اعلام بیانیه رسمی کریمی و مهدوی کیا

21:18 - 1399/11/27
علی کریمی و مهدی مهدوی کیا دو نامزد رسمی فدراسیون فوتبال ایران بیانیه خود را در این رابطه منتشر کردند.
اعلام بیانیه رسمی کریمی و مهدوی کیا

به گزارش "ورزش سه"، علی کریمی، اسطوره فوتبال ایران که در اقدامی جالب توجه وارد گود مدیریتی شده تا با حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال، به دنبال کرسی مدیریت آن باشد، بعد از اینکه طی مدت اخیر بیشتر درگیر مسائل مربوط به پیگیری روند درمانی علی انصاریان و مهرداد میناوند بود، اکنون به طور رسمی کار انتخاباتی خود را آغاز کرده است. او که در کنار خود جمعی از فوتبالی‌ها و تحصیل‌کرده‌ها را می‌بیند، در کنار مهدی مهدوی کیا به دنبال دستیابی به این کرسی است که قرار است انتخابات آن روز 10 اسفند ماه برگزار شود. در ادامه بیانیه رسمی علی کریمی و مهدوی کیا را می‌توانید ملاحظه کنید:

بدون تعارف می‌خواهیم برخی مسائل فوتبال ایران را با مردم سرزمین‌مان، از هواداران و عاشقان فوتبالی و پیشکسوتان و رسانه‌ها گرفته تا مدیران فوتبالی اعم از روسای هیات‌ها و مدیران باشگاه‌ها در میان بگذاریم.

با اینکه در هفته‌های گذشته غم از دست دادن دوستان عزیزمان مهرداد میناوند و علی انصاریان قلب ما را شکست و دل ما، خانواده‌های‌شان و هواداران قدرشناس فوتبال را به درد آورد اما ما را در تصمیمان برای ورود به عرصه مدیریت فوتبال و کمک به آینده پر طرفدارترین ورزش ایران مصمم‌تر از قبل کرده است.

علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا مانند خیلی از پیشکسوتان فوتبالی که سالها با گوشت و پوست و‌استخوان‌شان فوتبال را لمس کرده‌اند، خیلی خوب می‌دانیم که فوتبال از معدود دلخوشی‌های مردم این مرز و بوم است؛ مردمانی که با افتخارآفرینی و موفقیت‌های فوتبالی اشک شوق می‌ریزند و در شکست‌ها و ‌ناکامی‌ها روزها افسرده و سرخورده می شوند و ما اهالی فوتبال، سالها این غم‌ها و شادی‌ها را از نزدیک شاهد بوده‌ایم و در کنار مردم خندیدیم و اشک ریخته‌ایم.

امثال مهدوی کیا و کریمی‌ها اعتبارشان را از لطف و محبت همین مردم به دست آورده‌اند و ‌یقینا به خاطر همین لطف مردم بود که بعد از تغییرات اساسی در اساسنامه فدراسیون و ‌فرصتی که فراهم ‌شد تا فوتبالی‌ها هم وارد انتخابات فوتبال شوند، ما نیز مجاب شدیم تا وارد انتخابات ۱۰ اسفند شویم. از معادلات پشت پرده کاملا آگاهیم اما داوطلب شدیم تا ثابت کنیم انتقادات چند سال گذشته فقط شعار نبوده و با کسی هم حب و بغض شخصی نداریم بلکه معتقدیم این فوتبال باید عاری از فساد و کاملا پاک و شفاف باشد.

فوتبال برای ما و خیلی از پیشکسوتان، خط قرمز است پس نباید فوتبال قربانی زد و بندهای ناسالم شود، زد و بندهایی که در آن حق داوران، بانوان، پیشکسوتان، هواداران و استعدادهای ناب و... نادیده گرفته و فقط عده‌ای خاص و بعضا چهره‌های غیرفوتبالی از آن بهره‌مند شوند.

پس ثبت نام کردیم تا بلکه بتوانیم از انتقادهای‌مان ‌دفاع کنیم و ثابت کنیم نقدهای‌ ما صرفا حرف نیست و حالا که آمده‌ایم شعارمان خیلی واضح و‌ روشن "فوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی" است.

این شعار هیچ‌ تضادی با رایزنی و گفت و گو با افراد سالم و دلسوز ندارد چرا که همچنان معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهی‌های میلیون دلاری، هستند افرادی که خون و دل فوتبال را می‌خورند تا بلکه بتوانند این کشتی به گل نشسته را نجات دهند.

برای ما مسیر و نقشه راه با تدوین یک برنامه استراتژیک و مدون مشخص است، برنامه‌ای که به کمک افراد متخصص در حوزه‌های اقتصادی، حقوقی، امور مربوط به داوری و مسایل بین المللی و... آماده شده تا هر مدیری که توان حرکت در چارچوب برنامه تدوین شده را داشته باشد، ما را همراهی کند. برنامه‌هایی که تمامی فعالیت‌هایش شفاف و روشن است، مسیری که فرد ناسالم نمی‌تواند همراهش باشد و مدیر سالم قادر خواهد بود تا خط پایان ما را همراهی کند. بنابراین مقابل هیچ فرد یا هیاتی گارد بسته نداشته و نداریم مگر اینکه فردی علاقه‌ای به همراهی در این برنامه شفاف نداشته باشد.

اعلام بیانیه رسمی کریمی و مهدوی کیا6

در این برنامه جایی برای ارایه گزارش دروغین وجود ندارد و نمی‌توان با آمار نادرست باشگاه‌های‌مان را به سازمان داخلی و خارجی درآمدزا معرفی کنیم در حالی که این فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی کاملا ورشکسته است.

در این برنامه استراتژیک توسعه فوتبال از پایه تا رده های بالا در اولویت قرار دارد، به مسایل فوتبال بانوان ریشه‌ای توجه شده و برای داوران مصونیت و استقلال بیشتری در نظر گرفته شده است.

پاک سازی فوتبال صرفا یک شعار نیست بلکه برای ما یک هدف است، هدفی که با زد و بندهای همیشگی محقق نخواهد شد، چون معتقدیم سرانجام زد و بندهای نادرست ختم می‌شود به قراداد ننگین با ویلموتس، شعار و عوام فریبی به استفاده از VAR و سواستفاده از احساسات هواداران، هدیه دادن پست‌های مختلف به دوستان، وضعیت مبهم و درد آور فوتبال بانوان، مشکلات فراوان ورزشگاه‌ها، بدهی‌های کلان و صدها معضل دیگر.

با کریمی و مهدوی کیا یا بدون ما، امیدواریم در انتخابات ١٠ اسفند فضا همانی نباشد که سال‌ها فوتبال ایران از آن لطمه خورده و در کنار ٨٥ میلیون جمعیت فقط عده‌ای خاص از آن بهره برده‌اند و فوتبال هم قربانی شعارهای بی پایه و اساس شده است.

فوتبال پاکم آرزوست دوستدار شما علی کریمی - مهدی مهدوی کیا

منبع ورزش 3