رسمی: بازی های تیم ملی در فروردین ماه لغو شد

09:59 - 1399/11/26
سخنگوی فدراسیون فوتبال کشورمان اذعان داشت که بازی های ملی در ماه فروردین برگزار نخواهد شد و احتمالا بازی های مقدماتی جام جهانی از خرداد ماه برگزار می شود.
رسمی: بازی های تیم ملی در فروردین ماه لغو شد

به گزارش "ورزش سه"، یکی از دغدغه‌های این روزهای جامعه فوتبال ایران، زمان و مکان برگزاری 4 دیدار باقی مانده مرحله اول مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیای 2023 است؛ رقابت هایی که با دو شکست تیم ملی برابر بحرین و عراق برای ایران خاتمه پیدا کرده و حالا اسکوچیچ و شاگردانش کار سختی برای جبران نتایج بازی های انجام شده دارند. تیم ملی در پایان هفته چهارم این مسابقات با 6 امتیاز از 4 مسابقه، رتبه سوم گروه را پس از عراق و بحرین که با 5 مسابقه به ترتیب 11 و 9 امتیاز کسب کرده اند، ایستاده است.

در همین زمینه قرار بود که مسابقات در فروردین ماه سال 1400 برگزار شود که بار دیگر این رقابت ها به تعویق افتاده است. حالا محمد مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال در گفتگویی که با شبکه خبر داشته، علاوه بر اینکه در مورد گمانه زنی هایی خبرنگاران عربی در مورد مکان برگزاری مسابقات واکنش نشان داده، از تعویق قطعی زمان ازسرگیری مسابقات نیز حرف زده است.

رسمی: بازی های تیم ملی در فروردین ماه لغو شد13

علوی حرف هایش را با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات که در خردادماه خواهد بود، آغاز کرد و گفت:« اخبار متعددی در این ارتباط مدنظر بوده است. اما چیزی که قطعی شده به این صورت است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و درخواستی که دو فدراسیون هنگ کنگ و کامبوج به خاطر محدودیت هایی که در کشورشان به آنها مواجه بوده اند، مقرر شد که مسابقاتی که قرار بود در ماه مارچ برگزار شود، به ماه ژوئن منتقل شود و بنابراین رقابت های تیم ملی ایران نیز در ماه ژوئن (خردادماه 1400) برگزار خواهد شد.» او سپس در مورد مکان برگزاری مسابقات و گمانه زنی هایی که در این زمینه وجود دارد، توضیح داد: « مباحث زیادی در این خصوص مطرح بوده و توئیت های زیادی از سوی خبرنگاران عربی منتشر شده است؛ اما در مورد مکان برگزاری مسابقات هیچ تصمیمی گرفته نشده است.»

علوی در ادامه صحبت هایش اضافه کرد: « قرار است روز سه شنبه هفته جاری ویدئو کنفرانسی با حضور تیم های شرکت کننده در گروه ایران، سرمربیان این تیم ها، مسئولان محترم امور بین الملل و دپارتمان تیم های ملی فدراسیون کشور برگزار شود تا در زمینه برگزاری رایزنی شود تا تصمیم نهایی گرفته شود.»

سخنگوی فدراسیون با اشاره به نامه ارسالی از سوی دبیرکل فدراسیون برای گرفتن میزبانی ها بازی ها عنوان کرد:« باید اشاره ای داشته باشم به نامه ای که دبیرکل فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال کرده اند؛ نامه ای که درباره برگزاری رقابت های باشگاهی متعدد در سطوح مختلف فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و ... در دروان کرونا است. الان برگزاری مسابقات در هنگام کرونا شکل بهتری پیدا کرده است ولی چند ماه پیش شرایط اینطور نبود و دستگاه های مختلفی در ایران همکاری کردند تا این مسیر به سلامت طی شود. این گزارش به استحضار فدراسیون جهانی فوتبال هم رسیده و قرار است اگر بازی ها به صورت متمرکز برگزار شود، حق تیم ملی ایران که خودش را مهیای یک صعود پرافتخار دیگر آماده می کند، ضایع نشود. تیم ملی ایران سه مسابقه بسیار حساس در زمین خودمان دارد و یک مسابقه در خارج از خانه. به دنبال این هستیم که شرایط بازی را در خانه فراهم کنیم و سه شنبه در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.»

منبع ورزش 3