بازی کردن دمبله برای بارسا ضرر مالی دارد!

23:04 - 1399/11/25
عثمان دمبله مهاجم بارسلونا از زمان بدو ورود به این باشگاه فراز و نشیب های زیادی داشته است و نتوانسته انتظارت هوادران تیم را برآورده کند.
بازی کردن دمبله برای بارسا ضرر مالی دارد!

به گزارش "ورزش سه"، عثمان دمبله ستاره جوان فرانسوی، تابستان 2017 و پس از شورش علیه باشگاه دورتموند و خودداری از حضور در تمرینات، توانست مجوز جدایی خود را گرفته و به عنوان جانشین نیمار به بارسلونا بپیوندد. رقم انتقال او، 105 میلیون یورو ثابت به علاوه 40 میلیون یورو بندهای متغییر عنوان شد.

بازی کردن دمبله برای بارسا ضرر مالی دارد!1

باشگاه بارسلونا در انتهای فصل 18-2017 پنج میلیون یورو به سبب کسب سهمیه لیگ قهرمانان به دورتموند پرداخت کرد. 5 میلیون یوروی دیگر پس از رسیدن دمبله به حدنصاب 25 بازی برای بارسا به حساب دورتموند واریز شد.

طبق بندهای قرارداد دمبله، دورتموند در صورتی که بارسا یک بار دیگر نیز سهمیه لیگ قهرمانان را کسب می کرد، 5 میلیون یوروی دیگر نیز نصیبش می شد که در پایان فصل 19-2018 به حساب باشگاه آلمانی واریز شد.

بازی کردن دمبله برای بارسا ضرر مالی دارد!12

بارسا 10 میلیون یورو نیز پس بازی شماره 75 دمبله به دورتموند پرداخت کرد و امشب ستاره فرانسوی اگر برابر آلاوس به میدان برود، با انجام یکصدمین بازی خود باعث خواهد شد تا 5 میلیون یوروی دیگر نیز به دورتموند تعلق بگیرد.

به این ترتیب هزینه نهایی انتقال دمبله به بارسا از فردا به 135 میلیون یورو افزایش خواهد یافت.

10 میلیون یوروی باقیمانده اما بستگی به قهرمانی بارسا در لیگ قهرمانان دارد. بارسا اگر با در اختیار داشتن دمبله دو بار فاتح این جام شود، به ازای هر قهرمانی باید 5 میلیون یورو به دورتموند پرداخت کند.

منبع ورزش 3