آمار جالب برد های پرسپولیس برابر پیکان

12:17 - 1399/11/26
تیم پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر تیم پیکان را توانسته بیش از هر تیم دیگری شکست داده است.
آمار جالب برد های پرسپولیس برابر پیکان

به گزارش "ورزش سه"، امروز و از ساعت 17:15 دقیقه، آخرین دیدار هفته پایانی رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار می شود که پرسپولیس برای رسیدن به رتبه دوم جدول، باید به مصاف پیکان برود.

شاگردان گل محمدی که علاوه بر دیدار امروز، یک بازی معوقه نیز مقابل گل گهر در پیش رو دارند، می توانند با کسب 4 امتیاز در این دو دیدار، عنوان قهرمانی نیم فصل نخست لیگ برتر را به خود اختصاص دهند و از این رو، به دنبال کسب سه امتیاز دیدار برابر خودروسازان خواهند بود.

نکته جالب درخصوص تقابل های گذشته پرسپولیس و پیکان، آمارهای یک طرفه سرخپوشان مقابل حریف خود است. پرسپولیسی ها تاکنون 30 بار در لیگ برتر مقابل پیکان به میدان رفته اند که در 21 مسابقه به برتری دست یافته اند. این، بیشترین تعداد پیروزی یک تیم در مقابل تیم دیگری در تاریخ رقابت های لیگ برتر است. پیکان در این دیدارها 5 بار موفق به غلبه بر پرسپولیس شده است.

در سوی مقابل، مهدی تارتار سرمربی خودروسازان 14 بار مقابل پرسپولیس قرار گرفته که تنها 3 بار به پیروزی دست پیدا کرده است و 7 بار نیز سرخپوشان موفق به شکست تارتار شده اند. 4 تقابل این دو نیز به تساوی کشیده شده است. در طرف دیگر داستان نیز گل محمدی 8 بار با تیم های مختلف پیکان را شکست داده است. این بهترین رکورد و آمار یحیی در برابر تیم های لیگ برتری است و او هیچ تیمی را به اندازه پیکان شکست نداده است.

نکته جالب دیگر اینکه پرسپولیس در هر 5 تقابل گذشته اش با پیکان برنده از زمین خارج شده است. به هر حال شاگردان یحیی گل محمدی از لحاظ آماری، برتری ویژه ای بر حریف خود دارند و امیدوارند با برتری در بازی امروز، گام بزرگی برای قهرمانی نیم فصل بردارند.

منبع ورزش 3