سد بزرگ پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل؛ امیر قلعه نویی

09:48 - 1399/11/26
تیم پرسپولیس امروز باید به مصاف تیم پیکان برود که در صورت پیروزی در این مسابقه شانس بالایی برای قهرمانی در نیم فصل دارد.
سد بزرگ پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل؛ امیر قلعه نویی

به گزارش ورزش سه، پیروزی سپاهان مقابل استقلال باعث شد تا طلایی پوشان در گام آخر یک پله بالاتر از شاگردان محمود فکری قرار بگیرند و به شانس اول قهرمانی در نیم فصل تبدیل شوند. حالا از پنج حالت باقی مانده برای تعیین قهرمان نیم فصل، سه تا حکم به صدرنشینی تیم محرم نویدکیا می‌دهد و دو تای باقی مانده پرسپولیس را فاتح نیمی از لیگ برتر می‌کند.

سد بزرگ پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل؛ امیر قلعه نویی8

پرسپولیس برای رسیدن به رتبه اول، باید برابر پیکان و گل‌گهر نبازد و دستکم یکی را شکست دهد. در صورت رعایت حداقلی این شرط، پرسپولیس ۲۸ امتیازی -هم امتیاز با سپاهان- اما باتوجه به تفاضل گل بهتر، بالاتر از حریف قرار می‌گیرد.

سد بزرگ پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل؛ امیر قلعه نویی10

در واقع اگر سپاهان می‌توانست با سه گل استقلال را شکست دهد، در آن صورت پرسپولیس یک حالت دیگر هم به وجود می‌آید: «اگر پرسپولیس با پیکان/ گل گهر، مساوی کند، باید تیم دیگر را با نتیجه ای بهتر از ۱-۰ شکست دهد.»

اما حالا این حالت از بین رفته و شانس قهرمانی شاگردان یحیی گل‌محمدی به ۴۰٪ افزایش یافته است. شاید پیروزی خانگی مقابل پیکان تهران، برای قرمزها محتمل به نظر برسد اما بازی آخر، این چنین نخواهد بود.

قرمزها آخرین بازی نیم فصل لیگ برتر را باید روز یکم اسفند و در شرایطی برگزار کنند که گل گهر در سه بازی اخیر خود نتایج خوبی کسب کرده و حالا در صورت پیروزی مقابل پرسپولیس، به جمع چهار تیم بالای جدول هم ملحق می‌شود.

سد بزرگ پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل؛ امیر قلعه نویی10

به نوعی قهرمانی پرسپولیس و سپاهان به تیم امیر قلعه نویی گره خورده است. قلعه نویی که سال ها به عنوان سرمربی استقلال، سپاهان و تراکتور در کورس قهرمانی بود، حالا با گل گهر نتایج دور از انتظاری کسب کرده و به پدیده لیگ بیستم تبدیل شده و باید دید که در گام آخر چه می‌کند و در واقع چه تیمی را به جایگاه قهرمانی نیم فصل می‌نشاند.

پنج حالت موجود برای قهرمانی نیم فصل:

۱. قهرمانی پرسپولیس: دو پیروزی مقابل گل گهر و پیکان

۲. قهرمانی پرسپولیس: یک پیروزی و یک تساوی مقابل پیکان و گل گهر

۳. قهرمانی سپاهان: یک پیروزی و یک شکست مقابل پیکان و گل گهر

۴. قهرمانی سپاهان: یک تساوی و یک شکست مقابل پیکان و گل گهر

۵. قهرمانی سپاهان: دو شکست مقابل پیکان و گل گهر

منبع ورزش 3