پرسپولیس برابر گل گهر فقط برد می خواهد

13:11 - 1399/11/28
تیم پرسپولیس که امیدوار به قهرمانی در نیم فصل است باید سه امتیاز بازی با تیم گل گهر را کسب کند.
پرسپولیس برابر گل گهر فقط برد می خواهد

به گزارش ورزش سه ، آنها نسبت به سایر مدعیان که کارشان را در نیم فصل تمام کرده‌اند یک بازی دیگر در پیش دارند و این فرصتی خواهد ساخت تا یحیی و شاگردانش به‌عنوانی که می‌خواهند دست یابند.

قهرمانی فقط با برد پرسپولیس در صورت تساوی در بازی معوقه خود با سپاهان در امتیاز 28 شریک خواهد شد اما به خاطر یک تفاضل گل کمتر به قهرمانی نیم فصل نخواهد رسید پس حتماً باید برنده باشد. آنها برای این مهم باید گل گهر تیم ششم جدول را شکست دهند که فقط 5 امتیاز از آنها پایین‌تر است ضمن اینکه بازی در خانه حریف برگزار می‌شود و تیم قلعه‌نویی هم می‌تواند با پیروزی در این مسابقه تا رده چهارم جدول بالا بیاید و نیم فصل را با این عنوان تمام کند پس حریف هم انگیزه دوچندانی برای پیروزی خواهد داشت و کار پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل اصلاً راحت نیست.

عنوانی که یحیی می‌خواهد یحیی گل‌محمدی و کادرش به شدت دنبال قهرمانی نیم فصل هستند و این عنوان برایشان یک هدف نزدیک اما مهم به حساب می‌آید. آنها دوست دارند با کسب این عنوان هم دوباره در قامت مدعی اول قهرمانی خودی نشان دهند و برای پنجمین قهرمانی متوالی خیز بردارند هم این عنوان غیررسمی اما روحیه‌بخش را به نام خود بزنند. یحیی و کادرش فصل قبل تیمی را قهرمان کردند که با هدایت کالدرون و بعد از یک رنسانس بزرگ به قهرمانی نیم فصل رسیده بود و حالا این کادر هم نمی‌خواهد از این عنوان عقب بیفتد و بشدت علاقه‌مند است تا این عنوان را در کارنامه کاری‌اش ثبت کند. برای یادآوری باید بگوییم در چهار فصل گذشته که پرسپولیس در نهایت به قهرمانی لیگ برتر دست یافت، سه بار قهرمان نیم فصل شده و یک بار هم تنها به خاطر تفاضل گل کمتر این عنوان را از دست داده بود. تیم برانکو در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم به ترتیب با 32 و 33 امتیاز از 15 بازی قهرمان نیم فصل شد اما در لیگ هجدهم با 31 امتیاز تنها به خاطر تفاضل کمتر نسبت به سپاهان و پدیده در پایان هفته پانزدهم در رده سوم قرار گرفت.

پرسپولیس برابر گل گهر فقط برد می خواهد2

فرصتی برای رسیدن به میانگین قهرمانی پرسپولیس تا اینجای فصل و به لطف چهار برد متوالی اخیر موفق شده از چهارده بازی خود 27 امتیاز بگیرد اما همچنان به میانگین لازم برای قهرمانی (2 امتیاز از هر بازی) دست نیافته است. حالا پرسپولیس فرصت این را دارد تا با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان 30 امتیازی شده و به میانگین لازم برای قهرمانی دست یابد که اگر اینگونه شود تنها تیم لیگ بیستم در پایان نیم فصل اول خواهد بود که به این میانگین می‌رسد و در واقع تنها مدعی استاندارد قهرمانی تا اینجای فصل به شمار خواهد آمد.

تیم یحیی می‌تواند نیم فصل لیگ بیستم را با 30 امتیاز تمام کند که حتی در صورت رسیدن به این عدد به امتیازهایی که تیم برانکو و کالدرون در پایان نیم فصل طی چهار فصل گذشته به آن دست یافته بودند نخواهد رسید اما برای قهرمانی نیم فصل در این لیگ و گرفتن عنوان «مدعی اول قهرمانی» فصلی که نزدیک‌تر و دشوارتر از فصول قبلی به نظر می‌رسد کفایت خواهد کرد.

پرسپولیس برابر گل گهر فقط برد می خواهد2

5 هفته سوم استثنایی می‌شود؟ چنانچه بازی‌های پرسپولیس را هر 5 هفته، 5 هفته بسنجیم و امتیازاتش را محاسبه کنیم، 5 هفته سوم تا اینجا برای تیم یحیی فوق‌العاده پیش رفته و با برد در سیرجان می‌تواند استثنایی هم بشود.

پرسپولیس از 5 بازی اول 9 امتیاز گرفت و یک امتیاز برای رسیدن به میانگین قهرمانی کم آورد. این روند در 5 بازی دوم ضعیف‌تر شد و تیم یحیی از 5 بازی فقط 6 امتیاز گرفت.

حالا و در 5 هفته سوم این تیم اوج گرفته و با وجود بردهایی که همه با اختلاف یک گل حاصل شده، چهار برد پیاپی و 12 امتیاز مهم و حیاتی جمع کرده و حتی اگر در سیرجان شکست بخورد میانگین 2.4 امتیاز از هر بازی را برای خود ثبت کرده است. با این حال اگر پرسپولیس در سیرجان پیروز شود و از 5 بازی سوم 15 امتیاز جمع کند، یک اتفاق ویژه و استثنایی را رقم زده و با اتکا به این بازه زمانی درخشان می‌تواند قهرمان نیم فصل شود.

منبع ورزش 3