا اسلاوکو وینچیچ داور اسلوونیایی به این دو کارت زرد نشان دهد.

23:36- ضربه دنی اولمو اسپانیایی می توانست همان دقایق ابتدایی به گل نخست لایپزیش تبدیل شود ولی ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد. آلیسون خوش شانس بود یک گل زودهنگام دریافت نکرد.

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد8

23:30- ترکیب دو تیم به شرح زیر است:

لایپزیش: گولاچی، آنخلینیو، اوپامکانو، سابیتزر، هایدارا، آدامز، کلوسترمان، انکونکو، موکیله، اولمو، کمپل

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد20

لیورپول: آلیسون، الکساندر آرنولد، کاباک، هندرسون، رابرتسون، وینالدوم، جونز، تیاگو، مانه، صلاح، فیرمینو

لایپزیش 0- لیورپول 2: تیم کلوپ بالاخره برد18

منبع ورزش 3