طلسم پاریس برابر بارسا امشب شکسته می شود؟

21:19 - 1399/11/28
تیم پاریس سن ژرمن تا به حال نتوانسته تیم بارسلونا را در ورزشگاه نوکمپ شکست دهد و این شانس را دارد تا در بازی امشب این طلسم را بشکند.
طلسم پاریس برابر بارسا امشب شکسته می شود؟

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از موندودپورتیوو، جدال بارسا و پی اس جی در سال های اخیر تبدیل به یک جدال کلاسیک اروپایی شده است. امشب بارسا در نوکمپ و از دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان میزبان پی اس جی است و در طول تاریخ تنها دو بار به حریف فرانسوی خود باخته است.

آخرین بار که پی اس جی در نوکمپ به میدان رفت، به 8 مارس 2017 بر می گردد. پی اس جی بازی رفت یک هشتم نهایی را 4-0 از بارسا برده بود ولی در بازی برگشت 6-1 شکست خورد و حذف شد.

طلسم پاریس برابر بارسا امشب شکسته می شود؟14

نخستین بار دو تیم در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فصل 95-1994 به مصاف هم رفتند. بازی رفت در نوکمپ 1-1 مساوی شد و در بازی برگشت پی اس جی برد و راهی دور بعد شد.

فصل 13-2012 دو تیم در یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند. بازی رفت در پاریس 2-2 شد و در بازی برگشت بارسا با گرفتن تساوی 1-1 به دور نیمه نهایی صعود کرد.

2 سال بعد، بارسا و پی اس جی در دور گروهی به مصاف هم رفتند. بارسا بازی رفت را 1-3 در پاریس برد و در نوکمپ هم 2-0 برنده شد.

بارسا سال 1997 در فینال جام در جام اروپا نیز با شکست پی اس جی عنوان قهرمانی را کسب کرد.

پاریسی ها در واقع هرگز در نوکمپ بر بارسا پیروز نشده اند. امشب این طلسم شکسته می شود یا بارسا یک نتیجه خوب دیگر کسب خواهد کرد؟

منبع ورزش 3