هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل

22:56 - 1399/11/26
پرسپولیس در امروز برابر پیکان توانست با تک گل اجمد نوراللهی به برتری برسد و به قهرمانی در نیم فصل نزدیک تر شود.
هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس پس از تنها شکستی که در این فصل مقابل آلومینیوم داشت، در سه دیدار اخیرش روند خوبی طی کرد و به برتری برابر ماشین‌سازی، تراکتور و مس رفسنجان رسید و امروز هم که مقابل پیکان قرار گرفت، توانست با نمایشی منطقی و مهار توپ‌های بلند شاگردان مهدی تارتار که با پرتاب اوت‌های نادر محمدی برای گلزنی برنامه داشتند، در فاز دفاعی موفق کار کند و از سوی دیگر با یک کار تیمی و گلزنی احمد نوراللهی به برتری برسد. با این برد، پرسپولیس 27 امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد و اگر در دیدار معوقه‌اش مقابل گل‌گهر نیز یک امتیاز بگیرد، به صدر جدول خواهد رفت.

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ دوشنبه: 99/11/26 ؛ ساعت 17:15 استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر داور: رضا عادل/ کمک‌ها: سعید قاسمی و علی رعیت؛ داور چهارم: علی الفتی/ کمک داوران پشت دروازه: سعید رحیمی‌مقدم و مصطفی بینش/ ناظر داوری: ایرج نظری/ مسوول برگزاری مسابقه: مهدی کرامتی.

تبلیغات

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل19

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل3

جورجیو آرمانی آکوا دی جیو-Giorgio Armani Acqua Gio-فروش ویژه 100 تومان

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل10

اخطار

میلاد سرلک(88) از پرسپولیس

پرسپولیس

حامد لک سید جلال حسینی کمال کامیابی‌نیا مهدی شیری سعید آقایی میلاد سرلک احمد نوراللهی سیامک نعمتی(83- مهدی عبدی) احسان پهلوان وحید امیری امید عالیشاه (83- محمدمهدی مهدی‌خانی) سرمربی: یحیی گل محمدی

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل15

پیکان تهران

محمد دریس میلاد شیخ‌سلیمانی آرش قادری(64- محمدامین درویشی) نادر محمدی امیرحسین رنگرز جدی مجید عیدی حسین پورامینی اسماعیل بابایی امیر روستایی(81- معین عباسیان) ابراهیم صالحی فرزاد حاتمی(64- رضا جبیره)

سرمربی: مهدی تارتار

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل15

شرح گل

پرسپولیس 1 - پیکان صفر (دقیقه 54: احمد نوراللهی): کار تیمی عالی بازیکنان پرسپولیس با پاس در عمق سیامک نعمتی در سمت چپ محوطه جریمه پیکان به امید عالیشاه رسید که پاس در عرض او به مقابل دروازه خالی پیکان را احمد نوراللهی تبدیل به گل کرد. (ویدیو)

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل4

لحظات حساس

دقیقه 9: ارسال احمد نوراللهی از جناح چپ به بعد از تیرک دوم را وحید امیری با ضربه بغل پا زد که شوت پای چپ زمینی او را دریس راهی کرنر کرد. دقیقه 9: پرسپولیسی‌ها کرنر را کوتاه کار کردند که پاس رو به عقب پهلوان و شوت پشت محوطه نعمتی با دفع توپ دریس از محوطه جریمه پیکان دور شد. دقیقه 16: توپ در موقعیت آفساید به فرزاد حاتمی رسید که البته شوت پای چپ او هم دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 31: ضربه سر آرش قادری روی پرتاب اوت بلند نادر محمدی از روی دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 36: فرار عالیشاه از سمت چپ محوطه جریمه پیکان و شوت او از زاویه بسته توسط دریس دفع شد.

دقیقه 42: ضربه سر فرزاد حاتمی در اختیار حامد لک قرار گرفت.

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل4

دقیقه 50: توپ ارسالی از جناح چپ زمین و ضربه سر کامیابی‌نیا به تیرک عمودی دروازه پیکان اصابت کرد و با بدشانسی او تبدیل به گل نشد.

دقیقه 69: پرتاب اوت نادر محمدی توسط مدافعان پرسپولیس دور شد، اما در پشت محوطه جریمه به مجید عیدی رسید که شوت روی پای تماشایی این بازیکن پس از برخورد به تیرک افقی دروازه گلی به همراه نداشت و در ادامه توسط حامد لک دفع شد.

دقیقه 86: شوت فنی احسان پهلوان از روی خط محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه پیکان رد شد.

دقیقه 89: شوت زمینی مهدی عبدی توسط محمد دریس جمع شد.

دقیقه 2+90: ارسال محمد ستاری از روی ضربه آزاد میانه زمین را حامد لک قصد داشت با خروج از دروازه دفع کند که برخورد او با سعید آقایی در میانه راه موجب شد تا ابراهیم صالحی به راحتی ضربه سر را بزند و توپ را به رضا جبیره برساند، اما ضربه سر این مهاجم پیکان را سید جلال حسینی با دفع توپ عالی از روی خط دروازه برگشت داد.

بهترین بازیکن

امید عالیشاه در ادامه حضورش در خط حمله پرسپولیس باز هم تاثیرگذار ظاهر شد و علاوه بر نفوذهای خطرناک و ارسال‌های خوبی که انجام داد، پاس‌های موثری هم برای ایجاد موقعیت داشت که یکی از آنها تبدیل به گل سه امتیازی پرسپولیس شد. همچنین سید جلال حسینی نیز مثل هفته‌های اخیر یکی از ستاره‌های پرسپولیس بود و در کنار دفع توپ، تکل‌های به موقع، زدن ضربات سر و جلوگیری از حملات حریف، یک نجات دروازه دیدنی هم در آخرین لحظه مسابقه داشت تا به برد برسند.

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل9

اتفاق ویژه

چهارمین پیروزی پیاپی و سومین برد متوالی یک بر صفر پرسپولیس در حالی به دست آمد که شاگردان یحیی گل‌محمدی به خوبی توانستند پرتاب اوت‌های نادر محمدی را کنترل کنند و اجازه ندهند اصلی‌ترین تاکتیک تیم مهدی تارتار که استفاده از این روش بود، به نتیجه برسد. سرخ‌پوشان با این برد تنها نیاز به یک امتیاز مقابل گل‌گهر دارند تا به قهرمانی نیم‌فصل برسند.

در حاشیه

* یحیی گل‌محمدی و مهدی تارتار قبل از شروع مسابقه برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

هتریک با نتیجه مشابه؛ پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی نیم فصل12

* در دقیقه 15 امید عالیشاه با پرش بلند مقابل پرتاب اوت نادر محمدی ایستاد و با ضربه سر توپ را دفع کرد. * صدای ضبط شده تماشاگران پرسپولیس از شروع مسابقه در ورزشگاه آزادی پخش شد.

منبع ورزش 3